فهرست
پوگبا ضربان قلب یونایتد
پوگبا ضربان قلب یونایتد

پوگبا ضربان قلب یونایتد

آی اسپورت- سال جدید چهره جدیدی از منچستریونایتد در بازی دوشنبه شب در گودیسون پارک به نمایش گذاشته شد و با درخشش پل پوگبا، تیم ژوزه مورینیو به پیروزی 2 بر صفر مقابل اورتون بی خطر رسید. آنتونی مارسیال و جسی لینگارد گل‌های این بازی را در نیمه دوم زدند اما این پوگبا بود که بعد از 45 دقیقه بدون حیات، ضربان قلب شیاطین سرخ شد و این تیم را متحول کرد. خرید 89.5 میلیون پوندی یونایتد نقش آزادتری را از ابتدا بر عهده داشت و در پست شماره 10 سنتی بازی می‌کرد؛ او افت اخیر خود که باعث شده بود منچستریونایتد چهار بازی را نبرد و به رده سوم سقوط کند، را به خوبی جبران کرد.

در نیمه اول یونایتد 10 تلاش به سمت دروازه میزبانش داشت که فقط یکی از آنها جوردن پیکفورد را به دردسر انداخت اما نیمه دوم را بسیار هدفمند آغاز کردند. خوان ماتا از راه دور پیکفورد را محک زد و توپ به تیرک دروازه خورد؛ بعد از آنکه یونایتد سمت راست اورتون را نشانه گرفت، آنتونی مارسیال توانست دقیقه 57 گل اول بازی را بزند. مارسیال برای اولین بار بعد از هشت ماه به‌عنوان مهاجم نوک بازی می‌کرد، بعد از آنکه بیرون محوطه جریمه اورتون فضای کافی را پیدا کرد پاس دقیق پوگبا را گرفت و مزد بازی پرانرژی تیمش در آغاز 45 دقیقه دوم را داد. این دو فرانسوی بعد از گل هم همکاری خوبی با یکدیگر داشتند و چندین بار دروازه پیکفورد را با خطر مواجه کردند.

در فاصله 10 دقیقه مانده تا پایان، پوگبا یک بار دیگر فضای خوبی پیدا کرد و بعد از گرفتن پاس با ضربه سر لوک شاو، این بار لینگارد را راه انداخت و او با تداوم فرم عالی اخیرش گل دوم را زد. توانایی پوگبا برای تاثیرگذاری در یک سوم دفاعی حریف کلید این موفقیت بود. حتی در نیمه سخت اول هم چهار بازیکن هجومی یونایتد به راحتی جای خودشان را عوض می‌کردند و این به ستاره گرانقیمت فرانسوی فرصت داد به چپ و راست حرکت کند در حالی که لینگارد و مارسیال در مرکز خط حمله استقرار داشتند. نیمه اول زیبایی نبود اما مشخص بود ژوزه مورینیو با برنامه تیمش را به این بازی فرستاده.

بازیکن سابق یوونتوس در 12 بازی لیگ برتر این فصل 7 پاس گل داشته در حالی که فصل قبل در 30 بازی چهار پاس گل به هم‌تیمی‌هایش داده. اگرچه پوگبا یک شماره 10 کلاسیک نیست و یونایتد قطعا به بیش از نمانیا ماتیچ و آندر اررای خارج از فرم در میانه میدان نیاز دارد، در این بازی درگیری مضاعف پوگبا در یک سوم دفاعی اورتون تفاوت میان دو تیم را رقم زد.

پوگبا به فرم برگردد یعنی یونایتد به روزهای پیروزی بر می‌گردد. این برد امیدوارکننده در نخستین روز سال 2018 همان چیزی بود که مورینیو و تیمش به آن احتیاج داشتند. این پیروزی یادآوری کرد که شیاطین سرخ چقدر می‌توانند خطرناک باشند و اینکه عادت یونایتد به چنین بازی‌های درخشانی در خارج از خانه است.

۷    
آی اسپورت
2018-01-03 18:41:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر