فهرست
ایهام در ماجرای پروپئیچ؛ دلشوره آبی!
ایهام در ماجرای پروپئیچ؛ دلشوره آبی!

ایهام در ماجرای پروپئیچ؛ دلشوره آبی!

آی اسپورت - کابوس این فصل آبی‌ها کامل شده است. روز گذشته خبرگزاری ایسنا با انتشار خبری مهم اعلام کرد که باشگاه استقلال به‌خاطر عدم‌پرداخت مطالبات پروپئیچ از 2پنجره نقل‌و‌انتقالاتی محروم شده است. بر اساس گزارش منتشر‌شده در ایسنا، مهلت باشگاه استقلال برای پرداخت طلب پروپئیچ، دوشنبه ۲۴ تیر به اتمام رسید ولی روز سه‌شنبه باشگاه استقلال و امیرحسین فتحی، مدیرعامل این باشگاه اعلام کردند که با وجود اتمام مهلت استقلالی‌ها برای پرداخت طلب ۴۳۰ هزار دلاری پروپئیچ، فیفا موافقت کرده که طلب این بازیکن را از محل درآمدهای استقلال پرداخت کند و به همین‌خاطر نگرانی‌ای بابت حل این پرونده وجود ندارد.

با این حال، باتوجه به حکم CAS که توسط کمیته انضباطی فیفا به فدراسیون فوتبال ایران، باشگاه استقلال و وکیل پروپئیچ ابلاغ شده، به‌صورت کاملا واضحی اعلام شده که استقلال درصورتی که نتواند در مهلت ۶۰روزه تعیین‌شده از سوی فیفا، طلب پروپئیچ را پرداخت کند، از 2‌پنجره نقل‌وانتقالاتی محروم خواهد شد.

در ماده ۴ حکم آمده است که اگر مبلغ بدهی به طلبکار پرداخت نشود و رسید آن برای کمیته انضباطی فیفا و فدراسیون فوتبال ایران تا زمان معین شده یعنی۶۰ روز بعد از ابلاغ این حکم یعنی ۲۶ اردیبهشت مشخص نشود، محرومیت از جذب بازیکن جدید چه ایرانی و چه خارجی برای دو پنجره نقل‌و‌انتقالات اعمال می‌شود که این محرومیت از روز اول پنجره نقل‌و‌انتقالات بعدی اعمال می‌شود. درصورتی که تاریخ این مهلت به پایان برسد، محرومیت از جذب بازیکن در سطح داخلی و بین‌المللی از طرف فدراسیون فوتبال ایران و فیفا به‌صورت خودکار، اعمال می‌شود، بدون تصمیم رسمی دیگر یا ابلاغ دیگری از طرف کمیته انضباطی فیفا یا دبیرکل آن.

امیرحسین فتحی، مدیرعامل استقلال اما دیروز در مصاحبه با ورزش سه این خبر را تکذیب کرد. او در این خصوص گفت: «چون ما باید تا تاریخ ۱۵ جولای پول پرو را پرداخت می‌کردیم، اینطور تحلیل کرده‌اند که استقلال از دو پنجره نقل‌و‌انتقالاتی محروم شده است درحالی‌که چنین چیزی اصلا درست نیست، چون فیفا پذیرفته است که پول پروپئیچ را از محل درآمدهای استقلال پرداخت کند. تأکید می‌کنم هیچ خطری استقلال را تهدید نمی‌کند.»با وجود منتشرشدن خبر محرومیت استقلال از دو پنجره نقل‌و‌انتقالات به‌دلیل عدم‌پرداخت بموقع پول پروپئیچ، بازیکن کروات و پیشین استقلال، هنوز از سوی فیفا نامه محرومیت به باشگاه و فدراسیون فوتبال ارسال نشده است. مدیران استقلال می‌گویند کارهای مربوط به پرداخت پول پروپئیچ انجام شده و فیفا تا ۴۸ ساعت دیگر یعنی روز جمعه تأییدیه این موضوع را به فدراسیون و باشگاه اعلام خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید که موضوع محرومیت باشگاه استقلال به کجا خواهد رسید. مدیران این باشگاه حتی تأکید کرده‌اند که پول نقد هم در اختیار سفیر ایران در کرواسی قرار داده‌اند تا این مشکل را حل کند.

۴    
آی اسپورت
2019-07-18 16:07:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر