فهرست
سوال روز؛ نتیجه مسابقات پرسپولیس عوض می‌شود؟
سوال روز؛ نتیجه مسابقات پرسپولیس عوض می‌شود؟

سوال روز؛ نتیجه مسابقات پرسپولیس عوض می‌شود؟

آی اسپورت - ادعای مهدی طارمی درباره دست بردن به قراردادش با باشگاه پرسپولیس حاشیه‌های فروانی را به همراه داشته است. از این رو فرضیه‌خایی مبنی بر احتمال شکایت تیم‌های لیگ برتری ایران مبنی بر حضور غیرقانونی مهدی طارمی در پرسپولیس و تغییر نتیجه دیدارهایی که او در فصل گذشته و فصل جاری برای پرسپولیس به میدان رفته است مطرح شده است. روزبه وثوق احمدی، عضو کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا و رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال در این باره توضیحاتی داده است:

حرف‌های طارمی؛ «ادعای اثبات نشده»

موضوعی که بر اساس ادعای آقای طارمی مطرح شده است به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مربوط می‌شود. این کمیته می‌تواند به این موضوع رسیدگی کنند. باید به این موضوع اشاره کنیم که مهدی طارمی تنها یک ادعا کرده است و بر اساس همین ادعا هم نمی‌توان روی آن مانور داد. چون هنوز اثبات نشده است. فیفا هم در رای خود در خصوص پرونده شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه نیز به مساله جعل قرارداد طارمی توسط مدیران وقت باشگاه پرسپولیس ورود نکرده و صرفا به غیر واقعی بودن تاریخ اشاره کرده است و آن را از نظر حقوقی مورد نظر قرارداده نه از بعد انضباطی.

شکایت فقط 2 ساعت پس از پایان بازی

طبق تبصره یک ماده ۱۲۰ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال مصوب ۲۹ آذر ۹۶، تخلفاتی که قبل از این تاریخ رخ داده است بر اساس مقررات انضباطی زمان وقوع رسیدگی می‌شوند مگر آنکه مقررات جدید به نفع شخص متخلف باشد که در این صورت بر اساس مقررات جدید رسیدگی خواهد شد. همچنین در آیین نامه جدید به صراحت آمده است مشمول محدودیت زمانی نیست اما باید از فیلتر مربوط به ماده ۱۲۰ عبور کند تا بتوان یک پرونده قدیمی را با مقررات انضباطی جدید بررسی کرد. از نظر من باید در صورت اثباث این تخلف از آیین نامه قبلی استفاده کرد. در ماده ۷۴ آیین نامه انضباطی قبلی قید شده است شرایط استفاده از سند مجعول شامل چه مواردی می‌شود و در مورد بازیکن غیر مجاز بند ۱۴ ماده ۶۸ صراحتا اعلام کرده است شکایت درباره تخلف فقط ظرف ۲ ساعت بعد از پایان بازی می تواند انجام شود.

نتیجه بازی‌ها عوض نمی‌شود

باشگاه های لیگ برتری نظیر استقلال می توانند طبق بند ۵ ماده ۶۰ آیین نامه جدید به کمیته انضباطی مطرح کنند و مرجع رسیدگی نیز همین کمیته است اما باید متذکر شوم به نظر می‌رسد این پرونده طبق آنچه در بالا ذکر شد شامل ماده ۱۲۰ می‌شود و امکان بررسی آن منوط به تایید کمیته انضباطی می‌باشد. با توجه به تاریخ رخ دادن موضوع این پرونده و بر اساس مقررات انضباطی مصوب ۱۳۹۶، آیین نامه انضباطی جدید فدراسیون فوتبال مربوط به این موضوع نمی‌شود و باید مقررات انضباطی قبلی را ملاک قرار داد. طبق آیین نامه پیشین انضباطی نیز تیم‌های لیگ برتری تنها ۲ ساعت پس از برگزاری بازی‌های خود حق شکایت در خصوص حضور غیر قانونی بازیکنان حریف را داشتند. مسابقاتی که مهدی طارمی برای باشگاه پرسپولیس به میدان رفته است، در زمان مقررات سابق بوده است و از نظر اینجانب باید به همان آیین نامه قبلی مراجعه کرد، لکن با توجه به صلاحیت کمیته محترم انضباطی ، نظر نهایی را آن کمیته محترم اعلام خواهد کرد.

۵ ۱۰  
آی اسپورت
2018-01-24 11:24:00
نظر دهید

۱۰ نظر
farhad
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۳۹
بی خیال بابا دیگه همه کره زمین میدونن تو ایران همیشه مجرم آزاده و شاکی زندانی میشه ـ فقط به قول حسین قدوسی هوموسکشوال :
بوی لجن رو باس تو تاریخ ثبت کرد
سامان
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۳
قرارداد غیر قانونی مجیدی كه خارج از مهلت نقل و انتقالات بود و كلی بازی برای استقلال كرد و قهرمان شد هروقت اون نتایج تغییر كرد این هم باید بكنه همبنطور قرار داد پروپیچ كه اونم خارج از مهلت نقل و انتقالات بود باید همه بازیهاسش 3-0 بشه
عمرعبدالرحمان العراقی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۱:۵۳
ای کاش جای اردوغان و اینفانتینیو و شیخ سلمان خودشون یه کاری میکردن که حداقل اختلاف رو بشه با دودست نشون داد.#عندارتایم
سعید
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۵
باشه آقا. ما اصلاً عوض شدن نتیجه نمیخوایم.فقط باشگاهتون رو از لوث وجود عن هایی مثل طارمی و رویانیان و هدایتی پاک کنید خدمت بزرگی به آبروی ناچیز مملکت و فوتبالش کردید.
Ava_8689
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۰۹
تاریخ فوتبال ایران رو ورق بزنیم پره از قراردادهای جعلی غیر قانونی باریکنایی که سالها با شناسنامه برادر و پسر عموهاشون بازی کردند بازیکنایی که با کارت پایان خدمت جعلی راحت قرار داد می بستند. البته در قضیه طارمی و پرسپولیس هم تخلفاتی رخ داد که چون یک طرف دعوا خارجی بود کار کشید به فیفا اونم بهترین حکم ممکنه رو صادر کرد. حالا سوال اینجاست چرا پرسپولیس و حتی مهدی طارمی که تنبیه شدند جریمه شدند و تاوانشم دارند پس می دن بازم خیلی یهویی پرونده اشون هی داره کش پیدا می کنه پرونده ایی که احکامش صادر شده تیمم داره محرومیتشو میگذرونه. این حملات هماهنگ رسانه ایی برا خیلی از هوادارای پرسپولیس فقط یک معنی داره اونم اینکه صدرنشینی مقتدرانه تیم نفس خیلی ها رو بند آورده شاید اگه این فصل تیم برانکو به سندرم بحران بعد از قهرمانی مبتلا میشد و الان بین رتبه های ششم تا دهم جدول دست و پا میزد اصلا نه نود علاقه ایی به کش دادن موضوع داشت نه تعدادی از رسانه ها
علی زارع
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۱۶
یجوری این استقلالیا پیگیر شدن انگار اولین باره تو ایران همچین چیزی میبینن
بالا برید
پایین بیاید
بهترین تیم ایرانیم.
sia
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۳۵
"فیفا هم در رای خود در خصوص پرونده شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه نیز به مساله جعل قرارداد طارمی توسط مدیران وقت باشگاه پرسپولیس ورود نکرده و صرفا به غیر واقعی بودن تاریخ اشاره کرده است و آن را از نظر حقوقی مورد نظر قرارداده نه از بعد انضباطی."

چندین و چند بار این قسمت رو بخونید
متشکرم
۴
امیر
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۳:۵۰
هههه زمین و زمان رو هم به هم بدوزین وقتی تو زمین فوتبال حریف بهترین تیم تاریخ نمیشین هیچ کاری نمیتونین بکنین,منتظر جشن دوم باشین و از حسادت بمیرین
۷
مهدی
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۴:۰۶
خوشحالم که تراکتوریها هم ذینفع هستن چون ما آبی ها خنثی هستیم و مدیرامون لنگی و بخاری ازشون بلند نمیشه ، مگه اینکه هواداران و مدیران تراکتور کاری بکنن
۳
amir
چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۳۷
یکی این سامان را از توهم در بیاره
همین الان هم با بازیکن آزاد میشه بعد از بازه نقل و انتقالات قرارداد بست
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر