فهرست
برنده‌ها و بازنده‌های «کالدرون اوت»
برنده‌ها و بازنده‌های «کالدرون اوت»

برنده‌ها و بازنده‌های «کالدرون اوت»

آی اسپورت - در شرايطی كه گابریل كالدرون قرار بود امروز چهارشنبه در اردوی قطر به جمع پرسپولیسی‌ها ملحق شود، هنوز خبر دقیقی از بازگشت او و ادامه همكاری‌اش با پرسپولیس در دست نیست. اردوی قطر به كلی لغو شده و لااقل تا وقتی ما داشتیم این مطلب را می‌نوشتیم، كسی نمی‌دانست كالدرون در نیم‌فصل دوم روی نیمكت سرخ‌ها خواهد نشست یا نه. در هر صورت اگر مربی آرژانتینی كارش را با پرسپولیس ادامه ندهد، طبیعتا عده‌ای از این قضیه سود خواهند برد و گروهی هم ضرر می‌كنند.

برنده‌ها؛ دنیا به كام علیرضا و امید

بدون شك یكی از بزرگترین برندگان تغییر كادرفنی پرسپولیس، امید عالیشاه است؛ چرا كه این بازیكن در لیست مازاد قطعی كالدرون قرار گرفته بود و تا الان باید جدا می‌شد. امید از نظر فنی بازیكن بدی نیست و قطعا باشگاه تمایل دارد اگر مربی عوض شد او را نگه دارد؛ هرچند عالیشاه كه با برانكو و كالدرون به مشكل خورده بود، این پتانسیل را دارد كه با مربی بعدی هم دچار سوءتفاهم شود! آدام همتی هم دیگر بازیكن مازاد كالدرون است كه به شكل عجیبی هنوز جدا نشده؛ گو اینكه نوه سعید راد از نظر فنی برای جلب نظر مربی بعدی كار دشواری دارد. دیگر كسی كه از این تغییر خوشحال می‌شود علیرضا بیرانوند است؛ گلر شماره یك تیم ملی كه این اواخر به شدت با كالدرون به مشكل خورد و نیمكت‌نشین شد. بیرانوند از نظر فنی افت كرده بود و كالدرون اعلام كرد تا پایان سال میلادی او را بازی نخواهد داد. حالا اما بیرو با سرمربی جدید می‌تواند آسان و بی‌رقابت به تركیب اصلی برگردد. اسم محمد ناری را هم باید به فهرست برنده‌های جدایی احتمالی كالدرون اضافه كرد. نادری كه نیم‌فصل دوم پارسال در قامت پدیده ظاهر شد، امسال بعد از آزمون و خطاهای زیاد و حتی تغییر پست، رقابت برای حضور در دفاع چپ را به محمد انصاری باخت و نیمكت‌نشین شد.

بازنده‌ها؛ رادو، ربیع و سختكوش‌ها

در نقطه مقابل اما بازنده‌های این دگرگونی كسانی هستند كه در دوره مربی آرژانتینی بیشتر از قبل شانس بازی پیدا كردند. به عنوان مثال بوژیدار رادوشوویچ آنقدر كه توسط كالدرون «دیده» شد، از سوی مربی هموطنش یعنی برانكو مورد اعتماد قرار نگرفت. رادو در نیم‌فصل اول هیچ گلی دریافت نكرد و با چند واكنش دیدنی، حسابی برای علیرضا بیرانوند خط و نشان كشید. محسن ربیع‌خواه هم همین شرایط را دارد. همه فكر می‌كردند بعد از رفتن برانكو، او اولین خروجی قطعی پرسپولیس خواهد بود؛ اما ربیع‌خواه به یمن مصدومیت كمال كامیابی‌نیا فیكس ماند و تا حدی رشد فنی و كیفی هم داشت. محمدحسین كنعانی‌زادگان دیگر بازیكنی است كه شاید موقعیتش در دوران پسا كالدرون به خطر بیفتد. كنعانی مهره مورد علاقه مربی آرژانتینی بود و در سیستم چرخشی او به اندازه جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده به بازی گرفته می‌شد. به این نفرات باید سایر ذخیره‌ها را هم اضافه كرد. همه می‌دانند كه مربی آرژانتینی نگاه ویژه‌ای به تمرینات دارد و در صورت درخشش بازیكنان ذخیره، فرصت بازی را به آنها می‌دهد؛ بختی كه در نیم‌فصل اول كم‌وبیش در اختیار روستایی و مهدی عبدی قرار گرفت. با این همه اما قطعا بزرگترین بازنده عدم بازگشت احتمالی گابریل كالدرون، شخص محمدحسن انصاری‌فراست. اگر اسم عرب با حذف برانكو از پرسپولیس عجین شد، برنگشتن كالدرون هم یك نقطه منفی ابدی در كارنامه مدیریتی محمدحسن خواهد بود. حتی اگر جانشین كالدرون در نهایت تیم را نایب‌قهرمان لیگ برتر كند، باز هم مدیرعامل پرسپولیس به خاطر حذف مربی قهرمان نیم‌فصل فشار بسیار زیادی را تحمل خواهد كرد.

۱    
آی اسپورت
2020-01-10 09:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر