فهرست
تجربه قدیمی؛ استقلال با «اسم درمانی» درست نمی‌شود
تجربه قدیمی؛ استقلال با «اسم درمانی» درست نمی‌شود

تجربه قدیمی؛ استقلال با «اسم درمانی» درست نمی‌شود

آی اسپورت - وینفرد شفر از این‌که هر روز یک اسم را برای حضور در استقلال مطرح می‌کنند شاکی است. یک روز می‌گویند جباری دستیار می‌شود، یک روز می‌گویند مجیدی می‌آید و روز دیگر خبر می‌رسد که تیام و جپاروف برمی‌گردند. این‌ها البته همه برای هواداران اسم‌های جذابی است، ولی آیا استقلال با «اسم‌درمانی» درست می‌شود؟ تجربه می‌گوید نه! شفر امسال اشتباهاتی داشته که ضریب آن از فصل گذشته بالاتر است، اما این‌که فکر کنیم اگر مجیدی و جباری بیایند معجزه می‌شود اصلاً با عقل جور درنمی‌آید.

سرمربی آلمانی دیروز با کنایه به کسانی که هر روز یک اسم را مطرح می‌کنند گفت: «عده‌ای هر روز نام یک چهره را مطرح می‌کنند.» او به‌طور غیرمستقیم گفت که دوست ندارد کسی در کارش دخالت کند. وقتی شفر درست یا غلط می‌گوید اگر پارسال الحاجی گرو به‌جای تیام بود بیشتر گل می‌زد یعنی به هر دلیلی تمایلی به جذب تیام ندارد. هرچند که از نظر قانونی هم شاید استقلال نتواند تیام را برگرداند.

شفر در فرهنگ فوتبال آلمان رشد کرده و صاحب تجربه شده، اما اینجا چیز‌هایی را می‌بیند که برایش عجیب است. به همین دلیل می‌گوید برخی‌ها نمی‌توانند ساکت شوند و در مورد نقل و انتقالات حرف می‌زنند. خب منظور او از برخی‌ها کیست؟ آیا غیر از این است که گاهی اعضای هیئت‌مدیره و کمیته فنی استقلال در مورد نقل و انتقالات سخن می‌گویند؟ رسانه‌ها که طبیعی است به اخبار نقل و انتقالات ورود کنند، اما آن‌که مسئولیت دارد و نباید هر حرفی را بزند چرا مدام حرف می‌زند؟ چطور استقلالی‌ها بازیکنان‌شان را ممنوع‌المصاحبه می‌کنند، اما مسئولان و حقوق‌بگیران هر وقت دل‌شان خواست حرف می‌زنند؟

شفر می‌گوید «وقتی عصبانی می‌شوم یعنی عاشق تیمم هستم.» او این روز‌ها همچنان عصبانی است و البته عاشق. شفر بهتر از هر کسی می‌داند که این استقلال خیلی کار دارد و باید نقاط ضعف فراوانش را برطرف کرد وگرنه خبری از قهرمانی و حتی کسب سهمیه آسیا نخواهد بود. در این راه البته شفر ابتدا باید از خودش شروع کند، اما باشگاه هم باید موانع را بردارد. یکی از این موانع کمیته فنی است که به هر حال با شفر همسو نیست. شاید بعضی از اعضای کمیته فنی نظری هم به نیمکت استقلال و جای شفر نداشته باشند، ولی به هر حال کمکی هم نمی‌کنند. همان‌طور که در این سال‌ها هیئت‌مدیره استقلال هیچ کمکی به این باشگاه نکرده و حتی در بحث درآمدزایی کاملاً ناموفق بوده است.

ختم کلام این‌که استقلال اگر قرار بود با «اسم‌ها» درست شود تا حالا درست شده بود. پرسپولیس هم قید امثال پروین و دایی و کریمی و درخشان و... را زد تا به برانکو و جام و افتخار رسید. استقلال هم باید پشت شفر باشد و حتی اگر روزی او رفت یک مربی بزرگ‌تر بیاورد، نه آدم‌های تکراری و امتحان پس‌داده.

 

خبر ورزشی 

۶ ۱  
آی اسپورت
2018-11-16 09:20:00
نظر دهید

۱ نظر
...
جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷، ۱۸:۰۸
زمینه چینی برای خرج گردن پول های کلان تر واسه کیسه!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر