فهرست
بوفون و تکرار سیو فوق العاده فینال جام جهانی
بوفون و تکرار سیو فوق العاده فینال جام جهانی

بوفون و تکرار سیو فوق العاده فینال جام جهانی

آی اسپورت - شنبه شب و در دیدار تماشایی یوونتوس و بولونیا این جان‌لوئیجی بوفون بود که در ثانیه‌های پایانی نتیجه و سرنوشت بازی را رقم زد تا سه امتیاز به حساب بیانکونری واریز شود. گلر پابه سن گذاشته ایتالیایی در ثانیه‌های پایانی بازی با یک شیرجه به سمت راست و دفع توپ با کف دست مخالف توپ را از زیر تیر دروازه بیرون کشید تا امتیازات این مصاف دشوار در تورین باقی بماند.

این شیرجه تماشایی و خارق‌العاده بود که بلافاصله سیلی از تعریف و تمجیدها را در پی داشت به خصوص که جی‌جی در سن 41 سالگی قرار دارد، دوره‌ای که اکثر مردان عادت ندارند در چنین سنی دست به این کارهای خارق‌العاده بزنند. به هر حال وقتی شما در خصوص بوفون صحبت می‌کنید باید به روش او در خلاص شدن از قید و بندهای جبری افتخار کنید.

این مسابقه البته چهره‌های سرنوشت‌ساز دیگری هم داشت از جمله کریس رونالدو بعد از دریافت پیراهن منقش به شماره 700 که تعداد گل‌های او در تاریخ فوتبالش را نشان می‌داد که با گلزنی باعث پیش افتادن یوونتوس لقب گرفت اما کسی که به عنوان نگهبان اصلی این برد بزرگ مورد ستایش قرار گرفت کسی جز جان‌لوئیجی بوفون نبود، ستاره‌ای کهنسال با پیراهنی نارنجی که چنان از واکنش خود به هیجان آمده که به محض فراغت از مسابقه دشوار با بولونیا پستی را در صفحه توئیتر منتشر کرد.

در این پست دروازه‌بان ایتالیایی تصویری با لبخندی پرمعنا را به رخ کشید و نوشت: «لذت ببرید». پستی که هزاران ستایشگر در پی توئیت جنجالی بوفون مشغول گفتمان در خصوص این بازیکن تکرارنشدنی هستند. طرفدارانی که همگی اعتقاد دارند بوفون با گذر زمان کیفیت خود را حفظ و مدعی شدند کمتر کسی در حد جی‌جی توانسته خود را این گونه آماده نگه دارد. از این مقایسه‌ها جالب‌تر برمی‌گردد به مشابه‌سازی سیو دیشب بوفون با عکس‌العمل او در بازی فینال جام جهانی 2006 و بازی ایتالیا و فرانسه. تصویری که بارها و بارها از شب گذشته تا امروز بین یوونتوسی‌ها و بوفونی‌های توئیتر دست به دست شد.

شاید در این بین یکی از جالب‌ترین واکنش‌ها به هم‌رسانی چندهزار باره گزارشگر عرب زبان بین اسپورت است که شیرجه بوفون را با کلماتی شنیدنی، حماسی‌تر جلوه می‌دهد. الخضری فریادزنان می‌گوید: «یازعیم الحراس یا تاریخ الحراس: بوفون! (ای بهترین دروازه‌بان، ای بهترین تاریخ: بوفون!)».

۳    
آی اسپورت
2019-10-20 19:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر