فهرست
افشاگری سعادتمند از حواشی تلخ اردوی استقلال
افشاگری سعادتمند از حواشی تلخ اردوی استقلال

افشاگری سعادتمند از حواشی تلخ اردوی استقلال

آی اسپورت – احمد سعادتمند بعد از توضیحاتی که درباره مذاکرات باشگاه استقلال با آندره آ استراماچونی داد درباره مشکلات دیگر باشگاه هم توضیحاتی داده است.

از هواداران عذرخواهی می کنم

برخی ها می خواهند بدون سند و مدرک اظهار نظر کنند و ما را مقابل هواداران قرار دهند. از این فرصت استفاده می کنم و از هواداران به خاطر جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا عذرخواهیم می کنم. از همه عوامل تیم به خاطر تلاش های چند ماه اخیر تشکر کنم. ما با هواداران صادق هستیم و به آنها دروغ نمی گویم.

 

گزارش عملکرد ۵ ماه و نیم و هزینه ۶۲ میلیارد تومانی

هزینه های باشگاه در ۱۹ بند صورت گرفته است که شامل موارد زیادی می شود از جمله بستن پرونده چند بازیکن در فیفا، پرداخت پاداش ها، هتل و هواپیما، حقوق مربیان و کادر فنی و کارمندان و .. در مجموع ۶۲ میلیارد و ۷۱۸ میلیون تومان در این مدت پرداختی داشته ایم. در شرایط اقتصادی بسیار بدی این کار را کردیم. در این پنج ماه و نیم نه بلیت فروشی داشتیم، نه حق پخش داشتیم نه اللهیار را فروختیم نه مجید حسینی را فروختیم. در کنار این توانستیم به اموال باشگاه اضافه کردیم. نزدیک به یک هزار میلیارد تومان به دارایی ها و سرمایه های باشگاه با دو ورزشگاه مرغوبکار و کمپ حجازی اضافه کردیم. برند باشگاه را ثبت کردیم. 

 

پنجره نقل و انتقالات باشگاه استقلال

ما ۶۱۵ هزار دلار برای شفر، ۱۲۵ هزار یورو برای آقای بودوروف، و ۱۳۷ هزار دلار برای باشگاه پاختاکور باید پرداخت کنیم که در هیچ کدام ما قراردادی امضا نکرده ایم. البته زمانی که آمدم می دانستم باید اینها را پرداخت کنیم. حدود ۲۶ میلیاد و ۳۱۰ میلیون تومان لازم داریم تا پنجره نقل و انتقالات باز شود. نمی دانستیم که کرونا می خواهد چه کند با ما. ضمن اینکه نمی دانستیم که قیمت ارز دو برابر می شود. اول اینکه چرا من فصل گذشته از ریاست هیات مدیره باشگاه استقلال رفتم. یکی از دلایلش همین آقای شفر بود و یکی هم اللهیار صیادمنش. بعدا در این مورد صحبت خواهم کرد. وظیفه ماست که این هزینه ها را تامین کنیم. در همین راستا هم تلاش خواهیم کرد.

 

پرونده های جدید بزودی می آید

دو پروژه بزرگ اقتصادی را در نظر گرفته ایم که بتوانیم این دمل بزرگ را دفع کنیم و برای یک بار هم که شده بدهی های باشگاه استقلال را به صفر برسانیم. این را هم بدانید که ما تلاش می کنیم این بدهی ها را پرداخت کنیم. اما شک نکنید در آینده نزدیک دوباره ۹۳ هزار دلار و ۵۰۰ برای جباروف می آید. ۳۷ هزار دلار برای میگویل می آید و ۱۰۰ هزار دلار برای پادوانی خواهد آمد که امیدواریم از این خوان های بزرگ شویم. خیلی ها روی مبل نشسته اند و ادعا می کنند چرا پول های پرداخت نمی شود و پنجره بازی نمی شود.

 

به درآمدهای پایدار خواهیم رسید

این که ما بنشینیم بیرون گود و بگوییم لنگش کن درست نیست. نه دریافتی از دولت داریم نه بلیت فروشی داریم نه تبلیغات مهمی داریم. نه فروش بازیکن داریم. ما قائدی را هم ارزان نخواهیم فروخت. از این همه راه درآمدزایی فقط اسپانسر می ماند. مگر چقدر می شود از یک اسپانسر برای فصل آینده گرفت. قطعا به درآمدهای پایدار خواهیم رسید. اگر این درآمدزایی ما به خاطر پرونده های گذشته نبود الان ۳۰ میلیارد در حساب باشگاه بود و کلی کار کرده بودیم.

 

افشاگری علیه بازیکنان استقلال

متاسف هستم که بگویم برای تامین پرداخت های اخیر یک هفته دیرتر به قطر رفتم. من در سه - چهار روزی که در قطر بودم موارد خوبی را ندیدم. از یک باشگاه حرفه ای بعید است که بازیکنش تا چهار صبح بیدار باشد. البته همه را نمی گویم بلکه تعداد محدودی از بازیکنان را می گویم. برای باشگاه بزرگی مثل استقلال خیلی بد است که ساعت ۱۳ هنوز بازیکنش صبحانه نخورده باشد. برای استقلال خیلی بد است که بازیکنش تا ساعت ۳ صبح در فضای مجازی باشد. برای باشگاه استقلالی که نگاه ۳۰ میلیون هوادار به آن است بد است که بازیکن من با خودش قلیان ببرد. شک نکنید که من با بازیکن خاطی برخورد خواهم کرد. ما باشگاه فرهنگی و مردمی هستیم.

 

قرارداد ۲ میلیاردی ۱۰ میلیارد تومان شد!

کارگری که ماهی ۲ میلیون تومان حقوق می گیرد نگاهش به ساق پای این بازیکنان است بعد شما تا صبح بیدار هستید؟ انتظار دارید که از نظر فنی باشگاه جلو برود؟ هرگز این اتفاق نخواهد افتاد. تا زمانی که بنده هستم اجازه نخواهم داد این اتفاق بیفتد. کاری ندارم به قانونی که وضع شده است. شاید به این قانون عدم جذب بازیکن خارجی خیلی اعتقاد نداشته باشم اما باید شرایط را در نظر گرفت. اگر شده از بازیکنان امید استفاده کنیم از بازیکنی استفاده خواهیم کرد که قدر اشک های آن کارگر را بداند. مگر می شود یک بازیکن تا لنگ ظهر بخوابد؟ من ندیدم چنین چیزی را و واقعا متاسف هستم. مگر می شود به خاطر این قانونی بازیکنی که قراردادش ۲ میلیاد تومان بوده بیاید و مدعی ۱۰ میلیارد تومان شود.

 

تمام بازیکنان باید تست پزشکی بدهند

ما به خاطر شما هواداران مجبور هستیم که یکسری قراردادها را ببندیم که اعتقادی به آن نداریم و تمایلی هم نداریم. الان دارم می گویم که تمام بازیکنان ما باید بروند تست پزشکی بدهند و باید سرباز باشگاه باشند چون باشگاه چیزی برای آنها کم نگذاشته است.

 

سرمربی آینده استقلال مشخص شد!

من نقطه نظرات قطعی ام را به هیات مدیره باشگاه استقلال اعلام کرده ام. پیشنهاداتی که من داده ام متاسفانه یکسری افراد آمده اند و رقم هایی را پیشنهاد داده اند که ما دست آنها را کوتاه خواهیم کرد. ما به دنبال قراردادی هستیم که برای باشگاه به صرفه باشد. از عزیزان اجازه می خواهم که این یکی دو روز هم به ما فرصت بدهند که از طریق هیات مدیره محترم گزینه نهایی را معرفی کنیم.

 

شیخ دیاباته را حتما حفظ خواهیم کرد

برای لیگ قهرمانان آسیا همه بازیکنان را حفظ کردیم اما تعدادی از بازیکنان پیشنهاد خارجی دارند. بازیکنانی که پیشنهاد خارجی خوب دارند ما خیلی مانع نخواهیم شد اما با چنگ و دندان شاکله تیم را حفظ خواهیم کرد. بعد از باز شدن پنجره و انتقالات تعدادی از بازیکنان را باز خواهیم گرداند. شیخ دیاباته را به هر شکل ممکن حفظ خواهیم کرد. قائدی را نمی فروشیم مگر به قیمتی که در فوتبال ایران یک انقلاب باشد. در مورد داریوش شجاعیان مدارکی داریم که اجازه ندادند او برای استقلال بازی کند. در لیگ قهرمانان آسیا هم می توانست بازی کند اما دوستان ما در ایران اجازه ندادند بازی کند و متزلزل جواب دادند. تا کی می خواهید همکاری نکنید. باشگاه استقلال برای این مملکت هست یا نه؟ نماینده این مملکت بوده یا نه. خواهش می کنم با باشگاه استقلال همکاری کنید.

 

اهل استعفا نیستم و می مانم

به هیچ عنوان اهل استعفا نیستم و با انگیزه بیشتر تلاش خواهیم کرد. اگر پارسال اعلام استعفا کردم دلایل دیگری داشت که عرض کردم. امسال چنین قصدی نخواهم داشت و برای ادامه کار در باشگاه استقلال انگیزه بالایی دارم و شک نداشته باشید که برای دو سال آینده استقلال بهترین بازیکنان را به دنیا صادر خواهد کرد.

۱۰ ۳  
آی اسپورت
2020-09-29 00:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
اف سی دوپینگ
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹، ۱۱:۰۰
مکتب بنگ که میگن همینه!
۱
ارتش سرخ
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹، ۱۲:۳۴
نرود میخ آهنی در سنگ
۲
ارتش سرخ
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹، ۱۲:۳۴
نرود میخ آهنی در سنگ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر