فهرست
ضربه خروج ناگهانی نیمار به بارسا: بحران!
ضربه خروج ناگهانی نیمار به بارسا: بحران!

ضربه خروج ناگهانی نیمار به بارسا: بحران!

آی اسپورت- بارسلونا در بازار نقل و انتقالات سردرگم است و تلاش برای جذب کوتینیو این را نشان می‎دهد. دلیل همه این سردرگمی‎ها هم این است که این تیم آماده فروش نیمار نبود و مجبور شد این بازیکن را در ازای 222 میلیون یورو بفروشد. آن‎ها فکر می‏کردند قانون فیرپلی مالی به پاریسی‎ها اجازه چنین انتقالی را نمی‎دهد. اما نمی‏دانستند که مذاکرات بین نیمار و تیم فرانسوی به مراحل پایانی رسیده بوده است. از طرفی خود نیمار هم به همه گفته بود می‏ماند و این موضوع باعث شده بود خیال بارسایی‎ها راحت شود.

وقتی انتقال نهایی شد و بارسلونا چکش را دریافت کرد، آن وقت بود که متوجه شدند برای این شرایط اصلا آماده نبوده‎اند.

اگر نیمار می‎ماند هرگز کوتینیو هدف بارسا نبود. پیش از این بارها از سوی کوتینیو افرادی مختلف به گوش بارسا رسانده بودند که او دوست دارد به کاتالان بیاید، اما بارسا توجهی نکرده بود. اگر نیمار می‎ماند اولین اولویت بارسا برای خرید بازیکن با یک هافبک بود.

به هر حال بارسا نمی‏خواست هیچ اقدامی برای جذب کوتینیو یا دمبله کند. حالا اما کوتینیو می‏تواند جای خالی نیمار در سمت چپ را پر کند. او توانایی‏اش را دارد که در مرکز زمین هم کار کند. اما برای بازی در پست نیمار هم مناسب است. باشگاه معتقد است که هواداران هم او را دوست خواهند داشت.

ارنستو والورده اما هنوز هم یک هافبک را ترجیح می‎دهد. بازیکنی مانند مارکو وراتی. یا البته وینگری مانند عثمانه دمبله. بارسا برای کیلیان امباپه هم تلاش کرد، اما خیلی دیر بود. روبرتو سوریانو از ویارئال و چندین بازیکن دیگر هم به این تیم نسبت داده شدند. اما این تیم یک سوپراستار می‏خواهد. بازیکنی که بتواند تفاوت‎ها را رقم بزند.

به همین دلیل است که معتقدند خرید دمبله می‏تواند خرید مناسبی باشد. البته که اولین پیشنهاد هم توسط دورتموند رد شده است. این یعنی برای جذب دمبله باید پول زیادی پرداخت شود.

درباره کوتینیو اما اولین پیشنهاد رسمی بارسا بعد از 45 دقیقه از زمان ارائه رد شد. پیشنهاد دوم چهارشنبه شب ارائه شد و رقم آن هم 85 میلیون یورو به اضافه 15 میلیون یورو پاداش بود که آن هم 35 دقیقه بعد رد شد. آن زمان بود که بارسلونا متوجه شد کار از چیزی که فکر می‏کرده بسیار سخت‎تر است و در حالی که برای ارائه پیشنهاد سوم آماده می‏شود، به دیگر گزینه‎ها هم نگاهی دارد.

این در حالی است که مدیر برنامه‎های کوتینیو با بارسا به توافق رسیده و این لیورپول است که پیشنهادها را رد می‏کند. این تیم نمی‏خواهد کوتینیو را بفروشد. طبیعی هم هست. چرا باید این کار را بکند؟

من معتقدم خود کوتینیو هم بسیار حرفه‎ای عمل کرده است. مثل همیشه. او مصدوم است، اما هر روز در ملوود حاضر می‏شود تا آن را مداوا کند. نکته اینجاست که زمان این مصدومیت کمی عجیب به نظر می‏رسد.

هرچند که کلوپ باید با این شرایط کنار بیاید. او قبلا هم فکرش را کرده بوده است. بارسلونا هم کم‎‏کم باور می‏کند که لیورپول فروشنده این بازیکن نیست. این برای باشگاه کاتالانی خبر بدی است. از دست دادن نیمار و ناتوانی در جذب بازیکنی بزرگ کار را برای بارتومئو، رئیس باشگاه هم پیچیده کرده است و او از این بابت زیر فشار زیادی است.

بارسلونا باور دارد که در این شرایط حتی 222 میلیون یورو پول در جیبشان هم کمکی به آن‎ها نمی‎کند و اوضاع برایشان پیچیده شده است. درباره کوتینیو هم همه چیز بستگی به لیورپول دارد نه پول بارسلونا.

۸ ۲  
آی اسپورت
2017-08-11 09:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
مشروح 86
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۱۶
بارسا نه تنها باید کوتینیو رو بخره بلکه باید چند تا بازیکن در دفاع چپ و راست و هافبک جذب کنه. الان رئال در هر پست 2 بازیکن اماده داره ولی بارسا تو بعضی پستها به شکل واضحی کمبود بازیکن داره. از وقتی بارمتئو رئیس باشگاه شده در 3 سال اخیر تو فصل نقل و انتقالات ضعیف بودیم و رئال از این فرصت استفاده کرد و الان از بارسا جلو زده.
۶ ۱
برزو
جمعه ۲۰ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۱۸
بارسلونا با داشتن مثلث msn خيلي بد عادت شده بود اين چند سال. حتي اگه بازي از لحاظ تاكتيكي گره ميخورد مسي يا نيمار يا سوارس تيم رو نجات ميدادند. جوان ترين عضو اين مثلث از تيم رفت تا ٢-٣ سال ديگه هم سوارس و مسي افت ميكنند اگه الان نكنند.
ديگه تا صد سال ديگه هم واسه بارسلونا اين فرصت پيش نمياد كه ٣ تا از ٤ بازيكن برتر دنيا رو همزمان در اختيار داشته باشه اونم با اين قيمت هاي فضايي كه در ترانسفرماركت به وجود اومده.
بازيكن هايي با اين كيفيت ديگه تو بازار نيست يا اگرم باشه قابل خريد نيست.
به نظر مياد ديگه مسي هم بايد قيد توپ طلا رو بزنه و پرونده ي فوتبالي مسي با همون ٥ توپ طلا بسته شد اما رونالدو توپ طلاي پنجمش كه قطعيه توپ طلاي ششمم ميتونه بگيره و از مسي جلو بزنه.
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر