فهرست
سوژه روز؛ حرف شما درست بود کاپیتان مسعود
سوژه روز؛ حرف شما درست بود کاپیتان مسعود

سوژه روز؛ حرف شما درست بود کاپیتان مسعود

آی اسپورت - تیم ملی توانست به خوبی قدرت خود را به رخ عمان بکشد و توانایی‌اش در کسب پیروزی مقابل حریفان آسیایی را نشان بدهد. تیمی که در دقیقه ۳ می‌تواند پنالتی حریف را مهار کند و سپس در همان نیمه نخست، با دو گل، دروازه حریف را به توپ ببندد، شایسته هر نوع تقدیری است. البته اگر سردار آزمون و مهدی طارمی در بهترین شب خود بودند، قطعا تعداد گل‌های زده ایران به عمان از عدد ۲ جلوتر می‌رفت و نتیجه‌ای خارق‌العاده رقم می‌خورد. در واقع عمانی‌ها بودند که بابت از دست رفتن فرصت‌های ایران شانس آوردند وگرنه با یک شکست سنگین به خانه برمی گشتند.

قبل از این بازی، اما مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی ایران در کنفرانس خبری کنار کارلوس کی‌روش حاضر شد و جمله مهمی به زبان آورد. او گفت: «موفقیت‌های تیم ملی مُسکن مردم در جامعه است.» و حالا که جو شاد و بانشاط جامعه پس از موفقیت‌های اخیر ایران، به خصوص برتری برابر عمان را حس می‌کنیم، بیشتر به عمق حرف‌های کاپیتان پی می‌بریم.

او به نکته درستی اشاره کرد. این روزها، دغدغه‌های پررنگی در جامعه وجود دارد. از شرایط اقتصادی گرفته تا دوقطبی کی‌روش – برانکو و مسائلی که در فضای مجازی یا رسانه ملی رقم می‌خورد، اما پیروزی مقابل عمان، بار دیگر همه ایرانی‌ها را متحد کرد و دوباره باعث شادی قلب میلیون‌ها فارسی زبان در سراسر جهان شد.

این اتحاد، آسان به دست نمی‌آید. برای رسیدن به چنین اتحادی در جامعه، باید میلیارد‌ها دلار خرج می‌کردیم، اما در شرایطی که مسئولان درجه یک دولت نیز بر مشکلات معیشتی جامعه اذعان دارند، برد برابر عمان و صعود به یک‌چهارم نهایی، برای همه ایرانی‌های یک «مُسکن» بود تا برای ساعاتی هم شده، در جامعه از فوتبال و علاقه به تیم ملی صحبت شود نه مشکلات روزمره.

این فوتبال بود که دل مردم را بهم نزدیک کرد و چقدر شادیم از اینکه تیم ملی قدرتمندی داریم تا بابت حمایت از آن، سربلند باشیم و با هر پیروزی، فریاد شادی سر بدهیم. حرف شما درست بود کاپیتان مسعود؛ این برد‌ها و موفقیت‌ها درست مثل «مُسکن» است. پس زنده باد تیم ملی ایران، زنده باد ملی پوشان، زنده باد فوتبال و مردمی که عاشق وطن‌شان هستند و با هر موفقیت بین‌المللی، قلب‌شان تندتر می‌تپد.

خبر ورزشی

۱۷ ۳  
آی اسپورت
2019-01-21 15:34:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
تبریزلی
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۳۵
ما فارس نیستیم ولی به عنوان یک ایرانی اصیل خوشحال شدیم. انشا الله تا قهرمانی. شما کی میخواهید بفهمین که فقط قسمتی از ایران بزرگ هموطنان فارس زبانمون هستن!! یاشاسین تراختور... یاشاسین آذربایحان... یاشاسین ایران
666666
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۷:۳۹
درست میگین و اشاره این متن اشتباه بوده ایران کشوریه با اقوام و لهجه ها و گویش های مختلف.
۹
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷، ۲۱:۴۲
فکر کنم منظور از فارس زبانها همه ی ملت ایران باشد و اونهایی که بیرون ایران زندگی می کنند .
همه ی اقوام از شمالی و کرد و لر و ترک اما زبان رسمی و ملی ما پارسی است و اساره ی متن کلی است و فکر کنم جدا کردن اقوام مد نظر نبوده منظور زبان رسمی است .
من خودم بابلی هستم و زبانم مازندرانیست .
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر