فهرست
مسعود شجاعی؛ از سوت تا ستایش
مسعود شجاعی؛ از سوت تا ستایش

مسعود شجاعی؛ از سوت تا ستایش

آی‌اسپورت- دلچسب‌ترین نمایش‌های ملی مسعود شجاعی، در مرحله مقدماتی جام جهانی 2010 شکل گرفتند. مسعود بهترین بازیکن تیم در مسیر مبارزه برای صعود به جام جهانی آفریقای جنوبی بود اما مهره‌های تیم نه از گل‌اش در آزادی به عربستان مراقبت کردند و نه توانستند گل حیاتی‌اش به کره جنوبی در زمین حریف را حفظ کنند. او در همان روزها به اوساسونا پیوست و با دریبل‌های معروف کشویی‌اش، به قلب مردم پامپلونا نفوذ کرد. دوران ملی مسعود از آن به بعد، با فرازونشیب‌های زیادی گره خورد. در جام ملت‌های 2011، او در تیم قطبی با اتهام کم‌کاری روبرو شد و بعد از آن به خاطر حضور مستمرش در فهرست‌های کی‌روش، انتقادهای زیادی را به جان خرید. مسعود، پسر کی‌روش بود. پسر حذف‌نشدنی تیم او. مرد پرتغالی حتی به قیمت جوانگرایی، حاضر به حذف شجاعی نبود و نمایش‌های مسعود در جام جهانی برزیل، نشان از شایستگی این بازیکن برای باقی‌ماندن در تیم داشتند. بدشانسی، همیشه بخشی از تقدیر ملی مسعود بود. شاید اگر ضربه تماشایی او به دروازه بوسنی در آخرین بازی جام جهانی به جای تیر، به تور می‌رسید، این بازیکن برای همیشه یک قهرمان ملی مي‌شد اما شجاعی روش سخت‌تر و هزینه‌دارتری را برای تبدیل‌شدن به قهرمان ملی طی کرد.

قول و قرار تشویق شجاعی، حالا در همان استادیوم‌هایی مطرح شده که یک روز این بازیکن را در لباس تیم ملی هو می‌کردند. که برایش سوت می‌کشیدند تا قید پوشیدن لباس سفید را بزند. مسعود اما، ماند و ماندگار شد. وقتی همه در اینستاگرام سرگرم مدلینگ بودند، او از حساسیت‌ها و دغدغه‌هایش برای مردم ایران می‌نوشت. وقتی همه می‌خواستند در قاب مشترک با رئیس‌جمهور دیده شوند، او خطر کرد تا درخواست حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را مطرح کند. شجاعی هیچوقت شیفته دوربین نبود اما رد فعالیت‌های خیرخواهانه‌اش در چندین شهر، دیده می‌شد. او کودکان کار را فراموش نکرد و صدای نفس‌های مردم کشورش را به هیچ نوای دیگری نفروخت. آن‌هایی که امروز مسعود را سرزنش می‌کنند، فراموش کرده‌اند که این بازیکن از سفر به اسرائیل برای بازی با مکابی چشم پوشید و وقتی در یونان روبروی این تیم قرار گرفت، که بر اساس قراردادش هیچ چاره‌ای به جز مسابقه‌دادن نداشت. مظلومیت. این روزها شجاعی را با این کلمه می‌شناسیم. همه این آزارها اما، فرصت تماشای چهره واقعی‌تری از شجاعی هستند. بازیکنی که یک روز سوت می‌شنید و حالا سزاوارانه ستایش می‌شود. او حالا دیگر فقط پسر کی‌روش نیست. پسر ایران است.

۲۲ ۱۱  
آی اسپورت
2017-08-12 16:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
اسحاق
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۶:۱۱
چرت و پرت نگو پیست اسپرت

تو برو همون سلفیت رو بگیر
دلالوویچ
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۵۵
خوشم اومد 65هزار نفر استقلالی وتراکتوری خوب از خدمت تیم حکومتی در اومدن فقط حیف که صدا رو قطع کرده بودن. با تیم حکومتی فقط با فحاشی باید برخورد کرد. دم همه تماشگرا گرم.
۳
سعید
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۲۹
چرا الکی می خواید یه نفر رو گنده کنید. مسعود شجاعی همونیه که پنج ساله آویزون نکونام و انصاری فرد شد رفت این باشگاه و اون باشگاه. غیر از اینه؟ حالا کارش پانینیوس گرفت موند. خودش ته لابی تو فوتباله.
۱
ویلی
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۲۱:۰۰
اولن موضوع شخص نیست بلکه بهونه ایه برای اعتراض به یه دورباطل درثانی اصرارکردن برای گنده کردن اشخاصو از شما یادگرفتیم که یه بنده خدایی که پول حسابی گرفته رفته واسه پوتین و بشار بعثی بجنگه و گیر داعش افتاده شما داری سرکوفتشو به ملت بیچاره میزنی و منت میذاری سرمون انگار اولیا دمشی!!
۳
ایرانی
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۱۴
الان پسر ایران شهید بی سر محسن حججیه نه مسعود شجاعی...
۷ ۳
میلاد
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۲۶
این به جای خود، اونم به جای خود. چرا اینقدر تنگ نظری؟
۷
ویلی
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۴۰
قرارگاه جزوه هاشو به روز کرده واسه شعار و مغلطه؟ نگو پسر ایران بهتره بگی پسر سوریه ، تازه نه پسر سوریه بهتره بگیم پسر حزب بعث پسر بشارالاسد که رو سر مردم خودش شیمیایی میریزه!
۷
sia
يكشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶، ۰۰:۴۸
"ایرانی"
فکر کنم منظورت از شهید، مدافع حرم بشاراسد هستش
موفق باشی
۲
حسین
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۲۳
درود فراوان بر مسعود و احسان
آرتین
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۲۵
اتفاقا اسحاق جان چرت و پرت تو میگی که به حرف حق میگی چ........
کاری به خوب یا بد بودن بازیش ندارم ولی کدوم از فوتبالیستهامون به اندازه مسعود حقیقت فوتبال و جامعه رو گفتن و از حق مردم دفاع کردن ؟
ویلی
شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶، ۱۹:۴۲
موضوع شخص حاج صفی و شجاعی نیستن بلکه این دو نفر الان تبدیل شدن به سمبل و نماد برای جوونایی که چهل سال اخیر سرنوشتشون تحت الشعاع توهمات و شعارای بی پایه و سوء مدیریت نظام مقدس قرار گرفته به ویژه دهه اخیر که دیگه کارد به استخون رسیده و ناامیدی از آینده و افسردگی و اضطراب روز به روز بیشتر شده.....
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر