فهرست
برانکو و چالش دفاع راست
برانکو و چالش دفاع راست

برانکو و چالش دفاع راست

آی اسپورت - با محرومیت نقل‌و‌انتقالاتی پرسپولیس، هواداران دست به دامن واژه‌هایی اعم از وفاداری، قدرشناسی و... شدند. اما چنین القابی نمی‌توانست در برابر مفهوم فوتبال حرفه‌ای که بازیکنان به خورد عموم می‌دادند، کارایی چندانی داشته‌ باشد. به قول برانکو پیشنهادهای خوب برای تیم قهرمان همیشه زیاد است و وسوسه‌انگیز. حال آن که دیناموزاگرب آن‌قدر تیم ریشه‌دار و پرقدرتی‌ هست که صادق محرمی جوان بتواند به خاطر آن دست رد به سینه هواداران بزند و القاب ناخوشایند را به جان بخرد.

با جدایی محرمی، قطعاً بزرگترین چالش برانکو و یارانش، سمت راست دفاعی تیم است. جایی که فقط حسین ماهینی مانده و بس! که او هم با توجه به سن و سالی که دارد، خطر مصدومیت بیخ گوشش را رها نمی‌کند. البته اگر با تلطف، از نمایش‌های نه‌چندان مناسب فصل گذشته او در پست دفاع راست فاکتور بگیریم؛ جایی که نه در حمله می‌تاخت و نه در دفاع مقاومت داشت. برانکو اما امیدوار است شماره 13 سرخپوشان، همان بازیکنی باشد که مزه نیمکت لیگ شانزدهم را به رامین رضاییان چشاند.

البته برانکو گزینه‌های دیگری نیز دارد. شاید شاهین عباسیان دم دست‌ترین آن‌هاست. جوان سرپل‌ذهابی که با درخشش خود در تیم‌ ملی امید، مهر تایید برانکو را بر نام خود کوبید. جوان‌ و جویای نام است، اما تجربه لیگ‌برتری ندارد. موردی که شاید برای حضورش در ترکیب اصلی تیم دردسر‌ساز باشد. ولی قطعاً ژن امیدش خاموش نمی‌شود؛ چرا که این برانکو همان برانکویی است که صادق محرمی را به ستاره لیگ برتر و آسیا مبدل ساخت. از آن طرف از اردوی کرواسی خبر می‌رسد که کادر فنی تیم مشغول تست آدام همتی، دیگرستاره جوان تیم،  است. آدام هم به‌‌مانند عباسیان فیزیک و تکنیک مناسبی برای نقش آفرینی در این پست دارد، اما چیزی که هردو آن‌ها ندارند اعتماد برانکو است.

پرسپولیس اگر بتواند نیم فصل اول را به‌خیر و خوشی بگذراند، رنگ و روی کمال و رستگاری را خواهد دید. مهدی شیری با عملکرد مثبت خود سرمربی سرخپوشان را وادار به جذبش ساخت؛ حتی اگر به قیمت یک نیم فصل بازی در تیم دیگر یا سکونشینی باشد! مهره دفاعی ثابت مجید جلالی، گرچه سرعت و تکنیک خوبی دارد، شوت‌های نابی می‌زند و فیزیک بدنی مناسبی دارد اما حداقل در زمینه شانس به کاه‌دان زده‌است. جایی که اگر ستاره‌هایی چون غفوری و رضاییان در تیم ملی آن‌قدر رخ‌نمایی نمی‌کردند، می‌توانست از پایه‌های ثابت اردوهای تیم ملی باشد.

همین حالا که شما در حال خواندن این متن هستید، یقیناً برانکو مشغول آزمایش داشته‌هایش برای رفع این معضل است. معضلی که با شروع بازی‌های آسیایی و حذفی سر به فلک می‌کشد. اما هواداران سرخپوشان پایتخت می‌توانند به دانش سرمربی کروات‌شان تکیه‌ کنند. او همان کسی بود که یک نیم فصل دفاع چپ تیمش را با هافبک دفاعی خود یعنی محسن ربیع‌خواه کنترل کرد. می‌شود، اگر اعتماد کرد بر سرمربی که آفریده شده‌است برای مبارزه با چالش‌ها.

۱۹ ۴  
آی اسپورت
2018-07-01 14:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
####
يكشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۲
رضاییان، صادقیان، گابریل، عباسزاده و ... رفتن و برانکو جایگزین های خوبی رو واسشون پیدا کرده مطمئن باشید واسه مسلمان و محرمی هم یکی بهتر رو پیدا میکنه
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۴:۴۵
ما که عین خیالمونم نیست . برانکو رو داریم غم نداریم . شده از منشا بهترین دفاع راست لیگو بسازه ، میسازه .
مارال
يكشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷، ۱۵:۱۱
از تنها کسی که رفت متنفر شدم فقط احمدزاده است که تو این اوضاع رفت تیپ دهم لهستان ! برا بقیه آرزوی موفقیت دارم .
برانکو دلالویچ
دوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷، ۰۰:۰۴
نگران نباشید از اوکراین دفاع راست میارم برایتان
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر