فهرست
فصل رویایی صلاح در یک نگاه
فصل رویایی صلاح در یک نگاه

فصل رویایی صلاح در یک نگاه

آی‌اسپورت – وقتی تابستان پیش محمد صلاح از رم راهی لیورپول شد یورگن کلوپ از او به عنوان بازیکنی با تلفیقی عالی از تجربه و پتانسیل نام برد. اما حتی خود کلوپ هم انتظار چنین فصل درخشانی از مهاجم مصری‌اش نداشت. صلاح با گلی که این هفته به وست‌بروم زد بدل به تنها پنجمین بازیکنی شد که در تاریخ لیگ موفق شده در یک فصل به مرز 31 برسد.

آلن شیرر، اندی کول، کریستیانو رونالدو و لوئیس سوارز چهار بازیکن دیگری هستند که به چنین مرزی رسیده‌اند و حالا اگر صلاح در سه بازی باقی مانده در لیگ چهار گل دیگر بزند رکورد بیشترین گل زده در یک فصل از تاریخ لیگ برتر را به نام خودش ثبت خواهد کرد. برای بازیکنی که در چهار بازی اخیرش هفت گل زده این ماموریت به هیچ وجه غیر ممکن به نظر نمی‌رسد.

با وجود تمام تسلطی که منچستر سیتی این فصل روی لیگ داشته و فاصله‌ی 16 امتیازی آن‌ها در جدول با لیورپول، نمایش‌های صلاح به قدری درخشان بوده که هیچکس به لیاقت او برای کسب عنوان بهترین بازیکن سال جزیره شکی ندارد. صلاح از همان ابتدای پیوستنش به لیورپول گلزنی‌هایش را شروع کرد. او در بازی‌های پیش‌فصل چهار بار دروازه‌ی حریفان قرمزهای آنفیلد را باز کرد و در اولین بازی لیگ برتر هم به واتفورد گل زد.

صلاح تا قبل از ماه اکتبر در پیروزی 0-4 تیمش مقابل آرسنال یک گل زد و یک پاس گل داد و در ادامه دروازه‌ی لستر و برنلی در لیگ، و هوفنهایم و سویا در چمپیونز لیگ را هم باز کرد. صلاح بعد از اینکه در 11 بازی اولش برای لیورپول 6 گل زد، با پنالتی دقیقه‌ی 95اش مقابل کنگو مصر را بعد از نزدیک 30 سال به جام جهانی برد. اما بازگشت او به ملوود بعد از این بازی حماسی دورانی جدیدی در فوتبالش را شروع کرد، با زدن 35 گل در 37 بازی. او در این راه بدل به اولین بازیکن تاریخ لیگ برتر شد که در 23 بازی از یک فصل دروازه‌ی حریفان را باز کرده.

نقش صلاح برای لیورپول البته تنها در گل زدن نبوده. در این فصل از لیگ برتر تنها پنج بازیکن تعداد پاس گل‌هایی بیشتر از او دارند. صلاح این فصل به اندازه‌ی کریستین اریکسون و یکی بیشتر از مسوت اوزیل پاس گل داده. در واقع او روی نیمی از گل‌های این فصل لیورپول تاثیری مستقیم داشته، تاثیری که هر 66 دقیقه رخ داده، بالاترین آمار لیگ.

پس با توجه به این آمار هیچ شک و تردیدی در لیاقت ستاره‌ی مصری لیورپول در انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن سال لیگ برتر باقی نمی‌ماند.

۱۰    
آی اسپورت
2018-04-23 13:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر