فهرست
گزارش ویژه؛ فدراسیون برای کی‌روش شرط گذاشته؟
گزارش ویژه؛ فدراسیون برای کی‌روش شرط گذاشته؟

گزارش ویژه؛ فدراسیون برای کی‌روش شرط گذاشته؟

آی اسپورت - تا همین چند روز پیش گفته می‌شد قرارداد کارلوس کی‌روش برای ادامه حضور روی نیمکت تیم ملی تمدید نشده است. حتی بار دیگر صحبت از پیشنهادهای رنگارنگ به این مربی پرتغالی به میان آمد، اما با اعلام مهدی تاج، قرارداد فدراسیون فوتبال با کی‌روش تمدید شده است.

درباره نحوه تمدید قرارداد کی‌روش، حرف و حدیث بسیار زیاد بود. گفته می‌شد فدراسیون فوتبال نمی‌تواند تعهدات کی‌روش را عملیاتی کند و به همین دلیل تمدید قرارداد او هر بار به تعویق می‌افتد، اما این بار شروطی هم که از سوی کی‌روش برای فدراسیون تعیین کرده بود، مورد پذیرش قرار گرفت. این شروط عبارت است از: «1- استراتژی فدراسیون فوتبال حمایت از تیم ملی باشد. 2- فدراسیون برای تأمین امکانات و پیش‌بینی بازی‌های دوستانه متناسب با رقبا تلاش کند. 3- فدراسیون تعهد کند حقوق مربیان و پاداش اعضای کادرفنی تیم ملی را پرداخت کند. (حداکثر هفت تا هشت روز پس از وقوع اتفاق). 4- فدراسیون فوتبال تعهد کند مسئله بازیکنان سرباز بدون مشکل حل شود.» مهدی تاج نیز در خصوص اولین شرط کارلوس کی‌روش در گفت‌وگویی اعلام کرد: «کی‌روش خواهان این بود که اولویت فدراسیون فوتبال ارائه کمک‌های مادی و معنوی به تیم ملی باشد».

اینکه کارلوس کی‌روش برای تمدید قراردادش و ادامه حضور روی نیمکت تیم ملی، برای فدراسیون فوتبال استراتژی تعیین کرده، یک مسئله را به ذهن می‌رساند و اینکه چرا سرمربی تیم ملی باید برای فدراسیون برنامه‌ریزی کند؟ البته که همیشه و در هر فدراسیونی اولویت با تیم ملی بوده، اما سؤال این است که چرا سرمربی تیم ملی باید برای فدراسیون و برنامه‌هایش اولویت و استراتژی تعیین کند؟ درست است که کی‌روش برای موفقیت‌هایش ابراز و تضمین می‌خواهد اما اینکه او بگوید استراتژی فدراسیون فوتبال حمایت مادی و معنوی از تیم ملی باشد جای تأمل دارد چرا که اصولا فدراسیون فوتبال به صورت ذاتی چنین وظیفه‌ای دارد و البته که باشگاه‌ها هم در میادین بین‌المللی نماینده ایران هستند. شاید کی‌روش به خاطر پیش نیامدن اتفاقات گذشته این شرط را گذاشته و فدراسیون هم پذیرفته است.

این مسائل در شرایطی است که کارلوس کی‌روش برای حضور آماده‌سازی تیم ملی جهت حضور در جام ملت‌ها برنامه‌ای داده که طبق اعلام فدراسیون 5 میلیون 800 هزار دلار هزینه در پی دارد. مطمئناً این مبلغ برای آماده‌سازی تیم ملی زیاد است و البته اگر منجر به قهرمانی تیم ملی در آسیا شود، ارزش بسیار بالایی دارد چرا که شادی ایجاد شده در جامعه با موفقیت تیم ملی، با هیچ پولی قابل اندازه‌گیری نیست. با این حال اولین انتظاری که از کارلوس کی‌روش پس از 8 سال حضور روی نیمکت تیم ملی وجود دارد، قهرمانی در آسیاست. این انتظار زمانی تقویت می‌شود که فدراسیون فوتبال تمام شروط او را برای تمدید قرارداد پذیرفته و علاوه بر اولویت قرار دادن تیم ملی، قرار است منبع مالی 5 میلیون و 800 هزار دلاری هم تأمین شود. مبلغی که 2.5 میلیون دلار آن را وزارت ورزش تقبل کرده و باقیمانده مبلغ را هم قرار است فدراسیون تأمین کند.

حال باید به این موضوع پرداخت که قرارداد کارلوس کی‌روش با تیم ملی پس از جام ملت‌ها در چه شرایطی تمدید خواهد شد؟ آیا فدراسیون فوتبال هم برای مذاکره با کی‌روش پس از جام ملت‌ها شرطی تعیین کرده و تمدید قرارداد او به شرط حضور تیم ملی در فینال جام ملت‌ها یا قهرمانی در این مسابقات است؟ حالا که فدراسیون فوتبال پذیرفته اولویت‌هایش را کارلوس کی‌روش تعیین کند و بودجه 5 میلیون و 800 هزار دلاری برای حضور در جام ملت‌ها را پذیرفته، آیا از کی‌روش تعهدی گرفته است؟ سرمربی تیم ملی تعهد داده که با این شرایط تیم ملی را به قهرمانی جام ملت‌ها برساند؟ آیا فدراسیون با قبول شروط کی‌روش و زیر بار رفتن بودجه 5 میلیون و 800 هزار دلاری، در صورت روی سکو نرفتن هم جریمه‌ای برای سرمربی تیم ملی در نظر گرفته است؟ مذاکرات برای ادامه همکاری با کی‌روش پس از جام ملت‌ها تحت هر شرایطی صورت خواهد گرفت یا شرط شده که این مربی در صورت قهرمان کردن تیم ملی قراردادش تمدید شود؟ تاج اعلام کرده پس از جام ملت‌ها مذاکرات جدید با کی‌روش انجام می‌شود و سؤال این است که بر چه مبنایی این کار صورت خواهد گرفت؟ ای کاش فدراسیون فوتبال حالا که شرط‌های کی‌روش را پذیرفته و آنها را رسانه‌ای کرده بگوید که آیا از سرمربی تیم ملی هم تعهدی گرفته است یا خیر

 

تسنیم

۲ ۷  
آی اسپورت
2018-09-24 09:30:00
نظر دهید

۷ نظر
امید از تفت
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۲۴
هرچقدر پول خرج کنه فایده ای نداره. باز میاد میگه سمپاشی کردند من نتونستم. تا رابطه اش با پرسپولیسی ها و برانکو را خوب نکنه از هیچ مقامی در آسیا خبری نیست. باید بیاد و از برانکو و پرسپولیسی ها معذرت خواهی کنه و پرسپولیس را به عنوان بزرگ ترین قطب فوتبال ایران و اینکه بدون همراهی پرسپولیسی ها موفقیتی برای تیم ملی حاصل نمیشه را قبول کنه
۴
فرزاد مهریار
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۳۲
روی سکو رفتن فایده ای ندارد . حداقل توقع ما فینال جام ملتهای آسیاست والسلام . با دلال حقیر کرواتی مثل برانکو سوم شدیم (با قراردادی حدودا ۵۰۰هزار دلار) ، پس فقط باید با حضرت عالیجناب استاد کی‌روش (مد ظله العالی) که از اروپای غربی هم هستند و خدای تاکتیک و البته هرجا رفته اند آن جا را قهرمان کهکشان راه شیری کرده اند قهرمانی بیاوریم یا در بدترین حالت ممکن به فینال برسیم . در غیر این صورت ، ما شایستگی حضرت شاه کی‌روش لنگی کش کبیر را نداریم و استاد بهتر است بروند رعایا و گوسفندان شایسته تری از ما پیدا کنند
۲ ۱
**
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۱۲
شما که سرت تو حساب کتابه ۵۰۰ هزار دلار اون موقع کم پولی نبوده.بعدش قهرمانی که فقط و فقط به مربی بزرگ داشتن که نیست.نه اینکه مربیان کره و ژاپن و...از بنگلادش اومدن!.و بعدش جام ملتها با نظارت کامل ای اف سی برگزار میشه و متاسفانه فیفا خیلی کم ورود میکنه که ایکاش ورود میکرد و مخصوصا کمیته داوری رو رصد میکرد.نمیدونم شما چند سالت هست و ایا بیاد داری که عربستان با نفوذ کامل خودش چه بلاهایی که سر ایران تو داوری نیاورد نمونش جمال قندور و.... .تیم ایران دور گذشته خیلی خیلی از تیم های ژاپن و کره و عربستان ووعراق سرتر بود ولی ای اف سی با یک برنامه ویژه تو مرحله حذفی زهر خودش رو به تیم ایران ریخت.برادر جان متاسفانه فوتبال ما تاوان خیلی از مسائل سیاسی رو تو زمین پس داده و میده خصوصا تو این برهه از زمان.من یقین دارم که از همین الان مافیای امارات و عربستان و بحرین و حتی قطر که این نامردها حاضرند کره و ژاپن و استرالیا بالا برن ولی ایران نه.دلم برای تیم ایران میسوزه.کافیه داور یکی دو جا کارت بده و نده و یکی دو تا خطا بگیره و نگیره اونوقت تیم کله میشه.تو شرایط عادلانه همین الان تیم ایران از تمام رقباش با یک گل جلو هست.پس همه چی رو گردن مربی نندازیم.از زیر ساخت و باشگاهها هم که نگیم بهتره و بدترین زیر ساختها رو ایران داره یا اینکه اصلا نداره.پس بیا و بدون غرض ورزی نطر بده.کیروش هم بالاخره میره ایا اون کسی که بعد کیروش میاد فرزاد میتونه ایران رو قهرمان کنه؟!.فرزاد ما دل پرخونی از دست این عربها داریم.اونها چند دهه هست کمر به نابودی این فوتبال بسته اند.
۱
ظالم کیروشی پور
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۰
تف به ذات قلم فروش برده های کیروش
۴
....
دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۰۰
.
فرزاد مهریار
سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷، ۰۰:۳۹
به**
یه مشکلی که جنابعالی دارید اینه که حافظتون انتخابی عمل می کنه یعنی یه جاهایی رو عمدا فراموش می کنید . همه اینهایی که میگید درسته ولی برای بقیه هم بود . مایلی کهن رو گفتید ، ای کاش بلایی که داور لبنانی سر تیم برانکو در سال 2004 آورد رو هم به یاد می آوردید . دوماً غرض من از قهرمانی خواستن یک متر و معیاریه برای برآوردی حقیقی از عملکرد سرمربی تیم ملی . سرمربی ای که به علت سو مدیریت رفته رفته شرح وظایفش آب شد و هر بار خواستیم قضاوتی حقیقی در مورد دستاوردهای ایشان داشته باشیم عوامل بیرونی مانع شدند . در نهایت اینکه با استدلال شما با توجه به وضعیت خاص ایران در 40 سال اخیر بهتره اصلا مربی نیاریم . چون در آسیا اعراب و در جهان هم عوامل صهیونیسم جهانی مانع از کامیابی ما هستند . مگر شخص سرمربی تیم ملی نگفت که عوامل خارجی مانع از پذیرفتن گل عزت‌اللهی به اسپانیا شدند یا اینکه سر تیم ما رو در برابر پرتغال بریدند ؟ خوب پس چه نیازی به مربی خوب خارجی؟!
۱
**
چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۵۵
وجود مربی خارجی خوب شرط لازم هست ولی کافی نیست.برای کافی بودن باید شرایط دیگری هم وجود داشته باشه.این به معنی حذف شرط لازم نیست که شما دلیل اوردی که نربی خوب خارجی دیگه نیازی نیست.اگه مربی خوب خارجی نباشه که میشه زمان مایلی کهن که ما از سه بازی دو امتیاز میخواستیم با کویت مساوی کردیم به عربستان وقطر باختیم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر