فهرست
بدهی ۲۵ میلیاردی استقلال به ۶ خارجی
بدهی ۲۵ میلیاردی استقلال به ۶ خارجی

بدهی ۲۵ میلیاردی استقلال به ۶ خارجی

آی اسپورت - شاید کمتر کسی فکر می‌کرد که باشگاهی مثل استقلال بعد از طوفانی که از قبل از ۹ شهریور امسال پشت سر گذاشت به این سرعت دوباره دچار چالش مالی شود اما خرید‌های عجیب و نوع تسویه حساب مدیریت قبلی با بازیکنان خارجی عملا دست مدیران این باشگاه را برای ادامه کار بسته است. در زیر به مشکلاتی که باشگاه استقلال برای پرداخت بدهی‌های جدید دارد اشاره می‌کنیم:

بویان نایدنوف: بازیکنی که در نقل و انتقالات زمستانی سال ۹۶ به استقلال پیوست و تنها ۴ بازی برای این تیم انجام داد.او بعد از پایان فصل قبل استقلال را ترک کرد و در تاریخ ۱۲ آگوست(۲۱ مرداد) از باشگاه استقلال شکایت کرده است.وی قراردادی ۴۳۰ هزار دلاری با استقلال امضا کرده و تنها ۳۰ هزار دلار از این باشگاه دریافت کرده است. نندانوف حالا خواستار دریافت ۴۰۰ هزار دلار خود شده است.

پروپیچ: بازیکنی که جزو آخرین نفرات شکایتی استقلال بود و حتی ممکن بود مانع از حضور استقلال در لیگ قهرمانان فصل آسیا شود.پروپیچ هم ۳۶۰ هزار دلار از استقلالی‌ها طلبکار بود و به گفته مهدی تاج مطالبات این بازیکن از حساب فدراسیون در فیفا برداشته شده تا این باشگاه از خطر حذف نجات پیدا کند اما مسئولان باشگاه استقلال باید این رقم را از سهم حضور بازیکنانشان در جام جهانی پرداخت کند.از سوی دیگر مسئولان استقلال معتقدند پروپیچ با جرایم فیفا نزدیک به ۴۲۰ هزار دلار از استقلال طلب کرده است.

یازادلده گومز: بازیکنی که حتی با آبی پوشان تمرین هم نکرده بود بعد از حضور در تست‌های پزشکی باشگاه استقلال و رد شدن در آزمایشات پزشکی به فیفا شکایت کرد(اینجا ببنید). این بازیکن هم با توجه به اینکه در دوره مدیریت افتخاری به جای پیشنهاد برای او برگه قرارداد ارسال شده بود از باشگاه استقلال شکایتی کرده که همین شکایت ۵۰۰ هزار دلاری قطعا باشگاه را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.

رابسون جانواریو: بازیکنی که جزو مدافعان خوب خارجی لیگ برتر بود دو فصل پیش از جمع استقلالی‌ها جدا و راهی لیگ پرتغال شد. وی البته در ابتدای امسال راهی تیم بن یاس امارات شد ولی او از استقلالی‌ها ۱۲۰ هزار دلار می‌خواهد و مسئولان این باشگاه باید پول وی را هم پرداخت کنند.

سرور جباروف: هافبک مطرح ازبکستانی که فصل گذشته عملکرد خوبی در استقلال داشت به یکباره در ابتدای این فصل از استقلال جدا و راهی یک تیم قزاقستانی شد. جباروف از روزی که از استقلال به همراه تیام رفته مرتب به مسئولان این باشگاه پیغام می‌دهد که طلب ۱۳۰ هزار دلاری او را پرداخت کنند. اگر چه شایعات زیادی پیرامون بازگشت این بازیکن به ایران مطرح شده ولی ۱۳۰ هزار دلار مطالبات این بازیکن هم باید پرداخت شود.

لئوناردو پادووانی: مدافع برزیلی فصل گذشته استقلال که به خاطر صحنه نادر بازی این تیم با فولاد در فصل گذشته فوتبالش به پایان رسید و این روزها در هلال احمر مشغول تمرینات بازتوانی است هم از این باشگاه مطالباتی دارد. پادووانی ۱۴۰ هزار دلار از استقلال طلب دارد و او هم خواستار دریافت این رقم از استقلال است.

با جمع مطالبات این بازیکنان خارجی که تسویه حساب درستی با آنها صورت نگرفته باشگاه استقلال حدود یک میلیون و هفتصد هزار دلار به این نفرات روی هم بدهی دارد که اگر با قیمت ارز امروز این رقم را محاسبه کنیم مبلغی حدود ۲۵ میلیارد تومان می‌شود!

علی خطیر معاون ورزشی باشگاه استقلال در خصوص این شکایت‌ها گفت: به هر حال این ارقام باید به بازیکنان پرداخت شود.متاسفانه زمانی که باید با این بازیکنان تسویه حساب صورت می‌گرفت و با آنها قبل از ترک ایران توافق می‌شد این اتفاق رخ نداد. توصیه من به عنوان یک عضو کوچک این فوتبال به همه باشگاه‌ها این است که اگر با بازیکن خارجی قرارداد می‌بندند حتما قبل از اینکه بازیکن از کشور ما خارج شود به هر شکل ممکن با او تسویه حساب کنند زیرا اگر بازیکن از ایران برود دیگر دسترسی به او ساده نخواهد بود. به خاطر فشار و نفوذ اتحادیه جهانی بازیکنان (فیفپرو) در فیفا، قوانین فیفا بیشتر به نفع بازیکنان است تا باشگاهها. متاسفانه در پرونده شکایت بازیکنان از باشگاه‌ها فیفا در اکثر مواقع حق را به بازیکن می‌دهد و شما دیدید بازیکنی که حتی با استقلال تمرین هم نکرده خیلی راحت به خاطر یک اشتباه به فیفا شکایت می‌کند.بویان هم بازیکنی است که از استقلال شکایت کرده و نامه شکایت او یک ماه قبل به دست ما رسیده و ما هم دفاعیات خود را هفته پیش به فیفا ارسال کردیم ولی واقعیت این است که امیدی به برنده شدن در پرونده این بازیکن نداریم.

خبر ورزشی

۷ ۳  
آی اسپورت
2018-11-20 15:13:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
جومونگ
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۵:۲۶
میدونید چرا اینقدر راحت پول بیت المال را حروم میکنن و عین خیالشون نیست؟ چون خودشون که پولشو نمیدن. وزارت ورزش و فدراسیون باید جور اینا را بکشن. مگه تاج نگفت پول پروپییچ را از حساب فدراسیون دادیم! اول فصل هم که طبق صحبت ملکی رییس هییت مدیره کیسه وزارت ورزش 500 هزار دلار نقد داد به کیسه. خب وقتی بدون حساب و کتاب به اینا پول و دلار میدن نباید انتظار داشته باشن که اینا دلشون به حال پول بیت المال بسوزه
6
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۲۰:۲۰
جالبیش اینه به پرسپولیس هم میگن حکومتی!!!
۱
001
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷، ۱۷:۰۸
الان کیسه مردمی و مظلوم با بیل زدن و عرق جبین پول ها رو جور میکنن و میفرستن!
انداک هوادارای کیسه اونقدر ابله هستن که مثلا کمپین هم تشکیل دادن علیه پرسپولیس غافل از اینکه همین الان دولت باید از بیت المال 25 میلیارد بدهی شون رو بده! درضمن نقل و انتقالات و موسم بریزبپاش کیسه هم در راه. خواستم بدونید چقدر احمقن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر