فهرست
نادال در فینال یازدهم ویمبلدون؛ من آماده‌ام
نادال در فینال یازدهم ویمبلدون؛ من آماده‌ام

نادال در فینال یازدهم ویمبلدون؛ من آماده‌ام

آی اسپورت – رافائل نادال بی‌رحم، خوان مارتین دل‌پوترو را که فرصت‌های زیادی را از دست داد، به شدت مجازات کرد و با پیروزی 6 بر 4، 6 بر یک و 6 بر 2 برای یازدهمین بار به فینال اوپن فرانسه رسید. حریف آرژانتینی در ست اول شش «بریک پوینت» به دست آورد اما از هیچ یک بهره نگرفت و تاوان سنگینی داد. حریف تنیسور چپ دست اسپانیایی در فینال دومینیک تی‌یم است.

نادال که با رکورد روژه فدرر در رسیدن به 11 فینال در یک گرنداسلم برابر شد، در برابر هوادارانی که فریاد می‌زدند «زنده باد اسپانیا» گفت: «ست اول واقعا سخت بود و من خوش شانس بودم که آن را بردم، بعد با جسارت بیشتری بازی کردم. خیلی خوشحالم که به فینال رولان گاروس برگشتم، اینجا برای من فوق‌العاده است. تی‌یم امسال در مادرید من را شکست داد و با قدرت زیادی بازی کرد. می‌دانم که باید بهترین بازی‌ام را انجام دهم تا شانسی در بازی یکشنبه داشته باشم. فکر می‌کنم برای فینال آماده باشم.»

فدرر 11 بار در ویمبلدون به فینال رسیده و هشت قهرمانی دارد اما سلطه نادال بر رولان گاروس که حالا 85 برد در برابر 2 باخت دارد، بی نظیر است و شانس بسیار بیشتری نسبت به حریف اتریشی دارد که برای نخستین بار در یک گرنداسلم به فینال رسیده. او تنها کسی است که در دو فصل اخیر توانسته در یک زمین رسی نادال را شکست دهد.

دل پوترو که برای نخستین بار بعد از شکست برابر فدرر در سال 2009 به نیمه‌نهایی اوپن فرانسه رسیده بود، نیز گفت: «آسان نیست، من چند دقیقه پیش در زمین بودم، تقریبا شکست دادن او غیرممکن است. من در ست اول موقعیت‌هایی داشتم اما نتوانستم از آنها استفاده کنم و بعد بازی به نفع او پیش رفت.» نادال که خودش را برای بیست و چهارمین فینال گرنداسلم‌ها آماده می‌کند، گفت: «تی‌یم حریف پیچیده‌ای است. در زمین رسی او یکی از بهترین‌های جهان محسوب می‌شود.»

تی‌یم 24 ساله در نیمه‌نهایی مارکو چچیناتو، مرد شماره 72 جهان که 25 ساله و ایتالیایی است، را شکست داد که با پیروزی بر نوواک جوکوویچ توجه همه را به خود جلب کرده بود. نمی‌توان شانس زیادی برای تی‌یم قایل شد چون تنها جوکوویچ و روبین سودرلینگ توانسته‌اند در رولان گاروس، نادال را شکست دهند.

مرد شماره یک جهان که 10 قهرمانی در رولان گاروس دارد، 17 میلیون دلار از قهرمانی‌های قبلی خود را در فرانسه به دست آورده و اگر امروز هم به پیروزی برسد، 2/2 میلیون یورو به آن اضافه می‌شود هرچند نفر دوم هم 12/1 میلیون یورو جایزه نقدی دریافت می‌کند.

۱ ۱  
آی اسپورت
2018-06-10 12:03:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۱۵
برادر اینجا رولان گاروس هستش نه ویمبلدون ،راجرفدرر هست نه روژه، دومنیک تیم هست نه تی یم
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر