فهرست
دروازه‌بان سابق تیم ملی مقابل تیم سابقش
دروازه‌بان سابق تیم ملی مقابل تیم سابقش

دروازه‌بان سابق تیم ملی مقابل تیم سابقش

آی اسپورت – دنیل داوری را یادتان می‌آید؟ همان دروازه‌بانی که حدود یک سال قبل از آغاز جام‌جهانی 2014 به ایران آمد تا جانشین رحمتی شود و در ترکیب اصلی تیم ملی قرار بگیرد. او نه‌تنها به پیراهن شماره یک تیم ملی نرسید بلکه بعدها دوران افول خود را آغاز کرد و حالا به یک دروازه‌بان معمولی در آلمان تبدیل شده است. دروازه‌بانی که زمانی با پیراهن اینتراخت برانشوایگ در بوندس‌لیگا حضور داشت حالا در دسته‌های پایین‌تر روزگار می‌گذراند. دروازه‌بانی که حدود یک سال عضو تیم ملی بود و چهار بازی برای ایران انجام داد و در جام‌جهانی 2014 حضور پیدا کرد، اکنون در تیمی از دسته چهارم فوتبال آلمان بازی می‌کند.

داوری بعد از جام‌جهانی 2014 که با سقوط اینتراخت برانشوایگ به دسته پایین‌تر همراه شد، به سوئیس رفت تا پیراهن گراس‌هاپرز را بر تن کند؛ باشگاهی مشهور که البته استفاده چندانی از داوری نکرد تا او به آلمان برگردد و با دویسبورگ قرارداد ببندد. بعد از دو فصل و انجام تنها پنج بازی، داوری به آرمینیا بیله‌فلد رفت و پیراهن تیمی را پوشید که پیش‌تر علی دایی و کریم باقری را در اختیار داشت. بعد از ناکامی در ترکیب بیله‌فلد، داوری در اقدامی عجیب به دسته چهارم آلمان رفت تا برای اوبرهازن بازی کند؛ انتقالی که با صعود این تیم همراه نبود تا حالا دروازه‌بان سابق تیم ملی ایران دوران تازه‌ای را در تیم جدید خود تجربه کند.

دنیل داوری، دروازه‌بان 32 ایرانی-آلمانی این روزها با تیم روت‌وایس‌اسن قصد دارد از لیگ منطقه‌ای غرب (رگیونالیگا وست) به لیگ دسته سوم فوتبال آلمان صعود کند. او اما اول باید خودش را برای بازی دوشنبه برابر تیم سابقش آرمینیا بیله‌فلد در رقابت‌های جام حذفی آلمان آماده کند. دنیل داوری ملیت ایرانی-آلمانی-لهستانی دارد و در تیم‌هایی چون گراس‌هاپرز سوئیس و آرمینیا بیله‌فلد نیز بازی کرده است. او در سال 2013 توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی ایران دعوت شد و در چهار مسابقه در ترکیب اصلی قرار گرفت. دنیل داوری یکی از بازیکنان تیم ملی ایران در رقابت‌های جام‌جهانی 2014 بود. دروازه‌بان سابق تیم ملی ایران در آستانه بازی مقابل آرمینیا بیله‌فلد در جام حذفی صحبت‌های جالبی درباره این دیدار انجام داده است.

 

فقط چند روز پس از شروع فصل در لیگ منطقه‌ای غرب با تیم سابقت آرمینیا بیله‌فلد در دی‌اف‌بی‌پوکال دیدار می‌کنی. پیش‌بینی‌ات راجع به این بازی چقدر رویاپردازانه است؟

 خیلی زیاد. دی‌اف‌بی پوکال یک رقابت خاص است. بازی مرگ و زندگی است و همین موضوع پیش‌بینی را سخت می‌کند و هیجان را بالا می‌برد. شما نمی‌توانید بازیکنی را پیدا کنید که بتواند نتایج را پیش‌بینی کند، چون اگر اینطور بود بازی‌ها دیگر جذابیتی نداشتند. به همین خاطر باید تلاش کنیم کم‌اشتباه بازی کنیم و بتوانیم به نتیجه مورد نظرمان دست یابیم. فکر می‌کنم این تنها کاری است که می‌توانیم انجام بدهیم.

از آخرین دیدار دو تیم که چهار سال پیش انجام شد و تو در آرمینیا بازی می‌کردی خاطره‌ای داری؟

 من آن بازی را از روی نیمکت تماشا کردم و به یاد دارم این یک دیدار بسیار نزدیک و البته با پایان خوش برای آرمینیا بیله‌فلد بود. در آن زمان فشار زیادی روی ما بود که باید به‌عنوان یک باشگاه با کلاس بالاتر بازی را ببریم و به مرحله بعدی صعود کنیم. وقتی در ضربات پنالتی برنده شدیم توانستیم نفس راحتی بکشیم. این‌بار هم شرایط همانطور است. آرمینیا حتی یک رده بالاتر از آن زمان بازی می‌کند اما این‌بار من آن طرف هستم و امیدوارم یک غافلگیری بزرگ برای‌شان رقم بزنم.

اگر بازی به پنالتی کشیده شود آیا برنامه خاصی داری؟

 مهم این است که برنده بازی شویم و صادقانه بگویم برایم فرقی ندارد چگونه این اتفاق می‌افتد. اگر در همان 90 دقیقه برنده شویم که چه بهتر. باید تمرکز کنیم و بتوانیم از موقعیت‌ها به بهترین شکل بهره ببریم. اگر این شرایط را رقم بزنیم پیروزی ما دور از دسترس نخواهد بود.

 

۲    
آی اسپورت
2020-09-15 00:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر