فهرست
کم‌امیدها امیدوار شدند
کم‌امیدها امیدوار شدند

کم‌امیدها امیدوار شدند

آی اسپورت - امیدهاى فوتبال دوشنبه‌شب در دوحه کار بزرگى کرده و استرالیا یکى از قدرتمندترین مدعیان آسیا در این رده را مغلوب کردند. این پیروزى از جهات مختلف مى‌تواند براى تیمى که به دنبال عبور از طلسم المپیک است، حائز اهمیت باشد. اولین نکته درخصوص این بازى غیبت نیمى از نفرات اصلى تیم امید و بخش قابل‌توجهى از شاگردان حمید استیلى است.  تیم استرالیا با دانیال ارزانى، بازیکن ایرانی‌الاصل و عضو تیم بزرگسالان در دوحه به میدان رفت، اما حمید استیلى دو بازیکن خود را در اختیار تیم بزرگسالان قرار داده بود و در غیاب محبى و نورافکن مقابل حریف قرار گرفت.  یونس دلفى به دلیل مصدومیت در دوحه بازى نکرد، مهدى قائدى هم به همین دلیل همراه با امیدها به قطر سفر نکرد، صیادمنش و مهدى‌خانى هم فعلا از اردوى باشگاه‌هاى خودشان در ترکیه و کرواسى خارج نشده‌اند تا در اردوى بعدى بتوانند اجازه همراهى تیم را پیدا کنند. اسامى دیگرى مثل آرتا، ساکى و نامدارى هم ازجمله بازیکنان ثابت تیم بودند که در این سفر حضور نداشتند. با این حال، امیدها در غیاب این تعداد از نفرات اصلی، استرالیا را در دوحه شکست دادند که این اتفاق کوچکى نیست.  نمایش امیدها در بازى قبلى برابر شهرخودرو هم امیدوارکننده بود؛ تیمى که در هر دو بازى ابتدا از حریف پیش افتاد، مقابل شاگردان گل‌محمدى موفق به حفظ نتیجه نشد، اما در بازى با استرالیا از پیروزى خود دفاع کرد.

ظرفیتى که باید بالفعل شود

خیلی‌ها به واسطه نتایج یک سال اخیر می‌گویند این تیم، ناامید است و به اندازه کافى بازیکنان تاثیرگذار در اختیار ندارد، اما به نظر مى‌رسد فهرست غایبان و حاضران تیم استیلى نشانگر حقیقت دیگرى است. تیم امید از ابزار لازم برخوردار است مشروط بر اینکه تمامى این نفرات در زمان لازم و اردوهاى آتى در اختیار این تیم و کادرفنى قرار بگیرند؛ لازم است که استیلى و دستیارانش تمامى بازیکنان را براى هماهنگ‌سازى تیم در اختیار داشته باشند.

معجزه در اولین اردو؟

از باخت چهار گله در تاشکند تا برد شیرین در دوحه، تقریبا ٤٠ روز فاصله بوده و البته حدود ١٠ روز این تیم اردوى مهرماه هم داشته، اما چه اتفاقى افتاده که تیم ناامید تاشکند به تیم امیدوارکننده دوحه تبدیل مى‌شود؟ استیلى صادقانه در مصاحبه بعد از بازى اعلام کرده که فرصت کافى براى اجراى تاکتیک‌هاى هجومى نداشته و براین اساس علاوه‌بر تاکتیک‌هاى تدافعى که موجب کاهش اشتباهات در خط دفاع شده، تحول روانى در تیم اتفاق افتاده، شادابى و نشاط به تیم بازگشته و حالا تیم المپیک با عبور از مشکلات بیرون زمین باید به دنبال تقویت فنى و پیشرفت روزبه‌روز در بازى‌ها و اردوهاى بعدى باشد. می‌توان گفت تیمی که ناامید بود حالا کمی به آینده امیدوارتر شده است.

پیروانی هم اضافه مى‌شود

نزدیکان استیلى در پاسخ به انتقادهایی که به وی شده، می‌گویند او علاوه‌بر اینکه تمامى مدارج و مدارک لازم ازجمله دوره پرولایسنس را گذرانده، تنها کسى است که نزدیک به دو سال کنار این تیم بوده و تمامى نفرات را به‌خوبى مى‌شناسد و گفته مى‌شود بازیکنان با او ارتباط نزدیکى دارند. او به دنبال تقویت کادرفنی تیم ملی نیز هست. علاوه‌بر رضا شاهرودى و علیرضا امامى‌فر خبر حضور امیرحسین پیروانى هم مطرح شده؛ مربى‌ای که در رده جوانان سرمربى همین بازیکنان بوده و حریفان این رده سنى را به‌خوبى مى‌شناسد.

چشم‌انتظار تحقق وعده کمیته

کار صعود بسیار دشوار است و شکستن طلسم قطعا به‌سادگى امکان‌پذیر نخواهد بود، اما باید پذیرفت که این تیم به اعتماد‌به‌نفس و روحیه نیاز دارد تا با حمایت همه‌جانبه و خودباورى لازم در تایلند برابر حریفان قدرتمند خود به میدان برود. از سوی دیگر اعضای تیم امید منتظر حمایت مالی از سوی کمیته ملی المپیک نیز هستند، چراکه قول‌هایی داده شده که این کمیته به فوتبال نیز همانند سایر رشته‌ها بودجه تزریق کند که فعلا درخصوص فوتبال این اتفاق رخ نداده است.

 

فرهیختگان 

۱ ۱  
آی اسپورت
2019-10-16 10:48:00
نظر دهید

۱ نظر
...
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸، ۱۳:۰۳
به حق علی که این دوره هم صعود نمیکنیم..اونم با این استیلی و دارودسته لنگیش.لعنت به تیم ملی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر