فهرست
دایی در فدراسیون؛ درباره تیم ملی حرف نزدیم
دایی در فدراسیون؛ درباره تیم ملی حرف نزدیم

دایی در فدراسیون؛ درباره تیم ملی حرف نزدیم

آی اسپورت - علی دایی که شانس زیادی برای تصاحب نیمکت تیم ملی ایران دارد و طی روزهای اخیر شایعات زیادی برای حضورش در این سمت شنیده شده بود، احتمالا به زودی قراردادش را امضاء می‌کند. او که سابقه سرمربیگری تیم ملی ایران را هم دارد، دقایقی قبل برای چندمین بار در روزهای اخیر به فدراسیون فوتبال رفت تا احتمالا مذاکرات نهایی را با مدیران انجام دهد.

البته علی دایی که به تنهایی وارد فدراسیون شده بود، در صحبت‌های کوتاهی با خبرنگاران تاکید کرد به هیچ عنوان کسی درباره سرمربیگری تیم ملی با او صحبتی نکرده و الان هم برای حضور در جلسه کمیته استیناف فدراسیون(برای پرونده شکایت از باشگاه سایپا) به این مکان آمده است.

باتوجه به اینکه برانکو ایوانکوویچ رسما هدایت تیم ملی عمان را عهده‌دار شد و از سوی دیگر امیر قلعه‌نویی نیز به شدت مشغول کار با سپاهان و آماده‌سازی برای دور برگشت لیگ برتر است، به نظر می‌رسد باید موضوع سرمربیگری علی دایی در تیم ملی را تا حدود زیادی قطعی دانست و منتظر اعلام این خبر بود.

هرچند علی دایی حضورش در فدراسیون فوتبال را مربوط به کمیته استیناف دانسته و خبر مذاکره با او برای تیم ملی را رد کرده، اما جلسات متوالی شهریار در روزهای گذشته با مسؤولان فدراسیون و حتی وزارت ورزش نشان می‌دهد او بیشتر از همیشه به بازگشت به نیمکت تیم ملی نزدیک است.

پس از قطع همکاری مارک ویلموتس نام گزینه‌هایی مثل برانکو، قلعه‌نویی و علی دایی بیشتر از سایرین برای جانشینی مرد بلژیکی مطرح شد که باتوجه به موارد اعلام شده، احتمالا دایی هدایت تیم ملی را عهده‌دار خواهد شد.

با وجود اینکه علی دایی مذاکره برای سرمربیگری تیم ملی با او را رد کرد، اما دقایقی قبل ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی و امیر علوی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال خبر از حضور دایی و مذاکره با او برای پذیرفتن این سمت را دادند و در بین صحبت‌های خود به تمجید از او به‌عنوان اسطوره فوتبال ایران نیز پرداختند؛ مسئله‌ای که به نوعی چراغ سبز فدراسیون در انجام مذاکرات را نیز نشان می‌دهد.

البته این نکته را هم باید در نظر گرفت که شکوری و علوی، هر دو حضور امروز دایی برای مذاکره درباره سرمربیگری تیم ملی را تکذیب و اعلام کردند که هنوز هم گزینه‌هایی ازجمله سرمربیان خارجی مد نظر فدراسیون فوتبال قرار دارند. هرچه هست، سخنگوی فدراسیون فوتبال در میان صحبت‌های خود اشاره کرد علاوه بر دایی، چندین گزینه خارجی و داخلی مد نظر مسؤولان قرار دارند و جمع‌بندی و نام سرمربی تیم ملی تا پایان هفته جاری اعلام می‌شود.

 

ورزش سه

     
آی اسپورت
2020-01-20 16:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر