فهرست
پست جدید مسی در بارسا: والورده در نقش گواردیولا
پست جدید مسی در بارسا: والورده در نقش گواردیولا

پست جدید مسی در بارسا: والورده در نقش گواردیولا

آی اسپورت- 3 بازی زمان برد و ارنستو والورده توانست پست مناسب برای لیونل مسی در تیمش را پیدا کند. او در بازی مقابل بتیس به ستاره آرژانتینی پست 9 کاذب داد. او در سوپرکاپ اسپانیا کار را با سیستم 3-3-4 آغاز کرد و در طول بازی به 2-5-3 تغییر سیستم داد، بعد از شکست 3 بر یک و زمانی که از این سیستم‎ها نتیجه نگرفت سیستم جدید 2-4-4 شد که در سانتیاکو برنابئو با این سیستم کار کرد.

اما برای بازی مقابل رئال بتیس والورده تصمیم گرفت از سیستم 1-3-2-4 استفاده کند، سیستمی که بازیکنان هم بیش از اندازه تصور با آن راحت بودند. با این سیستم بارسا می‌تواند بهتر به حریفان فشار بیاورد و در تمام مدت 90 دقیقه بجنگد.

در این سیستم مسی هم در پست 9 کاذب که قبلا در آن بازی می‎کرد و اتفاقا پستش را خیلی هم دوست داشت، بازی کرد. همان پستی که در دوران پپ گواردیولا داشت. با بازی در این پست بود که مسی توانست 3 بار تیر دروازه بتیس را به لرزه در آورد.

بازیکنان دیگر هم در این پست خوش درخشیدند و همه توانستند بهترین عملکردهایشان را ارائه دهند. سرخی روبرتو یکی از بازیکنانی بود که عملکرد فوق‎العاده‌ای داشت. او به عنوان جانشین آندرس اینیستا بزرگ در زمین بازی قرار گرفت بود و توانست به خوبی بازی‎سازی انجام دهد و با وجود سن کمی که دارد به خوبی توانسته در بازی‌ها در مرکز زمین بدرخشد.

در قلب خط حمله پاکو آلکاسر تلاش زیادی کرد و فشار زیادی را هم متحمل شد، در صحنه گل دوم هم بازیکنی کلیدی بود، اما همان طور که انتظار می‎رفت استعداد و توان کافی برای تمام‌کنندگی در محوطه جریمه حریفان را نداشت.

دیدار بعد بارسلونا در لیگ اسپانیا مقابل آلاوس و در خانه این تیم است. باید دید ارنستو والورده در این بازی هم از مسی در پست 9 کاذب استفاده می‎کند یا نه و این که با بازگشت سوارس چه تغییری در سیستم تیم او ایجاد خواهد شد.

 

۶    
آی اسپورت
2017-08-21 17:26:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر