فهرست
نبرد بزرگ: می‌ودر-مک‌گرگور؛ جنگ اسپانسرها
نبرد بزرگ: می‌ودر-مک‌گرگور؛ جنگ اسپانسرها

نبرد بزرگ: می‌ودر-مک‌گرگور؛ جنگ اسپانسرها

آی‌اسپورت- امشب مبارزه‌ای پردرآمد در دنیای بوکس بین می‌ودر و مک‌گرگور برگزار خواهد شد.

فلويد می‌ودر قهرمان آمريكايی بوكس جهان كه هم در اين رشته بدون شكست باقی مانده و هم ثروتمندترين ورزشكار دنيا به حساب می‌‌آيد امشب (بامداد فردا) به مصاف «كانر مک گرگور» ستاره بريتانيايی MMA  (هنرهاي رزمي تركيبي) مي‌رود در رقابتي كه لقب «نبرد پول» را به خود گرفته و به نظر می‌آيد پرپول‌ترين مسابقه ورزشی تاريخ باشد. می‌ودر يكي از بوكسورهاي تاريخ است و بهترين و حرفه‌ای‌ترين بوكسورها هم از پس او برنيامده‌اند بنابراين مک گرگور كه يک بوكسور حرفه‌ای نيست (تخصص او در MMA  است) نبايد اميد چندانی به برنده شدن داشته باشد. خبر خوب براي مک گرگور اين است كه رقيبش معمولاً اهل ناک اوت كردن حريفانش نيست و بيشتر به دنبال زدن ضربه نهايي است؛ هر چند كه طبق پيش‌بيني كارشناسان بوكس، می‌ودر اين مبارزه را از راند سوم به بعد يک طرفه خواهد كرد و حريف را از پا درمی‌آورد. حرفه‌ا‌ی‌های بوكس اين رقابت را نوعی توهين به اين رشته ورزشی می‌دانند چرا كه بين يک حرفه‌ای و يک غير حرفه‌ای انجام می‌شود اما تبليغات فراوانی در مورد آن انجام شده و البته پای درآمدی نجومی هم در ميان است.

بوکس
بوکس

بليت‌ها، حق پخش تلويزيونی، اسپانسرها و بنگاه‌های شرط‌بندی، درآمدهای اين مبارزه را به رقمی نزديک به 600 ميليون دلار رسانده‌اند. شايد اين مبارزه به عنوان يک رقابت كلاسیک در تاريخ بوكس ثبت نشود اما به عنوان لوكس‌ترين نبرد جهان می‌تواند ركورد درآمد 623 ميليون دلاری كه در سال 2015 از رقابت می‌ودر و مانی پاكيائو در بوكس به دست آمد را بشكند.

بليت‌فروشی

گزارش‌ها حاكی از آن است كه بليت‌های اين مبارزه كندتر از آنچه پيش‌بينی ميشد به فروش رفته است. براي مبارزه پاكيائو و می‌ودر در سال 2015 بليت‌ها در كمتر از يک دقيقه به فروش رفت و ارزان‌ترين بليت هم 4 هزار دلار قيمت داشت، يعني بيش از دو برابر ارزان‌ترين بليت مبارزه فعلی می‌ودر و مک گرگور. مبارزه در ورزشگاه «تی مو بايل» در لاس وگاس انجام ميشود كه ظرفيتی در حدود 20 هزار نفر دارد. انتظار می‌رود درآمد بليت‌فروشی به رقمی حدود 70 ميليون دلار برسد. مبارزه دو سال قبل پاكيائو و می‌ودر، با اينكه در ورزشگاهی كوچكتر برگزار شد اما درآمدي نزديک به 74 ميليون دلار داشت. يك كارشناس فروش بليت در اين مورد ميگويد: «آن مبارزه، نبردی برای تعيين قهرمان بود اما اين يک مسابقه نمايشی است و مردم پول زيادی برای مبارزه نمايشی نمی‌دهند.»

حق پخش

داناوايت رئيس سازمان UFC (سازمان برگزاری مسابقات هنرهای رزمی تركيبی) معتقد است اين مبارزه بيشترين درآمد پخش تلويزيونی تاريخ رقابت‌های بوكس را خواهد داشت. او ميگويد اين مبارزه در بيش از 200 كشور پخش مستقيم ميشود و در تلويزيون‌های بيش از يک ميليارد خانه در دنيا اين مسابقه به نمايش درخواهد آمد. يكی از مسئولان فروش حق پخش تلويزيونی اين رقابت گفته كمپاني او هرگز چنين چيزی را قبلاً تجربه نكرده است: «اواخر جولای بود كه شروع كرديم به فروش و هنوز هم روزی بيش از 1000 تماس داريم. برای اين كار كسانی را گذاشته‌ايم كه هر روز 12 ساعت فقط در حال پاسخگويی هستند.» اين كمپانی در سال 1970 شروع به كار كرده و حالا انتظار دارد كه بزرگترين فروش تاريخ خود را تجربه كند. رئيس اين كمپانی (Joe Hand Promotions) ميگويد: «حتی مادر من هم راجع به اين مبارزه از من سؤال ميپرسد. هيچ رقابتی را نديده‌ام كه اين‌طور بين مردم پرطرفدار شده باشد.» انتظار ميرود حق پخش تلويزيونی اين رقابت بیش‌ از 485 ميليون دلار نصيب برگزاركنندگان اين مسابقه كند.

اسپانسرشيپ

هم می ودر و هم مک گرگور عاشق اسپانسرهايشان هستند و البته اسپانسرهايشان هم عاشق آنها. مي ودر به برند ساعت سوئيسی Hublot خود آنچنان علاقه‌مند است كه در يک كنفرانس مطبوعاتی ساعت مک گرگور را مسخره كرد و در عوض ساعت يک و نيم ميليون دلاری خود را به رخ كشيد. قرار گرفتن نام اين برند ساعت روی شورت ورزشی می ورد مبلغی حدود سه و نيم ميليون دلار را نصيب اين بوكسور آمريكايی خواهد كرد و البته برندهای ديگری كه روی شورت، كلاه، كفش‌ها و حتی صندلي و بالشی كه حين مسابقه روی آن استراحت ميكند، قرار ميگيرند درآمدهای تبليغاتی او را بيشتر و بيشتر خواهند كرد.

مک گرگور تا اينجا در مراسم تبليغاتی خود فقط برند Reebok را به عنوان اسپانسر خود معرفی كرده اما اين مبارز ايرلندی قطعاً برای روز مسابقه تعداد اسپانسرهای خود را افزايش خواهد داد چرا كه قراردادهايی را با برندهای Beats By Dre  (گوشی های هدفون‌Monster Energy ( (نوشابه انرژی زا) و كمپانی ماشين‌سازی رولز رويس بسته است كه اين آخری سال گذشته يک ماشين سفارشی براي او طراحی و توليد كرد. هنوز رقم رسمی درآمدهای اسپانسرشيپ اين مبارزه اعلام نشده اما طبق گزارش ‌ESPN ممكن است هر دو مبارز رقمی در حدود 22 ميليون دلار از اين راه درآمد داشته باشند.

خبرورزشی

 
۴ ۴  
آی اسپورت
2017-08-26 22:07:00
نظر دهید

۴ نظر
عشق فقط بوکس
شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۴۲
می ودر بوکسور فوق العاده باهوشیه نگاهش حرکات اعصاب خرد کن گارد جلوش که حواس حریف رو بهم میریزه و حریف رو به اشتباه میندازه تا گاردشو باز کنه ،دید فوق العاده ای که به محض باز شدن گارد حریف ضرباتشو وارد میکنه و اینکه بوکس رو بعد از یادگیری باید با مسابقه یه مهارت کامل رسوند
نمیشه اراده کنی بوکس کنی و بعد یهو بری با قهرمان جهان مسابقه بدی و انتظار برنده شدن داشته باشی
همه اینها باعث میشه از برد پنجاهم فلوید میودر اطمینان پیدا کرد
امیدوارم برخلاف مسابقه قبل این بار شاهد یه سوپر نبرد باشیم چون مک گریگور هم یک مبارز واقعیه که اگه با می ودر تو بو اف سی مبارزه میکرد قطعا کار به راند سوم نمیرسید
۲
آرش
يكشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۵۶
خب اصطلاحا "مانی تاکز" فقط پول می تونست مک گرگور رو به رینگ بوکس بکشونه اونم جلوی قهرمان بی شکست فلوید می ودر. طرفدار می ودر نیستم ولی مطمئنم می ودر، مک گرگور رو میکشه. هر چند برعکسشم درسته، یعنی تو قفس UFC، مک گرگور، می ودر رو میکشت. حالا کی باهوشتره؟ مک گرگور که حاضر شده تو زمین می ودر بازی کنه یا می ودر که حاضر نشده تو زمین مک گرگور بازی کنه؟
۲ ۲
مهدی
يكشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶، ۰۳:۰۹
جفتشون باهوشن که برای این مسابقه حداقل هر کدوم 80 میلیارد تومن به جیب میزنن،برد و باخت بهانست...
۱
مهدی
يكشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶، ۰۳:۰۹
جفتشون باهوشن که برای این مسابقه حداقل هر کدوم 80 میلیارد تومن به جیب میزنن،برد و باخت بهانست...
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر