فهرست
طعنه روز؛ مجیدی باید مربی نونهالان می‌شد
طعنه روز؛ مجیدی باید مربی نونهالان می‌شد

طعنه روز؛ مجیدی باید مربی نونهالان می‌شد

آی اسپورت – مسعود اقبالی کارشناس فوتبال ایران و مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا معتقد است انتخاب فرهاد مجیدی برای سرمربیگری در تیم امید اشتباه بوده است. صحبت‌های او را در این باره بخوانید:

-او مربی بسیار جوانی است و تجربه لازم برای هدایت تیم امید را ندارد. مجیدی باید ابتدا در تیم‌های نونهالان و نوجوانان مربیگری کند و تعجب می‌کنم که آقایان در فدراسیون فوتبال و کمیته ملی المپیک او را به عنوان سرمربی تیم امید انتخاب کرده‌اند. متاسفانه شیوه بدی داریم و آن استفاده از سلبریتی‌های فوتبال است، کسانی که مردم دوست‌شان دارند را می‌آوریم و از آن‌ها سوء استفاده می‌کنیم. فرهاد مجیدی بازیکنی بزرگ بوده و منکر آن نیستم، اما دوران بازیگری با مربیگری دو موضوع کاملاً متفاوت است. یک مربی باید ۲۰ سال زحمت بکشد تا بتواند در رده ملی کار کند یا برای مربیگری در لیگ برتر باید ۱۰ سال کار کند، اما ما از بازیکنان مشهور استفاده می‌کنیم و آن‌ها را می‌سوزانیم.

- این مربیان باید در کنار افراد باتجربه‌ای قرار بگیرند، اما اگر آن‌ها را تنها بگذاریم می‌سوزند، مانند علی دایی و امیر قلعه‌نویی که خیلی زود سرمربی تیم ملی شدند و آن‌ها را سوزاندیم. الان هم این اتفاق دارد برای فرهاد مجیدی رخ می‌دهد. مجیدی باید ابتدا در تیم‌های پایه کار کند و دستیار مربیان دیگری از تیم‌های لیگ برتری باشد. متاسفانه به تیم امید توجه زیادی نمی‌شود. این تیم ۷-۶ ماه دیگر مسابقات انتخابی المپیک را در پیش دارد، اما هیچ توجهی به آن نمی‌شود. این تیم الان باید کار کند و بازی‌های تدارکاتی داشته باشد تا با آمادگی بالا به مسابقات اعزام شود. اگر این کار‌ها انجام نشود «آب در هاون کوبیدن» است و این تیم نیز مانند دوره‌های قبل به جایی نمی‌رسد.

- نمی‌توانیم مجیدی را سرمربی تیم امید کنیم و پشت او پنهان شویم. متاسفانه این کار را باشگاه‌های ما نیز انجام می‌دهند و بازیکنان بزرگ‌شان را می‌آورند تا مسئولان پشت آن‌ها پنهان شوند. با این مسائل شاید بتوانند عوام‌فریبی کنند، ولی نمی‌توانند کارشناسان را فریب دهند. تکرار اشتباهات ما را به جایی نخواهد رساند و مدام در جا خواهیم زد. امیدوارم مدیران باشگاه‌ها و فدراسیون در افکارشان تجدید نظر کنند.

۸ ۲  
آی اسپورت
2019-06-15 09:15:00
نظر دهید

۲ نظر
...
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۰:۰۶
نونهالان؟؟؟ از اونجایی که مجیدی الگوی مناسبی نیست نونهالان هم نباید سپرد دستش. بره تو کیسه انقلاب کنه. مگه وعده انقلاب و تغییر نداده بود؟؟؟
۷
محسن
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۴۱
طعنه نزده که حقیقت رو گفته بنده خدا....پپ گواردیولا هم رفت اول پایه ی بارسا بعد مربی شد
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر