فهرست
ناامیدی بارسلونا؛ ستاره هلندی ماندنی است!
ناامیدی بارسلونا؛ ستاره هلندی ماندنی است!

ناامیدی بارسلونا؛ ستاره هلندی ماندنی است!

آی اسپورت - ممفیس دیپای بازیکن لیون که صحبت‌هایی مبنی بر پیوستنش به کاتالان ها در این ماه در جریان بود، ممکن است تا پایان فصل در لیگ یک فرانسه بماند. دیپای که همچنان در حال مذاکره با بارسا است، می‌تواند با اتمام قراردادش با لیون در پایان فصل، به عنوان یک بازیکن آزاد به بارسلونا بپیوندد. روابط خوب دیپای با رونالد کومان که پیش از پذیرفتن رهبری بارسا در تابستان، در تیم ملی هلند مربی او بوده، نقش پررنگی در علاقه این بازیکن برای پیوستن به بارسلونا داشته است.

ممفیس دیپای در 59 بازی خود برای تیم ملی هلند، 21 گل برای این تیم به ثمر رسانده و در جام‌جهانی 2014 در برزیل با این تیم سوم شده است. در برد 2-3 لیون برابر لنس در روز چهارشنبه، دیپای زننده دو گل لیون بود و این تیم در صدر جدول اختلاف خود را با PSG به سه امتیاز رساند.

ممفیس دیپای در رابطه با جدایی از لیون و رفتن به بارسا گفت: «من اینجا راضی و خوشحالم و تیم بسیار خوبی داریم. من واقعا رییس را دوست دارم و می‌بینیم که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. رییس و من هر دو می‌دانیم که در چهار فصل گذشته چه اتفاقی افتاده است. بگذارید ادامه داده و از حضورم در اینجا لذت ببریم. ممکن است تا پایان فصل همین جا بمانم. بگذارید روی بازی شنبه تمرکز کنیم و شاد باشیم، ما تیمی عالی داریم.»

تنها ستاره PSG، کیلیان  امباپه با نقش آفرینی در 16 گل، در لیگ فرانسه توانسته بیشتر از دیپای با 14 گل، در گلزنی دخیل باشد. اما هیچ بازیکنی نتوانسته به رکورد خلق 42 موقعیت گل ممفیس دیپای برسد. این ستاره هلندی پس از ناکامی در منچستریونایتد در سال 2017 به لیون پیوست. دیپای در 2015 به اولدترافورد رفت اما در 53 بازی خود برای شیاطین سرخ تنها توانست 7 گل برای این تیم به ثمر برساند. از زمان حضور در فرانسه دیپای در 155 بازی 64 گل به ثمر رسانده و نقش شایانی در رسیدن لیون به نیمه نهایی لیگ قهرمانان در فصل پیش داشت.

     
آی اسپورت
2021-01-07 10:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر