فهرست
طرحی که جنجال به پا کرده؛ بارسای شطرنجی
طرحی که جنجال به پا کرده؛ بارسای شطرنجی

طرحی که جنجال به پا کرده؛ بارسای شطرنجی

آی‌اسپورت- کمپانی نایکی برای پیراهن فصل بعد بارسا قصد دارد ایده‌ای را به اجرا بگذارد که می‌تواند جنجال زیادی ایجاد کند. برای هواداران بارسا همواره میراث و هویت این باشگاه اهمیت زیادی داشته اما این میراث در یک دهه گذشته تغییر زیادی کرده و ممکن است در فصل آینده، این تغییرات شکل رادیکال‌تری به خود بگیرد.

باشگاه بارسلونا زمانی تنها به عنوان نماد ایالت کاتالونیا و سمبل ملی‌گرایی کاتالان‌ها، شناخته می‌شد اما اکنون یک برند جهانی است و همین مسئله باعث شده تا مدیران این باشگاه نیز براین اساس تصمیم‌گیری کنند.

با توجه به این که پیراهن بارسلونا از پرچم ایالت کاتالونیا الهام گرفته شده، حتی برای سال‌ها از حک شدن آگهی‌های تجاری بر روی آن خودداری می‌شد؛ سنتی که سرانجام در سال ۲۰۱۰ به پایان خود رسید.

اما طرح پیراهن‌های این تیم همواره از راه‌راه‌های عمودی یا افقی آبی و اناری تشکیل شده بود اما به نظر می رسد این سنت نیز فصل آینده به پایان خواهد رسید.

نشریه اسپورت که سازمان خبری غیر رسمی باشگاه بارسلونا محسوب می‌شود، عکس‌هایی منتشر کرده که بر اساس آن، کمپانی نایکی پیراهن‌هایی چهارخانه، شبیه به پیراهن‌های تیم ملی کرواسی، برای بارسلونا طراحی کرده که در فصل ۲۰-۲۰۱۹ مورد استفاده قرار خواهد گرفت. طرحی که از سال ۱۸۹۹، سال تاسیس باشگاه بارسلونا، سابقه نداشته است.

هرچند ممکن است هواداران بومی بارسلونا چندان از این پیراهن‌ها استقبال نکنند اما انتظار می‌رود که این پیراهن‌ها مورد استقبال طرفداران این تیم در دیگر نقاط دنیا قرار بگیرد و با مبلغ ۷۰ پوند که دو برابر مبلغ پیراهن‌های معمولی است، به فروش برسد.

گفته می‌شود این طرح در ادامه طرح‌های آوانگارد کمپانی نایکی است که در سال‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته است؛ از جمله پیراهن تیم ملی نیجریه در جام جهانی ۲۰۱۸ که با استقبال فراوانی روبه‌رو شد و حتی در فروش‌های شهر لندن هم برای خرید آن صف‌های طویلی ایجاد شد.

دیگر پیراهن کمپانی نایکی که در ماه‌های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفته، پیراهن‌های تمرین تیم ملی انگلیس در جام جهانی بود که با الهام از پیراهن‌های جام جهانی ۱۹۸۶ طراحی شده بود.

با توجه به این که فروش پیراهن‌ها برای باشگاهی مانند بارسلونا، یکی از منابع درآمد اصلی است، طرحی جدید که بتواند توجه هواداران بیشتری را جلب کند، می‌تواند به افزایش قابل توجه درآمد باشگاه منجر شود و این تغییر مطمئنا در همین راستا صورت می‌گیرد.

 

ورزش سه

۴    
آی اسپورت
2018-09-19 23:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر