فهرست
ناامیدی ماری: خراب کردم، قهرمان نمی‌شوم!
ناامیدی ماری: خراب کردم، قهرمان نمی‌شوم!

ناامیدی ماری: خراب کردم، قهرمان نمی‌شوم!

آی اسپورت - اندی ماری با این ضربه بزرگی که به قول خودش دریافت کرده دیگر امید چندانی به پیروزی در ویمبلدون ندارد. او معتقد است برای اینکه بتواند سومین بار این افتخار را کسب کند باید سطح عملکردش را ارتقا بدهد. او در دور اول مسابقات قهرمانی Aegon با نتایج 7-6 و 6-2 مغلوب جوردن تامسون، نفر نودم رده‌بندی جهانی، شد. ابتدا قرار بود او با آلیاز بِدِنه روبه‌رو شود اما به دلیل مصدومیت، او با تامسون دیدار کرد. ماری می‌گوید: «مسلماً این ضربه بزرگی برای من است. قبلاً در این تورنمنت می‌توانستم خودم را به خوبی برای مسابقات ویمبلدون آماده کنم و آنجا نتایج خوبی هم گرفته‌ام اما اگر بخواهم آنجا هم به این شکل بازی کنم مسلماً قهرمان نخواهم شد اما می‌توانم خیلی بهتر از اینها باشم.»

ماری از سوی دیگر از این ناراحت است که نتوانست قهرمان بشود و به قولش که اهدای جایزه نقدی برای قربانیان فاجعه گرنفل (آتش‌سوزی برج مسکونی در لندن) بود وفا کند. البته الان فقط می‌تواند 12 هزار پوند جایزه‌‌اش را به عنوان بازنده اهدا کند: «خیلی دلم می‌خواست می‌توانستم اینجا بهتر عمل کنم اما متأسفانه موفق نشدم.»

این اولین بار بعد از سال 2015 بود که او در زمین چمن شکست می‌خورد: «فکر نمی‌کنم بشود این فاجعه آتش‌سوزی را دلیل عدم تمرکز من و شکستم عنوان کرد. بله چند ماه اخیر خیلی سخت بوده و من سعی کرده‌ام تمرکزم را حفظ کنم اما الان به خوبی یک سال قبل بازی نمی‌کنم. بیشتر آن به خاطر مشکل اعتماد به نفس است.» با اینکه بازی کردن روی زمین چمن تازه کار ساده‌ای نیست ماری آن را دلیلی برای توجیه باخت خودش نمی‌داند: «8،7 روز بود که تمرین می‌کردم. برای عادت کردن به شرایط جدید به زمان بیشتری نیاز دارم. در بازی‌های تمرینی عملکردم خوب بود. قبل از این تورنمنت گفتم هنوز کارهای زیادی دارم و بعد از اوپن فرانسه می‌دانستم هنوز تا جایی که می‌خواهم به آن برسم فاصله زیادی دارم اما در تمرینات حس بهتری نسبت به تمرینات قبل از اوپن فرانسه داشتم برای همین انتظار داشتم نتایج بهتری هم کسب کنم. وضعیت ایده‌آلی ندارم اما قبلاً هم پیش آمده تنیسورهایی در ویمبلدون به موفقیت رسیدند که پیش از آن در بازی‌های قبل پیروزی‌های زیادی را کسب نکرده بودند. نواک جوکوویچ حتی بارها در مسابقاتی مثل این هم قبل از تورنمنت‌های بزرگ شرکت نکرده و قهرمان شده. باید با تیم فنی خودم صحبت کنم و ببینم اگر لازم است در هفته آینده چند بازی تمرینی دیگر انجام بدهم. پیش از این به این کار فکر نمی‌کردم اما الان دارم احتمالش را بررسی می‌کنم.»

     
آی اسپورت
2017-06-23 18:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر