فهرست
جان سخت باشید
جان سخت باشید

جان سخت باشید

آی اسپورت- آیا این سخت ترین بازی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ است؟ شاید باورتان نشود اما حتی به این سوال هم نمی توان پاسخ داد. گروه ایران در جام ۲۰۱۸ به قدری سخت و پیچیده است که حتی نمی توان  بین دو دیدار پیش‌رو با پرتغال و اسپانیا یکی را به عنوان سخت ترین بازی انتخاب کرد. ایران که در بازی اول معجزه را تجربه کرد و بدون شوتی به سوی دروازه مراکش در نیمه دوم، گل زد و بدون گلزن به صدر جدول مرگ رسید، حالا دوبازی سخت پیش رو دارد. دو دیداری که ما در آنها از ستاره‌های تیم توقع برد نداریم اما توقع داریم که قهرمانانه بجنگند. ما انتظار نداریم که کی‌روش و شاگردانش در بازی با اسپانیا برنده باشند اما توقع داریم که نمایش پسرهای ایران طوری باشد که مایه افتخار ما باشند.

باز هم باید به روز اول قرعه کشی برگردیم. برای فهم بهتری از وضعیت گروه ایران در جام‌جهانی باز هم باید به آن روزی برگردیم که کافوی برزیلی نام ایران را بیرون کشید تا در کنار اسپانیا، مراکش و البته مراکش سخت‌ترین گروه مسابقات را شکل بدهند. نه تنها اسپانیا و پرتغال و مراکش قوی ترین تیم‌های سید یک و دو و چهار بودند که حتی ایران هم به عنوان قوی ترین تیم سید چهارم در این گروه ایستاد.

حالا یک دور از مسابقات بزرگان در گروه دوم جام‌جهانی گذشته و ما در آستانه روز دوم هستیم. شبی که ایران در نفس‌گیرترین بازی دهه، روبه‌روی لیست از ستاره‌های لاروخا می‌ایستد؛ ستاره‌هایی که هر یک می‌توانند رویای صعود ما از گروه را به کابوس تبدیل کنند اما ما در ایران جان سخت‌تر از این حرف‌ها هستیم. ایران در اوج نگرانی یک دلخوشی بزرگ دارد که انجام بازی پرتغال-مراکش پیش از بازی ایران است؛ دیداری که اگر با تساوی به پایان برسد ایران باز هم به عنوان صدرنشین گروه به استقبال اسپانیا می‌رود و بگذارید رویاپردازانه بنویسیم که پس از پایان نود دقیقه شاید صدرنشین هم بمانیم.

در روزهایی که از هر سو اخبار ترسناک آرامش را از زندگی ربوده‌اند، جام ۲۰۱۸ تا الان حکم معجزه را برای ما داشته. تورنمتی که فعلا یکی از تیم‌های برنده آن هستیم. شاید برد دیگری در کار نباشد و ایران با دو باخت از مسکو به تهران برگردد. شاید هم امتیاز یا امتیازاتی به این سه امتیاز اضافه شود تا ایران امیدوارانه رویای صعود در سر بپروراند. اما ما نه توقع امتیاز دیگری داریم، نه توع صعود. ما توقع داریم این ستاره‌ها قهرمان ما باشند؛ طوری بازی کنند که به آنها افتخار کنیم. ستاره ما بمایند لطفا!

۶    
آی اسپورت
2018-06-20 18:50:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر