فهرست
نقش یک ایرانی در ناداوری علیه استقلال
نقش یک ایرانی در ناداوری علیه استقلال

نقش یک ایرانی در ناداوری علیه استقلال

آی اسپورت - در فاجعه داوری بازی العین و استقلال رد پای یک شخص ایرانی الاصل دیده می شود. خبر ورزشی با اشاره به این موضوع از قول مرتضی کریمی کمک داور بازنشسته ایرانی که سابقه پرچم زدن در امارات را دارد به این نکته اشاره کرده که ازبکها و اماراتی ها تخصص ویژه ای در نمک گیر کردن داورها دارند و طوری به آنها سرویس می دهند که داور به نفع تیمهایشان سوت بزنند. گویا باشگاه العین هم کارمندی ایرانی الاصل دارد که به چند زبان مسلط است و او وظیفه میزبانی و پذیرایی از بن یعقوب مالزیایی را به عهده داشته و به نظر می رسد که العین از طریق کارمند ایرانی الاصلی اش کاری کرده که استقلال نتواند در امارات برنده شود.خبر ورزشی در ادامه گزارشش به این نکته اشاره کرده که ایرانی مورد نظر قبلا در زمینه داوری خدماتی به فوتبال داشته اما چون پولش را نگرفته در ماجرای ناداوری علیه استقلال ایفای نقش کرده است.

۹ ۱۲  
آی اسپورت
2018-03-11 10:30:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
Hasan
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۴۳
استقلال با خوش شانسی مساوی کرد ولی افکار مردم رو بازیچه گرفتن که نا داوری شده از دو پنالتی هر دو درست بودن تا کی فرافکنی
حمید
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۰۱
معمولا برای این که تصویر بهتری از کیفیت تیم ها به دست بیارم آمار موقعیت هایی که یک تیم ایجاد می کنه و به حریفش میده رو در مقابل هم قرار میدم. این کار خیلی بهتر از نگاه کردن صرف به نتیجه بازیه تا جاییکه انالیزوهای فوتبال یه متغیر به اسم XG معرفی کردن که شانس گل شدن هر موقعیت رو محاسبه می کنه مثلا اگر XG برای یک موقعیت 0.1 هست یعنی انتظار میره از هر ده تا موقعیت مشابه یکیشون گل بشه. نرم افزارهای انالیز فوتبال این کار رو براحتی انجام میدن و میگن که مثلا تیم x در مقابل تیم y دارای XG معادل با 1.5- بوده. این یعنی تیم y موفق شده 1.5 موقعیت بیشتر از تیم x درست کنه. در بلند مدت این xg خوب یک تیمه که مهمه نه صرفا گل های زده بالا در چند بازی.
من نرم افزار انالیز فوتبال ندارم که اینقدر دقیق کار کنم اما می تونم خودم بشنیم موقعیت های خطرناک (موقعیت های واقعا خطرناکه نه هر موقعیتی الکی که ساخته میشه مثلا اکثر شوت های پشت محوطه را اصلا به حساب نمیارم) رو برای هر بازی بشمارم. بعضی از موقعیت های که مهم هستن اما خیلی هم خطرناک نیستند رو هم نیم امتیاز بهشون میدم. با این توضیحات بذار این چند تا آمار رو از موقعیت های خطرناک بازی های استقلال بهت بدم:
موقعیت های خطرناک استقلال- الهلال
استقلال 5 - 1.5 الهلال
استقلال 4 تا موقعیت خوب در دقایق 20:50، 41:38، 53:13 و 64:14 به همراه دو نصفه موقعیت در دقایق 12:03 و 45:28 (گل) داشته که مجموعا میشه 5 موقعیت گل
الهلال سه تا موقعیت نصف و نیمه داشته در دقایق 26:41، 57:15 و 87:31 که هر کدومشو نیم موقعیت گرفتم.

نتیجه این که استقلال جلوی الهلال واقعا یک سر و گردن از حریفش بهتر بوده. حالا همین امار برای بازی استقلال-العین
استقلال 3.5 - 5 العین
استقلال: در نیمه اول سه موقعیت ضعیف که سه تاشو با هم گرفتم یک موقعیت خوب + دو موقعیت در دقایق 51:07 (گل) و 76:47(گل) که در مجموع میشه سه تا موقعیت.
العین: 4 موقعیت خوب در دقایق 2:36، 34:44، 55:27، 62:54 و 70:30 بعلاوه دو نصفه موقعیت در دقیقه 6:25 و 55:27. نکته این که من معمولا موقعیت هایی که خود تیم ها می سازن رو به حساب میارم و نه اشتباهات داوری. یعنی اینکه توی آمار العین دو تا پنالتی رو حساب نکردم و گرنه بیشتر میشد.

نتیجه آخر اینکه استقلال واقعا لیاقت برتری رو در برابر العین نداشت اما اشتباهات داور استقال رو به عنوان تیمی جلوه داد که انگار خیلی عالی بازی کرده اما حقش خورده شده.

۵
مارال
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۵۶
میشه منطقی فکر کنی ؟! تو اگه حمایت کنی از استقلال حمایت نکردی بلکه از فوتبال ایران حمایت کردی
۴
یونس
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۲۲:۰۱
پنالتی اول درست نبود که گل نشد دومی که توپ خورده بود به دست منتظری هارت و پورت میکنن کیسه
۲
برای یونس و همه آنهایی که صنعتی_سنتی قاطی میزنن
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۰۷:۱۹
آقای یونس،هنوز دارم از خنده میلرزم بخدا.شماها آدمایی هستین که بخاطر تعصب حاضرین دروغ بگین و یه سیاه رو سفید جلوه بدین.اصلا هم براتون مهم نیس به چی میگن دروغ و به چی میگن راست.دوست گرامی،شما زحمت بکش تشریف ببر صفحه اینستاگرام خود داور.داور دقیقا برعکس صحبت شما رو گفته.گفت پنالتی اول درست بود ولی پنالتی دوم اشتباه بود که بخاطرش از همه ابرانیا عذر میخوام.اما شما چون قاطی مصرف کردی نمیدونم چجوری تشخیص دادی توپ خورد به دست پژمان!!!در فکر درمان باش عزیزم:)))
فرهاد
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۴۸
در داوری ناعادلانه شکی نیست و حتما با غرض داوری شده و پنالتی گرفتن ، ولی روزنامه دروغ خبر ورزشی و یا سایر مقالاتی که چاپ.میشه و معمولا میگن به " نظر میرسد ، شنیده ها حاکی است و یا گفته میشود " . همش چرت و پرت است و برای فروش روزنامه یا جلب توجه مخاطب چاپ میشه . شرم به این مقاله نویسان
امیر
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۰:۵۵
کریمی و اظهارنظر! همونی که تو دربی پرچم زد؟ نمی تونه راجب ناداوری صحبت کنه چون خودش یک جای کارش لنگ میزنه
___
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۰۳
مرتضی کریمی همون کمک داور معروف دربی که گل پرسپولیس رو افساید اعلام کرده بود! و بعد اعتراف کرد وجدانش رو به ال سی دی تقدیمی از فتل فروخته؛ این خبرهای ابدوغ خیاری تف سربالاست. جالبه از قول کسی مطلب نوشتن که خودش سابقه کمک به کیسه رو داره! دوستان تو همین لیگ خودمون داورایی هستن که این داور مالزیایی باید بیاد یه دوره فشرده اصول و مبانی اشتباهات کاملا سهوی رو بگذرونه.
666
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۱:۵۵
مرتضی کریمی! خود این یارو از کیسه کشا پول گرفت دربی رو واسشون دربیاره حالا شده شاهد؟ خدایا خودت ظهور کن
90
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳
همین داور مالزیایی به کیسه خدمت کرد چون نیمه اول فرشید باقری باید اخراج میشد پنالتی هند بازیکن کیسه رو هم نگرفت
۳
Kean
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۲۲
فرقی وجود داره میان پرسپولیسی های اصیل با لنگی ها،لنگی ها موجوداتی با تعصبِ کورکورانه ،تندخو و فحاش هستن که اگه تو روز روشن یه استقلالی بگه الان روزه ، سریع میگن شبه!ولی پرسپولیسی های اصیل بسیار قابل احترام هستند،الان که عالم و آدم و بسیاری از شخصیت های پرسپولیسی در مقابل حق کشی داور بازی با العین موضع گرفتن و اونو محکوم کردن،باز هم اینجا اون لنگی ها دست به کار شدن و دارن میگن که داوری مشکلی نداشته،بخاطر یه طرفداری فوتبال و تعصب کورکورانه،عقل و منطق خودتونو زیر سوال نبرید
۴
ا.محتشم
يكشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۰۸
مرتضی کریمی رو همه استقلالیا خوب میشناسن
دربی ...... گل محمد نوری
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر