فهرست
كاپيتان تيم ملی آرام نمی‌شود/ معروفيت از دست رفته
كاپيتان تيم ملی آرام نمی‌شود/ معروفيت از دست رفته

كاپيتان تيم ملی آرام نمی‌شود/ معروفيت از دست رفته

آي اسپورت- از همان لحظات ابتدايي مسابقه حساس روز گذشته پيكان و بانك سرمايه در ليگ برتر واليبال، همه تماشاگران حاضر در سالن برگزاري مسابقه پيش‌بينی مي‌كردند كه اين نبرد بدون درگيري و اعتراض به پايان نرسد. در دو سال گذشته تقريبا هيچ مسابقه بزرگي در ليگ واليبال ايران، خالي از جنجال نبوده و اين روند ديگر براي مخاطبان ليگ واليبال كاملا عادي شده. جنجال در نبرد حساس ديروز، از ست چهارم آغاز شد. از جايي كه داور مسابقه خطاي تور سعيد معروف را اعلام كرد و كاپيتان تيم ملي با اعتراض ادامه‌دار به اين تصميم، جو سالن را به هم ريخت و مسابقه را تحت‌تاثير قرار داد. كج‌خلقي‌هاي بازيكن شماره 4 تيم پيكان، براي همه مخاطبان مسابقه كاملا آشنا به نظر مي‌رسيد. يك سال قبل، او در آخرين مسابقه شهرداري اروميه در ليگ، بازيكنان خودي، بازيكنان رقيب و تيم داوري را به باد انتقاد گرفت و با ساختن يكي از زشت‌ترين روزهاي ليگ، موجبات شكست تيمش را فراهم آورد. بعد از آن مسابقه، هيچ برخوردي با اين بازيكن كم‌تحمل نشد تا او روز گذشته اين بار در تركيب پيكان، شاهكارهاي تازه‌اي به نمايش بگذارد. امتناع معروف از دست دادن با داور در جريان قرعه‌كشي ست پنجم، موجب شد داور به طور كلي قيد قضاوت مسابقه را بزند و تصميم به ترك زمين بگيرد. او سرانجام با اصرار ديگران به زمين برگشت اما معروف حتي در پايان بازي حاضر به دست دادن با اين داور نشد. رفتاري كه در تمام ورزش‌ها در تمام گستره كره زمين، محروميت‌هايي سنگين براي ورزشكار در پي دارد اما در ايران؛ به مصونيت معروف خدشه‌اي وارد نمي‌كند. درست مثل هميشه، رفتار دوست‌نداشتني معروف به ضرر تيم خودش شد و حتي كار را به جايي رساند كه پيمان اكبري در ست پنجم تصميم به تعويض اين پاسور گرفت و او را از زمين بيرون كشيد.

گویا چند سال كاپيتاني بهترين تيم ملي تاريخ واليبال ايران، اين تصور را براي معروف به وجود آورده كه همه داورها بايد براي او سوت بزنند و هيچ داوري نبايد تصميمي بر خلاف علاقه اين بازيكن بگيرد. عجيب اينجاست كه توهم هميشگي او در زمين واليبال، با هيچ برخوردي از سوي نهادهاي انضباطي همراه نمي‌شود تا او كوچك‌ترين تغييري در رفتارش ايجاد نكند. سعيد معروف، به عنوان يك ستاره محجوب و كم‌هياهو در ورزش ايران به شهرت رسيد و محبوبيت زيادي در جامعه به دست آورد اما بازيكني كه اين روزها در پست پاسور پيكان به ميدان مي‌رود، ديگر هيچ شباهتي به سعيد معروفي كه مي‌شناختيم ندارد. تنزل تيم ملي واليبال ايران، درست از همين‌جا آغاز مي‌شود. در ناز و تنعم ستاره‌هايي كه به جاي درخشش بيشتر و ساختن مسابقه‌هايي جذاب‌تر، در جستجوي بهانه‌اي براي ايرادگرفتن و جنجال‌ساختن هستند. تنها راهكار فدراسيون واليبال براي عبور اين رشته ورزشي از رخوت فعلي، اخراج مداوم سرمربيان و مطرح‌كردن نام‎هاي بزرگ‌تر براي نيمكت اين تيم است. فدراسيون اما شايد بايد اصلاح واليبال را از قلب نسل طلايي آغاز كند. از ستاره‌های افول‌كرده‌ای كه مدت‌هاست اشباع شده‌اند و ديگر حتي الگوي خوبي براي نسل‌هاي جوان‌تر نيستند.

۱۲ ۳  
آی اسپورت
2016-12-12 17:50:00
نظر دهید

۳ نظر
Reza
دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۸
کل متن هیچ تناسبی با واقعیت نداره. کسی که یک روز مسابقات ورزشی داخلی رو از نزدیک دیده باشه میدونه که چیزی به نام عدالت وجود نداره. یک لحظه فکر کنید چطور کسی که در مسابقات داخلی تکواندو از ملی پوش همون وزن میباخته تو المپیک با لباس اذربایجان با اختلاف وحشتناک میبره. جز این نیست که مسابقات داخلی مشکل دارند؟ تو چنین جوی هر کاری توجیه پذیر هست.
۵ ۱
آراز
سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵، ۱۵:۲۷
سعید معروف تو همین مسابقات ورزشی رشد کرده و ستاره شده چطور اون موقع خوب بوده الان بد شده ؟
۳
موراتا
سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵، ۰۱:۲۳
توهم همیشگی معروف ...اینو خوب گفتی
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر