فهرست
ما را ببخش پدر!
ما را ببخش پدر!

ما را ببخش پدر!

آی اسپورت - حسابرسی انجام شده از باشگاه استقلال برای لیگ پانزدهم، حاوی نکات شگفت‌انگیزی بوده که طی چند روز اخیر فضای رسانه‌ای کشور را به خودش مشغول کرده است. بخشی از عجیب‌ترین حواشی این پرونده به مجموعه روابط مدیران استقلال با کرار جاسم مربوط می‌شده است. بر این اساس با بازیکن پرحاشیه عراقی که در آن فصل مطلقا به کار استقلال نیامد، قراردادی تقریبا یک‌ونیم میلیارد تومانی بسته شد که تازه مطابق آن بابت هر بازی حضور استاد در ترکیب اصلی، پنج میلیون تومان دستخوش هم به او می‌پرداختند. اوج شگفتی اما مربوط به جایی است که بررسی‌ها نشان می‌دهد حتی 75میلیون تومان از مهریه همسر دوم کرار جاسم را هم باشگاه استقلال پرداخته تا شاید دل او به رحم بیاید و چهار تا لگد بهتر به توپ بزند.

حقیقتا که گاهی نفس کشیدن در هوای کثیف این فوتبال چقدر سخت و زجرآور می‌شود. ماجرای تقبل مهریه همسر دوم کرار جاسم توسط باشگاه استقلال، قطعا از اسناد حقارت فوتبال ایران است که کاش می‌شد آن را جایی از تاریخ، دور از چشم همه دنیا چال کرد. عجیب اینکه این ماجرا سابقه چند ساله دارد و ظاهرا یک باشگاه ایرانی دیگر را هم در مقطعی درگیر خودش کرده بود! با این وجود آنچه بابتش باید به مدیران استقلال «دست مریزاد» گفت، چیز دیگری است؛ اینکه آنها درست در روزهایی که کابین زن دوم هافبک عراقی‌شان را می‌پرداختند، پول قرارداد منصور پورحیدری بیمار را نمی‌دادند! آن روزها که هیچ، امروز که یک سال و چند ماه از خاموشی ابدی منصورخان می‌گذرد، هنوز خانواده‌اش در به در دنبال وصول مطالبات آن مرحوم هستند و البته هر چه بیشتر تکاپو می‌کنند، کمتر نتیجه می‌گیرند. مردی که تمام عمرش در همه سمت‌ها مفت و مجانی برای استقلال کار کرد، خیلی از سال‌ها حتی قرارداد هم نبست و این قرارداد آخر را صرفا با توصیه اطرافیان به خاطر بیماری و کهولت سن امضا کرد، حتی بعد از مرگش هم به حقش نمی‌رسد، اما مهریه زن ایرانی کرار را می‌دهند و سندش را هم لای پوشه‌های باشگاه می‌گذارند. آیا بر این مصیبت نباید گریست؟

در مورد دو نفر از دو دنیای متفاوت حرف می‌زنیم؛ یکی بازیکن بیگانه‌ای که هیچ گلی به سر استقلال نزده و در همه این سال‌ها جز آشوب و اغنشاش و دشمنی به ندرت در قاب دیگری دیده شده و دیگری مردی که شاید بتوان او را وفادارترین آدم تاریخ فوتبال ایران دانست؛ یکی که وقتی همه زمین می‌خریدند، ملک فروخت و پولش را خرج استقلال کرد، یکی که از خیر سرمربیگری تیم ملی گذشت و نیمکت آبی را در آغوش کشید. مربی ایرانی اگر سه ماه در تشتک‌سازی سرمربیگری کند، دیگر عارش می‌آید به کمتر از نفر اول بودن رضایت بدهد، منصور پورحیدری اما همه نقش‌های دنیا را برای استقلال بازی کرد و حتی کسر شأنش نشد که به عنوان سرمربی تیم قهرمان آسیا، در همان باشگاه مدیرفنی و سرپرست باشد. استثنائا اگر به او گفتند «پدر استقلال»، از آداب و عادات مرده‌پرستی در ایران نبود؛ چه اینکه شاید بدون پورحیدری، حالا اساسا باشگاهی به این اسم وجود نمی‌داشت. پس امروز آدم‌های ریز و درشت این خانواده، از بازیکنی که میلیارد میلیارد پول می‌گیرد تا نوجوانی که هر کجای این سرزمین دو ساعت با بازی استقلال سرش گرم و غمش سبک می‌شود، همه مدیون منصور هستند. در عوض اما مدیران استقلال حتی پول مداح مراسم ترحیم پورحیدری را هم از خانواده‌اش می‌گیرند تا مبادا موقع پرداخت مهریه، شرمنده همسر دوم کرار جاسم شوند. وقتی عاقبت «وفاداری» در ایران این است، چرا حال و روزگارمان نباید چنین غم‌انگیز و دلخراش باشد؟ اینجا جایی است که اگر نبری و نچاپی، «بی‌عرضه» صدایت می‌کنند. حق‌مان است، تمام آنچه بر سرمان می‌آید.

 

 

۹۷ ۱۰  
آی اسپورت
2017-12-14 11:13:00
نظر دهید

۱۰ نظر
ژان والژان
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۴
محمود ( گودرزی ) و مسعود ( سلطانی فر ) کمر استقلال را شکستند .در دولت تبخیر امید استقلال را به طور سیستماتیک تضعیف کردن و به تیم منفور و مافیایی و اقلیت بی افتخار سرخ پر و بال دادن . با انتخاب مدیران دست نشانده و حقیر باعث ویرانی استقلال کبیر شدن .
سعید از خوزستان
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۰۶
در جواب ژانوالژان
برای اینکه بفهمید چه قدر حق استقلال ظلم شده تاریخچه باشگاه استقلال را بخوان.....

استقلال قبل از انقلاب بعد از رئال مادرید ثروتمندترین باشگاه دنیا محسوب میشد....
اموال باشگاه استقلال بالای ۲۵۰۰ میلیارد ارزش داره....
مجموعه ورزشی تاج تا پیش از پیروزی انقلاب دارای ۵ باشگاه ورزشی در تهران و ۶۶ باشگاه در شهرستان‌ها بود.
تاج همچنین در کشورهای ترکیه و قطر نیز دارای باشگاه‌هایی بود.
باشگاه‌های تاج در تهران شامل کاخ مرکزی تاج در خیابان بهارستان، باشگاه ورزشی پله در خیابان نظام آباد، کلوپ بانوان تاج در خیابان لس‌آنجلس (حجاب کنونی)، کلوپ تنیس تاج در خیابان پهلوی (ولی‌عصر فعلی) و کلوپ رضا پهلوی در نازی‌آباد بودند.
تاج همچنین دارای دو فروشگاه ورزشی در تهران در خیابان‌های شاه‌رضا و بهارستان بود.
اگه منصورخان پورحیدری و ناصرخان حجازی نبودند به خصوص منصور پورحیدری تا الان استقلال منحل شده بود...
همین الان استقلال یک کمپ ۲۰۰۰ میلیاردی در ترکیه داره....
امیدوارم تمامی پیشکسوتان استقلال مثل بهتاش فریبا علی جباری و امیرقلعه نوعی و غیره پیگیر اموال استقلال باشند...
اگه استقلال بتواند اموال خودش رو برگردانه هیچ وقت مشکل مالی نخواهد داشت....
استقلال میتونه با این سرمایه هنگفت به قویترین باشگاه اسیا و یکی از قویترین باشگاههای جهان تبدیل بشه....
AVA-86
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۱۷
جناب سعید از خوزستان این سیاهه اموالی که نوشتید اینجا برای تیم خدا بیامرز و منحل شده تاج هست هیچ ربطی هم به استقلال نداره. دستکم به عنوان یک هوادار متعصب بهتره تاریخ باشگاهتو بلد باشی تاج بعد از بهمن 57 منحل شد بازیکناشم رفتن توی تیم هایی مثل دارایی و بقیه تیم های بزرگ تهران. خدابیامرز پورحیدری پیشکسوتای تاج رو جمع کرد دورهم با گرفتن مجوز یک باشگاه جدید از دولت انقلابی و انتخاب نام استقلال تیم جدید تشکیل شد. اگر استقلال همون تاج سابق بود به سادگی آب خوردن می تونستید کمپ عظیمی که توی استانبول هست و جزو دارایی های تاج بود رو پس بگیرید. یه دوره ایی فتح الله زاده خیلی تلاش کرد کمپ رو پس بگیره اما چون نتونست اثبات کنه تاج همون استقلاله به هیچ جا نرسید
sia
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۰
"AVA-86"
این هم از اون حرف ها بود!
اگر استقلال همون تاج سابق نیست پس چرا AFC قهرمانی تاج رو قهرمانی استقلال میدونه؟!
چرا افتخارات تاج و استقلال یکی هستش؟!
عجـــــــــــــــــــــب!
ویلی
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۷
از دستاوردها و اهمیت منصورخان گفتنیا گفته شده ولی نکته ای که اشاره نمیشه نقش ایشون در حماسه مج بند سبز شش بازیکن در بازی کره بود....منصور خان اون روز سرپرست تیم قطبی بود و قطعن مسئولیت سازمانی اون اقدام به ایشون برمیگشت و متهم ردیف اول منصورخان و مهدوی کیا (کاپیتان تیم) بودن....
ابراهبم
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۳
تاج سروری بر سر گذاشتند با این حرکت.درود بر شرفشان که با مردم هستند
استق لول
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۵۴
دمشون گرم
هم منصورخان و هم کیا
سر منافع ملی ما پرسپولیس و استقلال نداریم داداش
۷
sia
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۹
ابتدا شما کامل تحقیق بکنید که دلیل پرداخت قسمتی از مهریه همسر کرار چی بود و بعد بیایید عالم و آدم رو به هم ببافید!
تو یه تیتری سایت آی اسپرت نوشته بود که به دلیل شکایت همسر کرار از قرارداد این بازیکن مهریه همسرش رو دادن
همینجوری رو هوا حرف نزنید، با سند و مدرک نشون بدید
دلیل این که حق و حقوق امثال پدر استقلال و بقیه بازیکن ها رو نمیدن اینه که شکایت نمیکنن! اگر این اشخاص استقلال یا پیروزی رو دوست دارن باید از تیمشون بابت حقشون شکایت بکنن و مدیرعاملی که این بدهی رو به بار آورده رو قانونی باهاش برخورد بکنن تا مدیر بعدی جرئت خرج بیشتر از درآمد رو نداشته باشه
در آخر هم تمام حرف هاتون رو به غیر اولی که اشاره کردم رو قبول دارم
متشکر
امین
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳
آقا ناراحتی نداره پول مفت بیت الماله دادن نوش جونش که خورده و برده و پس نداده، ما ملت فوتبالی که حق و حقوق ورزشی خودمون رو نمیدونیم فقط و فقط بجای باشگاه از مدیر و بازیکن اسطوره میسازیم و اصلا پیگیر نیستیم ک سرانه و بودجه ورزشی ک حقمون هست دست یه عده ای بدتر و از دزد افتاده و خرج بازیکنان و مربی و وووووو میشه که هیچ کدوم ن از لحاظ اخلاقی و ن تاکتیک ن تکنیک در حد لیگ های درجه چهار اروپا که هیچ همین کشورهای عربی هم نمیشن، بدتر از این هم باید سر تیم و اسطورهامون باید،
۱
تاج اسیا
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۵۵
کاربر عزیز به اسم اوا همین الان کلی از اموال این مملکت توسط امریکا بلوکه شده و با این که همه میدونن برای این مملکته نمیتونیم پس بگیریمش. همه منابع میگن که استقلال همون تاجه که تغییر نام داده شده و پس از انقلاب همه اموالش مصادره شد و هیچوقت هم بهش برگردونده نشد. این که نمیتونه اموالش رو پس بگیره در مورد اموال داخلی که تکلیف معلومه در مورد اموال خارج از ایران هم که برمیگرده به بی عرضگی اقایان به اصطلاح مسئول.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر