فهرست
پشت پرده کنار خداحافظی رائول از تیم ملی اسپانیا
پشت پرده کنار خداحافظی رائول از تیم ملی اسپانیا

پشت پرده کنار خداحافظی رائول از تیم ملی اسپانیا

آی اسپورت - لوییس آراگونس در سال ۲۰۰۴ هدایت تیم ملی اسپانیا را بر عهده گرفت. لاروخا جام جهانی ۲۰۰۶ را پیش‌رو داشت و به سختی توانست به این بازی‌ها صعود کند. این تیم با شکست نروژ اجازه پیدا کرد تا در این رقابت ها شرکت کند. در مرحله مقدماتی جام جهانی، شایعاتی درباره رائول گونسالس وجود داشت. مهاجمی اسپانیایی در طول فصل با آسیب دیدگی طولانی مدتی روبه‌رو شده بود و زمانی که دوران نقاهت خود را پشت‌سر گذاشت، با بازگشتش به تیم ملی، آراگونس اولین ابهام را به وجود آورد. نخستین نیکمت نشینی‌اش با جنجال همراه شد. حضور مهاجم اسپانیایی در هر یک از فهرست‌های جدید تیم ملی، در نشست‌های خبری سر و صدا به پا می‌کرد.

زمانی که جام جهانی شروع شد، رائول در نخستین بازی نیمکت نشین بود. البته اسپانیا توانست به راحتی اوکراین را شکست بدهد. در دومین بازی برابر تونس نیز در ترکیب اصلی حضور نداشت و زمانی که به بازی آمد، یک گل زد اما خوشحالی پس از گلش معنادار بود. او به کنار زمین رفت و میشل سالگادو و سانتیاگو کانیسارس را در آغوش گرفت. همچنین برابر عربستان هم بازی کرد اما در آن بازی، لاروخا به علت صعود به مرحله حذفی با بازیکنان ذخیره‌اش به میدان رفته بود. پیش از دیدار اسپانیا و فرانسه در یک چهارم نهایی، برای همه در رابطه با حضور رائول در این بازی ابهام به وجود آمده بود. مهاجم اسپانیایی به میدان رفت اما اسپانیا حذف شد. هواداران دو دسته شدند. خیلی از آنها آراگونس را مقصر می‌دانستند و برخی می‌گفتند بزرگترین اشتباه آراگونس استفاده از رائول بوده است.

با وجود اینکه اسپانیا عملکرد خوبی در جام جهانی نداشت، آراگونس تصمیم گرفت در تیم ملی بماند. او یورو ۲۰۰۸ در اتریش - سوییس را پیش رو داشت. اسپانیا برای آماده‌سازی ابتدا در بازی دوستانه به مصاف ایسلند رفت. باشگاه بارسلونا به خاطر فینال کوپا دل ری به ژاوی ارناندس و کارلس پویول اجازه همراهی با تیم ملی را نداد. پس از این بازی اسپانیا در انتخابی میزبان لیختن‌اشتاین بود که به راحتی توانست پیروز شود. بلافاصله اسپانیا به بلفاست رفت تا برابر ایرلند شمالی قرار بگیرد. تیم ملی در لاس روساس خود را برای این بازی آماده کرد و آراگونس روز یکشنبه به بازیکنان استراحت داد. بازیکنان باید ساعت ۹ به اردو بازمی‌گشتند. خیلی از بازیکنان بعد از نیمه شب به محل اقامت خود بازگشتند. رائول منتظر بود که سرمربی اسپانیایی بازیکنان را توبیخ کند اما این اتفاق نیفتاد و مهاجم اسپانیایی تصمیم گرفت نسبت به این موضوع واکنش نشان ندهد.

رائول دوشنبه شب پس از شام به همراه میشل سالگادو در رستوران هتل مشروب الکلی مصرف کرد. زمانی که خسوس پاردس (مربی بدنساز تیم ملی)  به آنها گفت اکنون زمان خواب فرا رسیده است، رائول و سالگادو خواستند آراگونس به این محل بیاید. آراگونس به آنجا رفت و این دو بازیکن از دیر رسیدن بازیکنان در آن شب انتقاد کردند و از او خواستند تا فردا در تمرین در این‌باره صحبت کند. آراگونس این موضوع را در تمرین مطرح و بازیکنان را توبیخ کرد و جو تیم به هم ریخت. در این شرایط، اسپانیا سه بر دو برابر ایرلند شمالی شکست خورد. ایرلند تیم متوسطی است که توانست در فوریه آن سال پس از ۱۳ بازی پیاپی گلزنی کند. سرمربی این تیم لاوری سانچس نام داشت که هیچ تجربه فوتبالی نداشت.

اسپانیا صبح روز بعد به کشور بازگشت. بازیکنان به ملیا باراخاس رفتند. آراگونس عادت داشت که همه بازیکنان به جز مادریدی ها یک شب را در آن جا استراحت کنند. رائول اغلب در این شرایط در هتل می‌ماند. به نظر او رفتن به خانه و خوابیدن در آنجا منطقی‌تر بود. این موضوع یکی از دلایل اختلاف‌هایش با سرمربی تیم بود. زمانی که بازیکنان به هتل رسیدند رائول از آراگونس پرسید: «چه کار کنم؟ بروم خانه یا اینجا بمانم؟» آراگونس در پاسخ به او گفت: «برو. اکنون می‌دانم که نمی‌توانم با تو راجع به چیزی صحبت کنم.» آراگونس تصمیم خودش را گرفته بود. رائول هرگز به تیم ملی بازنگشت. پایان دوران بازی‌های ملی او در بلفاست با ۱۰۲ بازی و ۴۴ گل به پایان رسید.

 

ایسنا

۲    
آی اسپورت
2017-02-25 10:44:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر