فهرست
امضای منصوریان پای نسلی باشکوه
امضای منصوریان پای نسلی باشکوه

امضای منصوریان پای نسلی باشکوه

آی اسپورت - بهشت، برزخ، دوزخ و حالا دوباره برزخ؛ این مسیری است که علیرضا منصوریان در هفت ماه گذشته روی نیمکت استقلال پشت سر گذاشته و امروز بی‌صبرانه بازگشت دوباره به بهشت را انتظار می‌کشد. روز اول او را روی قلمدوش به استقلال آوردند و با عزت و احترام هر چه خواست فراهم کردند. با شروع لیگ و رقم خوردن نتایج ضعیف، زیر پای آقای سرمربی پوست موز افتاد و همه چیز روی هوا رفت. بعد از حذف از جام حذفی، شمارش معکوس برای اخراج علیمنصور شروع شد، اما ناگهان ورق برگشت.

تیر آخر چله او، نه‌تنها خطر برکناری را دور کرد، بلکه نوید آغاز یک عصر طلایی را به هواداران داد. از آخرین بازی نیم‌فصل اول، منصوریان با جسارتی کم‌نظیر همه جوانان تیمش را داخل زمین ریخت تا کیفیت نمایش استقلال زیر و رو شود. این تیم هر روز بهتر و بهتر شد و در ادامه نتایج خوبی هم کسب کرد. آبی‌ها در سه بازی آخرشان جمعا 9گل زده‌اند و سه‌شنبه هفته قبل هم با پیروزی برابر السد قطر، به خوبی قدرت‌شان را به رخ رقبا کشیده‌اند. حالا همه باور کرده‌اند که این تیم قدرت زیر و رو کردن فوتبال ایران را دارد. این سند، فقط معطل یک امضاست؛ آیا امضایی بهتر از پیروزی برابر پرسپولیس قدرتمند سراغ دارید؟

خیلی‌ها عقیده دارند این استقلال شبیه تیم قلعه‌نویی در سال82 است؛ تیمی که توانست یک نسل باشکوه برای آبی‌ها بسازد و تا 10سال هواداران را سرمست کند. تیم سال82 پر از جوان بود. وقتی قرار شد این تیم با کهکشان پرستاره پرسپولیس بگوویچ بجنگد، هیچ‌کس شانسی برای برتری آبی‌ها قائل نبود. آن تیم از حضور ستارگانی مثل ساشا ایلیچ، پیروانی، یحیی گل‌محمدی، کریم باقری، مهرداد میناوند و علی دایی سود می‌برد. آنقدر کفه قرمزها سنگین‌تر به نظر می‌رسید که اکبر غمخوار، مدیرعامل وقت باشگاه پیش از آغاز مسابقه به عادل فردوسی‌پور گفت: «دنبال یک پیروزی رویایی هستیم. » آن روز اما جوانان استقلال بردند و این پیروزی، مقدمه‌ای بر عصر طلایی باشگاه شد. حالا منصوریان و بچه‌هایش درست در نقطه مشابه قرار گرفته‌اند؛ جایی که قلم و کاغذ دست‌شان است و می‌توانند سطور جدید کتاب استقلال بزرگ را به نام خودشان به نگارش در بیاورند. آیا امروز چنین اتفاقی رخ خواهد داد؟

داربی امروز برای استقلال فقط یک بازی ساده نیست که سه امتیاز داشته باشد. آنها که این فصل خیلی چیزها را از دست دادند و خیلی ملامت‌ها کشیدند، فرصتی جادویی یافته‌اند که به قاضیان بی‌رحم و منتقدان شتاب‌زده، یک درس خوب بدهند. آنها امروز می‌توانند ثابت کنند هنوز هم بردباری و شکیبایی در کنار اعتماد به جوان‌ها می‌تواند از خاکستر طلا بسازد و ویرانه‌ها را آباد کند. بچه‌های دهه هفتادی علیمنصور، امروز امتحان نهایی دارند. پیروزی بر پرسپولیس نه‌تنها آنها را به کورس قهرمانی برمی‌گرداند و در آستانه مسابقات گروهی لیگ قهرمانان آسیا به تیم اعتماد به نفس مضاعف می‌دهد، بلکه یک ایران را به حیرت وا می‌دارد. آیا این یکشنبه، مال «استقلال جوان» است؟ همه چیز تا ساعاتی دیگر مشخص خواهد شد.

 

روزنامه گل

۵    
آی اسپورت
2017-02-12 11:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر