فهرست
لیورپول تاریخ را رقم می‌زند؛ دو بازی در ۲۴ ساعت!
لیورپول تاریخ را رقم می‌زند؛ دو بازی در ۲۴ ساعت!

لیورپول تاریخ را رقم می‌زند؛ دو بازی در ۲۴ ساعت!

آی اسپورت - باشگاه لیورپول تاریخ ۱۷ دسامبر را برای انجام دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام اتحادیه برابر آستون ویلا تایید کرده تا به این ترتیب اتفاقی حیرت انگیز و بی سابقه را در تاریخ فوتبال انگلستان رقم بزند. نخستین بازی لیورپول در مسابقات جام جهانی باشگاه های ۲۰۱۹ روز ۱۸ دسامبر برگزار خواهد شد و این به آن معناست که لیورپول باید با دو تیم مختلف، در ۲ روز پشت سر هم در دو قاره مختلف به میدان رود!

در بیانیه رسمی باشگاه لیورپول می‌خوانیم: «باشگاه فوتبال لیورپول تایید می‌کند که دیدار با آستون ویلا در مرحله یک چهارم نهایی جام اتحادیه در روز سه شنبه ۱۷ دسامبر  انجام خواهد شد. در نتیجه، ما از دو ترکیب کاملا مجزا استفاده خواهیم کرد که یکی در جام جهانی باشگاه ها در قطر حاضر خواهد بود و دیگری در کارابائو کاپ به میدان خواهد رفت.

باشگاه قصد دارد از فرصت استفاده کرده و اعلام کند که این سناریوی ایده آل نیست، بلکه برایند چیزی است که رقم زننده بهترین شرایط برای رقابت ها، باشگاه رقیب و البته خودمان باشد. باید از EFL بابت آن که نهایت همکاری را با ما انجام دادند تشکر کنیم. باید گفت تاریخ های دیگری هم مورد بررسی قرار گرفتند اما در نهایت هیچ کدام نمی‌توانست رضایت تمامی طرفین را جلب کند.»

لیورپول در مرحله قبلی و در یکی از جذاب ترین مسابقات تاریخ رقابت ها بعد از تساوی۵-۵ برابر آرسنال، در ضربات پنالتی توپچی ها را ۵-۴ شکست داد و به جمع ۸ تیم پایانی رسید.  به طور قطع هدایت یکی از تیم های لیورپول در این بازه زمانی بر عهده دستیار یورگن کلوپ، پپین لیندرز خواهد بود. اکنون باید دید که قرمزهای مرسی ساید قصد دارد اولویت خود را رقابت در کدام جام قرار دهند؛ جام جهانی باشگاه ها یا جام اتحادیه.

اگر بنا را بر حضور تیم اصلی در قطر برای جام جهانی باشگاه ها بگذاریم، به نظر می‌رسد لیندرز بازیکنان جوانی را با خود به میدلند غربی (بیرمنگهام، خانه آستون ویلا) خواهد برد که عمدتا اندک دقایق حضور خود با پیراهن لیورپول را در همین جام اتحادیه تجربه کرده اند؛ بازیکنانی مثل رایان بروستر، هاروی الیوت، نکو ویلیامز، سپ فن‌دن‌برگ و کایومین کلهر.

دیدار لیورپول و آستون ویلا از ساعت ۱۹:۴۵ به وقت GMT روز سه شنبه برگزار می‌شود و دیدار قرمزها در مرحله نیمه نهایی جام جهانی باشگاه ها، از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت محلی روز چهارشنبه انجام خواهد گرفت؛ این یعنی میان دو مسابقه ای که نام لیورپول در آن حضور دارد، حتی ۲۴ ساعت هم فاصله نیفتاده تا احتمالا اتفاقی بی سابقه در دنیای فوتبال را شاهد باشیم.

سایر بازی های مرحله یک چهارم نهایی جام اتحادیه برای همان روز چهارشنبه، ۱۸ دسامبر برنامه ریزی شده اند؛ روزی که لیورپول به عنوان قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۹ بازی نیمه نهایی جام جهانی باشگاه ها را در مقابل یکی از تیم های مونتری (مکزیک)، السد (قطر) و هینگین اسپورت (کالدونیای جدید) برگزار خواهد کرد.

۱    
آی اسپورت
2019-11-05 23:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر