فهرست
«با مهندس و دکتر، قهرمانی را مهندسی می‌کنیم»
«با مهندس و دکتر، قهرمانی را مهندسی می‌کنیم»

«با مهندس و دکتر، قهرمانی را مهندسی می‌کنیم»

آی اسپورت - افشین پیروانی در گفتگو با برنامه سلام صبح به خیر در مورد بازی با تراکتور و مسائل مالی این تیم صحبت‌های جالبی انجام داد. وی در خصوص اینکه تراکتوری‌ها می‌گفتند حق ما شکست نبوده است، نظر شما چیست گفت: اول جا دارد به تیم پرسپولیس تبریک بگویم، تیمی که واقعا چندین سال است، قهرمان می‌شود و گلایه‌ای از دوستان داشته باشم که اگر قرار است اسمی از پرسپولیس بیاورند، با احترام اسم این تیم قهرمان را بیاورند که چند سال است دارد خوب کار می‌کند. در این یکی دو روزه خیلی به تیم حمله شده و گفته اند قهرمانی چند ساله تیم مهندسی شده است.

 بله در تیم ما خداراشکر مهندس و دکتر اینقدر زیاد است که شاید دوستان این را با نتایج فوتبالی اشتباه گرفته اند. از بینندگان عذرخواهی می‌کنم که با این لفظ صحبت می‌کنم، به هر حال هجمه زیادی به ما وارد شده است. تراکتور هم تیم پرمهره و پرطرفداری است که به آن‌ها خسته نباشید می‌گویم، بحث من تراکتور نیست، بحثم پرسپولیس است که با اقتدار بازی کرد و فنی بازی کرد.

 ما دو گل زدیم که فراتر از فوتبال ایران بود؛ بنابراین این حرف‌ها که بازی بیرون زمین رقم خورده است یا به خاطر داوری بوده درست است. اگر بحث داوری مطرح باشد ما هم از اینکه به بیرانوند اخطار داده شد معترض هستیم. اما در مجموع داوری خوب بوده و صحنه مشکوکی نبوده است. شاید نباید به جلال حسینی و بیرانوند و یک نفر از تیم مقابل اخطار می‌داد. اما بازیکنان ما از نظر فنی بالاتر از تیم تراکتور بوده اند و حق ما هم برد بوده است. ما نفرات و کادر فنی خوبی داریم و فکر می‌کنم اتفاقاتی که روی سکو‌ها رخ می‌دهد را مهندسی بردن پرسپولیس قلمداد کنیم. بدانید امسال هم پرسپولیس با مدیریت باشگاه، کادر فنی، بازیکنان بزرگ و توانمندی که داریم و هوادارانی که عاشق این تیم هستند و از نظر من بهترین هواداران دنیا هستند، با اقتدار قهرمان می‌شویم و دوستان اگر قرار است تلاشی کنند برای رده‌های دوم و سوم تلاش کنند.

 تیمی که ۷ قهرمانی دارد و پرطرفدارترین تیم است امسال با دست خالی جلو آمده و بازیکنان ما کمترین دریافتی را داشته اند. بحث اسپانسری ما پیش خور شده است، بدهی بابت بلیت فروشی داریم، ما بازیکنان بزرگ و با شرافتی داریم که قابل احترام هستند، هواداران سرمایه اصلی باشگاه هستند. بازیکنان تا به امروز گلایه کردند، اما خیلی منطقی و مودبانه گفته اند یکی به داد ما برسد، اگر قرار باشد مشکل مالی که اذیتمان می‌کند، هر نتیجه‌ای که می‌گیریم حاشیه درست کنند.

 برای بازی بعد استرس من این است که می‌گویند بحث داوری. دیشب هم شبکه سه نشان داد، کدام صحنه مشکوک در ۱۸ قدم بوده، کدام گل را مشکوک زده ایم؟ آن‌ها فقط یک ضربه به تیر دروازه ما زدند. الان چند تیم با هم یکی شده اند که نگذارند پرسپولیس قهرمان شود. پرسپولیس چندین سال است دارد قهرمان می‌شود و به قطاری که در حال حرکت است سنگ می‌زنند. اگر قرار است لفظی درباره پرسپولیس به کار ببرید فقط بگویید پرسپولیس قهرمان.

شجاع محروم نشده و کاری نکرده که بخواهد محروم شود. اگر توپ را گرفته بازیکن تیم حریف اشکان دژاگه هم قابل احترام است، او هم جزو بازیکنان مودب و تاثیرگذار است. شجاع توپ را گرفته و نداده، اشکان آمده گرفته، داور هم به شجاع اخطار داده است و این صحنه قابل بحث است. اما او بی احترامی نکرده که بخواهد محروم شود و بابت آن حرکت هم اخطار گرفته است، این‌ها شایعه است و او با قدرت همراه با تیم است.

 مطمئنا. تا این لحظه که اتفاقی نیفتاده است. اگر اتفاقی افتاده بود که می‌شد محروم شود خود من اینجا با صراحت می‌گویم. البته نظر با کمیته انضباطی است که خیلی دارد زحمت می‌کشد و خوب رصد می‌کند، اما از نظر من که فوتبالی هستم شجاع کاری نکرده که بخواهد محروم شود.

ما صحبت‌های بچه‌ها را به مدیریت باشگاه آقای انصاری فرد منتقل می‌کنیم. بچه‌ها گله‌مند هستند و حق هم دارند. آن‌ها بازیکنان با شرافت و بزرگی هستند، اما مطمئن باشید آقای انصاری فرد هم به تنهایی نمی‌تواند و دستش خالی است. هواداران باید کمک و حمایت کنند و هرکسی به هر طریقی می‌تواند تیم را کمک کند. فوتبال می‌تواند شادی آور باشد و شادی را برای میلیون‌ها ایرانی رقم بزند. وقتی ۷۰، ۸۰ هزار تا طرفدار به استادیوم می‌آید و خیلی‌ها پای تلویزیون می‌نشینند و با یک برد شاد می‌شوند، می‌شود بیشتر روی این قضیه توجه و سرمایه گذاری کرد. بازیکنان مشکل مالی و کمترین دریافتی دارند و اکثریت از سال گذشته طلب دارند و این به تیم آسیب می‌زند.

 حتی بودجه امسال پیش خور شده است و می‌شد بهتر باشگاه را مدیریت کرد. اتفاقی که برای پرسپولیس افتاد قشنگ نیست. من به شخصه از بازیکنان ممنونم. اینکه کسی نیاید و دیر بیاید نیست و همه با قدرت کار می‌کنند. برای بازی بعدی هم تمرین می‌کنند و با کادر جدید آقای گل محمدی که جوان با تجربه، باسواد و بااخلاقی است، دست به دست هم می‌دهند. من به عنوان نماینده هواداران در باشگاه پرسپولیس، تمام تلاشم را می‌کنم که به این تیم آسیب نرسد و مطمئن باشید این تیم تا جام آسیایی و جام حذفی که برای هر دو مدعی هستیم اتفاقی را رقم بزنیم.

از بازیکنان ممنونم که رعایت کسوت ما را می‌کنند. من دیگر سنم بالا رفته و ۱۷ بهمن ۵۰ ساله می‌شوم، بازیکنان رعایت سنم را می‌کنند. ما بچه‌های گلی داریم که خیلی بزرگوار هستند و می‌دانند در تیم بزرگ پرسپولیس که هواداران میلیونی دارد دست به دست هم دادیم تا اتفاق خوب برای هواداران رقم بزنیم. امروز به خاطر بینندگان شما و برنامه خوبتان و هواداران عزیز دوست داشتم امروز درد دلی کنم اگر به کسی برخورده عذرخواهی می‌کنم. به زودی حضوری هم با برنامه شما گفتگو خواهم کرد و خواهشم این است که احترام تیم بزرگ پرسپولیس رعایت شود.

۹ ۴  
آی اسپورت
2020-01-28 10:48:00
نظر دهید

۴ نظر
بایرام
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸، ۱۱:۴۷
چه غلطااااااااا ، لنگی دزد تو هم باید با اون دولابی میرفتی زندان ولی از اونجایی که عدالت توی سیستم ما درست و حسابی اجرا نمیشه حالا اینجایی و داری چرت و پرت به خورد طرفدارای بدتر از خودت میدی
۶ ۲
عارف
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸، ۱۲:۵۴
اگر عدالتی وجود داشت که زنوزی الان بابت دزدی پول بیت المال و خرج کردن برای ترتر الان اعدام میشد
اگر عدالتی وجود داشت به هولیگانهای ترتر بخاطر وطن فروشی نباید اجازه ورود به ورزشگاه داده بشه
۵
آرش
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸، ۱۶:۲۶
خفه خون بگیر پان ترک خر الدنگ. وقتی داری درباره سرورت حرف میزنی دهنت رو آب بکش کثافت نفهم. دزد تویی اون زنوزی بی همه چیز پدرت
۵
آرش
سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸، ۱۶:۲۶
.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر