فهرست
گران‌ترین ال‌کلاسیکو؛ ۹۸۳میلیون یورو روی چمن!
گران‌ترین ال‌کلاسیکو؛ ۹۸۳میلیون یورو روی چمن!

گران‌ترین ال‌کلاسیکو؛ ۹۸۳میلیون یورو روی چمن!

آی ‌اسپورت – زمانی كه 22 بازیكن رئال‌مادرید و بارسلونا با هم گام در چمن زمین ورزشگاه سانتیاگوبرنابئو بگذارند، ارزش این زمین چمن به حدود 100 میلیون یورو خواهد رسید. نباید این نكته را فراموش كرد كه بازیكنان دو تیم رئال و بارسا گران‌ترین بازیكنان فوتبال اسپانیا هستند. طبق گزارش منتشره در ترانسفرماركت، یازده بازیكن حاضر در تركیب اصلی رئال حدوداً 503 میلیون یورو ارزش دارند و ارزش یازده بازیكن حاضر در تركیب اصلی بارسا حدوداً 480 میلیون یورو برآورد می‌شود.

تركیب اصلی مدنظر زیدان برای اولین ال‌كلاسیكوی این فصل لالیگا احتمالاً بدین ترتیب خواهد بود: كیلور ناواس در درون دروازه با ارزشی در حدود 18 میلیون یورو. خط دفاعی متشكل از كارواخال، واران، راموس و مارسلو (به ارزش 163 میلیون یورو). گزینه محتمل نیمكت‌نشینی گرت بیل و حضور ایسكو در تركیب اصلی تیم است و با حضور در كنار كاسمیرو، كروس و مودریچ، ارزش خط میانی رئال به 180 میلیون یورو می‌رسد.

در خط حمله تیم مادریدی هم كریستیانو و بن‌زما حضور دارند. اگرچه هردوی آنها با روزهای اوج‌شان فاصله زیادی دارند ولی ارزش و قیمت آنها در بازار كاهش نیافته است. ارزش كریس در بازار حدوداً 100 میلیون یورو است و قیمت كریم بن‌زما حدوداً60 میلیون یورو برآورد می‌شود.

بارسا ارزان‌تر از رئال

ارنستو والورده، تراشتگن را به عنوان دروازه‌بان اصلی‌‌اش به زمین می‌فرستد كه قیمتی حدوداً 25 میلیون یورویی دارد. در خط دفاع بارسا، آنها سرخی روبرتو، پیكه، فرمائلن و جوردی آلبا را دارند كه ارزش‌شان روی هم حدوداً 100 میلیون یورو است. بازیكنان خط میانی بارسا كه بیشترین دقایق را برای تیم‌شان به میدان رفتند، بوسكتس و راكیتیچ هستند و پائولینیو خرید تابستانی این تیم هم در كنار آنها، ارزش خط میانی بارسا را به حدود 125 میلیون یورو می‌رساند.

احتمال می‌رود آندرس اینیستا در خط حمله در كنار لئو مسی و لوئیس سوارس قرار بگیرد و بدین ترتیب ارزش خط حمله بارسا به 230 میلیون یورو خواهد رسید. لازم به ذكر است كه مسی یكی از ارزشمندترین بازیكنان سایت ترانسفرماركت است. با این حساب، قیمت تقریبی تركیب اصلی رئال حدوداً 23 میلیون یورو بیشتر از تركیب اصلی بارسا خواهد بود. هرچند  تفاوت زیادی بین هزینه‌های كلی دو تیم وجود ندارد

میلیون یورو برای رئال‌مادرید و 706/5 میلیون یورو برای بارسا و افت چشمگیر توماس فرمائلن كه در بازی ال‌كلاسیكو احتمالاً در تركیب اصلی بارسا به میدان خواهد رفت، باعث افزایش ارزش تركیب اصلی دو تیم است. قیمت و ارزش این ستاره بلژیكی به خاطر مصدومیت‌های پی‌درپی‌‌اش در فصول اخیر، افت چشمگیری یافته. در بازی امروز حدوداً 1000 میلیون یورو روی چمن برنابئو است و بدین ترتیب این بازی یكی از گران‌ترین بازی‌های تاریخ دنیای ورزش خواهد بود.

 خبر ورزشی

۱    
آی اسپورت
2017-12-23 13:50:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر