فهرست
با برنامه به رغم نبود مهره‌ها؛ توجیه بازیکنان
با برنامه به رغم نبود مهره‌ها؛ توجیه بازیکنان

با برنامه به رغم نبود مهره‌ها؛ توجیه بازیکنان

آی‌اسپورت- استقلال با پيروزى مقابل الهلال صدرنشين بدون رقيب گروه خود شد. يكى از نقاط مثبت استقلال از زماني كه شفر به اين تيم آمده تنوع تاكتيكى اين تيم است. شفر به خوبى از بازيكنانش در تاكتيك مورد نظر خود بازى مى‌گيرد. دليل اصلى اين موضوع نيز توجيه كردن بازيكنانش بر مبناى توانايى‌هاى آنان است.

دستورات تاكتيكى و تكنيكى شفربسيار ساده اما تاثيرگذار است. به عنوان نمونه بازى گرفتن از وريا غفورى در نقش هافبک راست در سيستم ١-١-٤-٤ امشب يكى از همين موضوعات است. غفورى به خوبى به حمله اضافه مى‌شود و با توان بدنى بالا حضور موثرى در محوطه جريمه حريفان دارد. استفاده از داريوش شجاعيان به عنوان هافبک دفاعى و در نقش تنظيم كننده آهنگ بازى از خط دفاعى يكى ديگر از راهكارهاى شفر بود. نمونه ديگر از توجيه مناسب بازيكنان توسط شفر اميد نورافكن است. اميد چه به عنوان مدافع و يا هافبک چپ و همين‌طور هافبک دفاعى بسيار تاثيرگذار بازى مى‌كند.

استقلال در نبود روزبه چشمى و مجيد حسينى تا حدودى در مركز خط دفاع ناهماهنگ است. منتظرى باتجربه و سهرابيان جوان هنوز با نوع بازى يك‌ديگر آشنايى ندارند. زمان‌هايى كه توپ به كناره‌ها مى‌رفت و ارسال مى‌شد صرف نظر از اين‌كه مدافعين استقلال در ضربات سر تا حدودى ضعيف بودند اما پوشش مدافعان كنارى استقلال نيز چندان مناسب نبود.

هيچ تيمى بدون ضعف نيست و استقلال نيز به رغم نبود چندين بازيكن كليدی‌اش همچنان با برنامه بازى كرد. بايد در نظر گرفت بازی‌هاى گروهى تمام شد و فصل جديدى در مرحله حذفى شروع مى‌شود. استقلال بايد نتايج اين بازی‌ها را فراموش كند و از همين حالا خود را براى مرحله بعدى آماده كند.

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2018-04-17 01:43:00
نظر دهید

۲ نظر
مجید
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۱۱:۰۷
اگه استقلال در مراحل بعدی به لنگ خورد باز مینویسی برایشان که چطوری تیام رو از کار بی اندازند ؟
۱
معین
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۰۵
اقایان دقیقا شفر همون فکری رو عملی کرد که بنده بیست و چهار ساعت قبل از بازی پیشگویی کرده بودم که کامنتش هم توی ای اسپورت با تاریخ هست من گفته بودم که باتوجه به نبود ابراهیمی شفر باید اول از همه سیستم رو تغییراتی بده امید نورافکن رو ببره وسط فشار بازیسازی رو از عمق به گوش ها ببره و از طریق انتقال غفوری به یک خط جلوتر از طریق وریا و فرشید اسماعیلی در دو سمت روی دفاع الهلال فشار بیاره البته من پیشنهادم واسه مثلث وسط بویان بود که دقت پاسش خارق العادست اما وینی شفر شجاعیان رو برد یک خط عقب تر که بنظر من تصمیم درستی نبود و وسط استقلال خیلی اسیب پذیر شده بود!
ای اسپورت قدر ما رو بدون که داریم مجانی برات بهترین انالیزها رو انجام می دیم...
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر