فهرست
پنج‌ضلعی بالانشینی
پنج‌ضلعی بالانشینی

پنج‌ضلعی بالانشینی

آی اسپورت - ثلث اول لیگ در حالی تمام شد که طبق انتظار سپاهان، شهر خودرو، پرسپولیس، استقلال و تراکتور حساب‌شان را از سایرین جدا کردند و خود را به عنوان مدعیان جدی قهرمانی شناساندند. در زیر نگاهی می‌اندازیم به پنج‌ضلعی‌ای که فقط با هدف اول شدن به ادامه لیگ برتر فوتبال نگاه می‌کنند.

سپاهان؛ طلسم قلعه‌نویی می‌شکند؟

سپاهان اصفهان از ۱۰ بازی ۲۲ امتیاز گرفته است تا به لطف یک بازی کمتر شهرخودرو، ثلث اول لیگ را با بالانشینی تمام کند. شاگردان امیر قلعه‌نویی، که به اتفاق نفت مسجدسلیمان تیم بدون شکست این مسابقات هستند، از همان اولین هفته که با سه گل شاهین را در بوشهر شکست دادند، نشان دادند عزم خود را برای قهرمان شدن جزم کرده‌اند. این مساله با توجه به نوع نمایشی که زردپوشان از خود نشان داده‌اند و البته خط دفاعی‌ای کاملاً آماده و هماهنگ، اصفهانی‌ها را شایسته قهرمان شدن معرفی می‌کند. البته آنها می‌دانند که چهار مدعی دیگر هم تا بن دندان مسلح هستند و به راحتی کوتاه نمی‌آیند.

شهر خودرو؛ بالانشینی یحیی

شهرخودرو مشهد در حالی در رتبه دوم به تعطیلات رفت که با توجه به دیدار عقب‌افتاده‌اش با گل‌گهرِ قعرنشین می‌توان این تیم را به لحاظ امتیازگیری موفق‌ترین تیم ۱۰ هفته اول لیگ دانست. زرشکی‌پوشان به مانند تیم‌های قبلی یحیی گل‌محمدی در ۹۰ دقیقه فوتبالی روان با پاس‌های پرشمار را به نمایش می‌گذارند تا بتوان گفت فقط اتفاق‌های فوتبالی می‌تواند آنها را از کورس مدعیان قهرمانی جدا کند. باید دید شهرخودرویی‌ها می‌توانند در دومین سال پوست‌اندازی عنوان پرطمطراق قهرمانیِ‌ لیگ برتر را از آن خود کنند یا در کورس پنج‌ضلعی ناکام خواهند شد.

پرسپولیس؛ سایه پررنگ برانکو

کسب ۱۹ امتیاز از ۱۰ بازی حتی اگر توأم با سه شکست برابر رقیبان اصلی باشد، به خودی خود نمی‌تواند نتیجه‌ای ناامیدکننده باشد. پرسپولیس در حالی با ۶ پیروزی و سه شکست و یک تساوی سومین تیم جدول است که همچنان سایه پررنگ برانکو ایوانکوویچ،‌ گابریل کالدرون را رها نمی‌کند. قرمزها مثل هر تیم دیگری که قرار است بعد از سه بار قهرمان شدن از عنوان‌شان دفاع کنند، کاری بسیار دشوار را پیش روی خود می‌بینند. اما با توجه به تجربه این تیم و بازیکنانی که در خطوط مختلف دارد، قهرمانی‌اش بعید نمی‌نماید. هرچند قهرمان نشدن حتی اگر تلخ باشد، برای تیمی که هت‌تریک قهرمانی را چند ماه پیش جشن گرفته است نباید اتفاقی ناگوار قلمداد شود.

استقلال؛ غیرقابل‌ پیش‌بینی مثل استرا

پنج بازی چهار گل سه امتیاز، پنج بازی ۱۷ گل ۱۵ امتیاز. این آمار استقلالِ استراماچونی را از پایین‌نشینی به بالانشینی رساند تا آبی‌ها به عنوان اتفاق خارق‌العاده پنج هفته دوم ثلث اول لیگ شناخته شوند. آبی‌ها اکنون هم اعتمادبه‌نفس بالایی دارند و هم اینکه به لحاظ فنی و آمادگی از شرایط خوبی برخوردارند و از همه مهم‌تر عادت به گل زدن پیدا کرده‌اند تا بتوان گفت استقلال برای رسیدن به صدر جدول و در نهایت قهرمانی فقط یک مشکل دارد، آن هم چیزی جز این نیست که رقیب‌هایی کاملاً آماده و جدی در راه قهرمان شدن دارند. باید منتظر ماند و دید استقلالِ استرا می‌تواند بعد از ۶ سال ناکامی طعم خوش قهرمانی را بچشد یا...

تراکتور، سقوط‌ آزاد

هیچ چیز برای یک مدعی بدتر از این نیست که در اوج کورس قهرمانی در باختن هت‌تریک کند. تراکتور که به لحاظ مهره به لطف پول‌های محمدرضا زنوزی همه‌جوره دستش پر است، در حالی به باختن عادت کرده است که همه را به یاد فصل‌هایی می‌اندازد که در لحظه موعود کم می‌آورند. با این حال وقتی مصطفی دنیزلی قرار است با مهره‌هایی چون رشید مظاهری، احسان حاج‌صفی، مسعود شجاعی و چند بازیکن حرفه‌ای خارجی تیمش را برای رویاوریی با رقبا بفرستد،‌ می‌توان منتظر درخشش دوباره و اوج‌گیری قرمزها بود. تراکتور ۱۰ دوره با حسرت قهرمانی لیگ را تمام کرده است و این بار فقط قهرمانی می‌خواهد، حتی اگر حریف‌هایی قلدر و حرفه‌ای پیش روی خود ببیند.

 

اعتماد آنلاین

۳    
آی اسپورت
2019-11-11 16:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر