فهرست
جای خالی در صدر جدول گلزنان؛ حمله خارجی‌ها
جای خالی در صدر جدول گلزنان؛ حمله خارجی‌ها

جای خالی در صدر جدول گلزنان؛ حمله خارجی‌ها

آی اسپورت - گلزنان خارجی زمانی یکی از بحران‌های فوتبال ما بود. مهاجمانی مانند ادینیو و جاسم کرار و آرفی و اولروم که میانگین گلزنی در لیگ را زیاد می‌کردند اما از آن سو حضور آنها به معنای فقیرتر شدن تیم ملی در خط حمله و در گلزنی بود. به همین دلیل حضور خارجی‌ها در رده‌های بالایی جدول گلزنان با وجود این که می‌‌توانست به جذابتر و پرگل‌تر شدن لیگ کمک کند اتفاق مثبتی برای فوتبال ملی محسوب نمی‌شد. بعد از ظهور گلزنانی مانند کریم انصاری‌فرد و طارمی و بعد از همه آنها علیپور این معضل و مشکل مدتها بود به دست فراموشی سپرده شده بود. یکه تازی ایرانی‌ها دیگر جایی برای گلزنان خارجی‌ها و نگرانی داخلی‌ها باقی نگذاشته بود. این فصل اما آن اتفاق قدیمی بار دیگر تکرار شده است و البته با شدت بیشتر. صدر اول و دوم جدول گلزنان در اختیار استوکس و  کی‌روش قرار دارد. اتفاقی که در تاریخ لیگ برتر برای هفته‌های ابتدایی بی سابقه بوده است. فقط یک بار در پایان فصل، عماد رضا و توره به لطف حضور همزمان در سپاهان کهکشانی به این افتخار رسیدند.

در لیگ هشتم ایگور کاسترو و اشپیتیم آرفی هفته نهم هر دو با ۶ گل زده در رده دوم قرار داشتند. فرید عابدی، بازیکن برق شیراز در آن فصل در رده اول قرار داشت و در نهایت هم مهاجم استقلال یعنی آرش برهانی توانست عنوان آقای گلی را از آن خود کند.

اولروم، عمادرضا و ادینیو هم سه آقای گل خارجی لیگ برتر هستند که هیچکدام در هفته نهم، نتوانسته بودند به همراه یک خارجی دیگر یکه تاز باشند و چنین فاصله‌ای با رقبای داخلی ایجاد کنند. این فصل اما از همان ابتدای لیگ، خارجی‌ها حساب‌شان را از مهاجمان داخلی جدا کردند. ۸ گل سهم استوکس است و ۶ گل هم کی‌روش. ادی هرناندز مهاجم ذوب‌آهن هم که در اوایل فصل خوب گل می‌زد و مدتی است روندش متوقف شده جزو سه گله‌های لیگ است. بعد از کوچ بازیکنان ایرانی به لیگ‌های مختلف و افت مهاجمانی مانند علیپور و مرتضی تبریزی، این اتفاقی است که می‌تواند مجددا نگرانی‌ها را بابت گلزنان داخلی لیگ افزایش دهد.

نود

     
آی اسپورت
2018-10-22 21:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر