فهرست
دو مأموریت ویژه برای مثلث آفریقایی استقلال
دو مأموریت ویژه برای مثلث آفریقایی استقلال

دو مأموریت ویژه برای مثلث آفریقایی استقلال

آی اسپورت - خط حمله استقلال که با ترکیب ۳بازیکن خارجی سیه‌چرده به یک تیربار واقعی شباهت پیدا کرده، همچنان رقبا را به رگبار می‌بندد و از آنها عبور می‌کند. مخصوصا از زمانی که پاتوسی به این جمع اضافه شده، خط آتش آبی‌ها غیرقابل مهار به‌نظر می‌رسد. پاتوسی در کنار گادوین منشا و ایسما، یک ترکیب صددرصد خارجی ساخته که فعلا هر چه می‌زنند وارد دروازه می‌شود. استقلالی که در ۱۰هفته اول فقط ۹گل زده داشت، در ۱۰هفته دوم لیگ برتر ۲۱گل به ثمر رساند تا حالا با ۳۰ گل زده لرزه بر اندام هر خط دفاعی بیندازد. استقلالی‌ها به‌شدت امیدوارند این ترکیب امسال در آسیا جواب بدهد و آنها را تا مراحل بالاتر پیش ببرد. با وجود این خط آتش خارجی آبی‌‎ها در مسابقات داخلی هم وظایف سنگینی دارد و حداقل ۲طلسم را باید برای هواداران بشکند.

بهترین خط حمله لیگ

هم‌اکنون استقلال با ۳۰ گل زده در کنار تراکتورسازی به‌طور مشترک دومین خط حمله برتر لیگ را در اختیار دارد. بهترین خط حمله در اختیار سپاهان است که ۳۲گل زده و البته پرسپولیس هم که امسال فروغ ۳فصل گذشته را نداشته، فعلا فقط ۲۳گل به ثمر رسانده است. اگر استقلال روند فعلی را ادامه بدهد، قادر خواهد بود در پایان فصل عنوان بهترین خط حمله لیگ برتر را به‌خودش اختصاص بدهد؛ افتخاری که از لیگ یازدهم به بعد از دسترس آنها دور مانده است. استقلال مظلومی در آن سال با ۵۸گل زده در یک لیگ ۱۸تیمی صاحب بهترین خط حمله شد. آبی‌ها سال بعدش برای آخرین بار قهرمان لیگ شدند اما تیم قلعه‌نویی فقط ۴۲گل زد تا عنوان بهترین خط حمله لیگ دوازدهم به سپاهان برسد که آمار عجیب ۶۰گل زده را به ثبت رسانده بود. بهترین خط حمله لیگ سیزدهم اما یک سورپرایز بود؛ در آن فصل کم‌گل ملوان بندر انزلی با ۴۰گل زده این عنوان را از آن خودش کرد. در لیگ چهاردهم تراکتورسازی با ۵۸ گل زده صاحب بهترین خط آتش لیگ شد اما از آن به بعد قدرت در اختیار پرسپولیس برانکو قرار گرفت. سرخپوشان ۳فصل متوالی در لیگ‌های پانزدهم، شانزدهم و هفدهم به‌ترتیب با ۵۰، ۴۶ و ۴۸‌گل‌زده بهترین خط حمله لیگ را به‌خودشان اختصاص دادند. بنابراین استقلال که در جدول کلی ادوار لیگ برتر با ۸۰۳گل‌زده بهترین آمار را در اختیار دارد، ۷سال است که نمی‌تواند عنوان بهترین خط حمله لیگ را به‌دست بیاورد؛ طلسمی که هواداران امیدوارند به‌دست مهاجمان سیه‌چرده این تیم بشکند.

اولین گلزن خارجی داربی؟

استقلال اما یک طلسم عجیب دیگر هم دارد. داربی بعدی پایتخت در حالی فروردین‌ماه آینده برگزار می‌شود که در آن زمان رقابت سنتی پرسپولیس و استقلال دقیقا ۵۱ساله خواهد شد. با وجود این در طول این نیم‌قرن جدال مهیج، هنوز یک بازیکن خارجی هم برای استقلال گل نزده است. در سمت مقابل اما پرسپولیس ۵بار توسط بازیکنان خارجی به گل رسیده؛ یک‌بار عیسی توراتوره، یک‌بار جری بنگستون و ۳بار هم ایمون زاید. اگر قرار باشد طلسم گلزن خارجی استقلال در داربی بشکند، امسال با این همه مهاجم خارجی بهترین زمان ممکن است؛ پاتوسی، ایسما، منشا و تازه طارق همام هم پشت سر آنها!

همشهری ورزشی

۶ ۹  
آی اسپورت
2019-03-03 23:02:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
عبد الرحمن عموری
يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷، ۲۳:۵۷
فعلا بپاند خودشون رو انگشت نشند
۵
محمد
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۰۱:۵۰
پاتوسی امروز و فردا هست که مصدوم بشه. تیمی که پیشکسوتهاش ناصر حجازی تریاکی و مسافر و دایم الخمر باشه و یا پورحیدری شیره ای باشه و هر جفتشون به خاطره مصرف بالای مواد مخدر به درک رفته باشن اخر و عاقبتی نداره.کیسه مثلا سه تا اسطوره داره که دوتاشون مافنگی بودن و به خاطر مصرف زیاد شیره چهارچرخشون رفته بالا و اون یکی اسطوره یه دوجنسه و زیر خواب عربهاست پس هر کثافت کاری ازشون بر میاد ای خاک بر سر دو اسطوره ی مافنگی کیسه بره.
حمید
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۰۸
خیلی بی شرف
لنگی
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۱۳
لعنت خدا بر شرفت ناصر خان حجازی و منصور خان پور حیدری که این همه عقده داری
ابی
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۱۵
مطمئن هستم تو نیستی
۵
بابای پرسپولیسی ها
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۵۴
زن هادی نوروزی بیوه هم هست اوووف توووف
.
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۰۹:۵۰
کامنت محمد رو تایید نمیکنم ولی چی شد کیسه کش چرا ناراحت شدی؟ مگه تو همین حرفها رو درباره پرسپولیسیا با ده تا اسم نمیزدی؟ تا احترام نذاری احترام نمیبینی
۳
ایرانی
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۰۱:۵۶
استقلال امسال هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان آسیا شانش قهرمانی دارد
تنها رقبای امسال استقلال وزارت ورزش و فدراسیون لنگی است که چشم قهرمانی استقلال رو ندارند در این چهار هفته که استقلال با کمک بازیکنان خارجی که در نیم فصل دوم به این تیم اضافه شدند استقلال به کلی متحول شده
که امیدوارم با برد مقابل الدحیل استارت قهرمانی آسیا رو بزنیم
دو ستاره طلایی
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۰۳:۲۳
در جواب محمد
مطمئنم این دو عزیز یه جایی از بدنت رو سوراخ کردن که هنوز جاش میسوزه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر