فهرست
فرگوسن‌‌های وطنی! کیفیت تیم خود را بالا ببرید
فرگوسن‌‌های وطنی! کیفیت تیم خود را بالا ببرید

فرگوسن‌‌های وطنی! کیفیت تیم خود را بالا ببرید

آی اسپورت - حاشیه همواره عضو جدا نشدنی از فوتبال ایران بوده است و این موضوع کیفیت فنی بازی های داخلی را بسیار پایین آورده است. در گذشته عادت کرده بودیم بعد از چند هفته لیگ برتر ایران وارد حاشیه شود اما آقایان فوتبالی در لیگ بیستم پارا فراتر گذاشته و از همان هفته اول لیگ را درگیر حاشيه کردند. بازی های استقلال - فولاد، شهرخودرو - پیکان و استقلال - فولاد از جمله بازی هایی بود که حاشیه هایشان بیشتر از 90 دقیقه بازی به چشم آمد.

اما در فوتبال چه چیزی مهم است؟ مگر غیر از این است که هواداران ساعت ها انتظار می‌کشند تا بازی تیم محبوبشان را ببینند و اغلب انتظار دارند یک نمایش دلچسب و زیبا از تیم مورد علاقه خود ببینند. اگر این نمایش زیبا با نتیجه هم همراه شود چه بهتر اما هواداران فوتبال ایران آنقدر درک دارند که اگر تیمشان با ارائه یک بازی زیبا موفق به کسب نتیجه مناسب نشوند باز هم دست از حمایت خود برندارند.

اما گویا فرگوسن های ایرانی سعی دارند کیفیت فنی پایین تیم خود را با ایجاد حاشیه و وارد کردن اتهام به دیگر تیم ها لاپوشانی کنند. برای مثال سید مهدی رحمتی که در رأس کادرفنی شهرخودرو قرار دارد در بازی برابر پیکان مدام از عملکرد نتیجه گرایانه کادرفنی و بازیکنان حریف گلایه می‌کرد و حتی این موضوع به انتشار بیانیه توسط هر دو باشگاه انجامید.

اما آیا مهدی رحمتی یک بار بازی را مرور کرده است تا ببیند تیمش چندبار توانسته موقعیت گل ایجاد کند یا اینکه بازیکنانش در بهترین حالت چند پاس پشت سر هم داده‌اند؟ رحمتی از روز قبل از بازی درگیر حاشیه لغزنده بودن زمین بازی شد تا بعد از بازی هم با حاشیه های دیگر هواداران را سرگرم کرد اما بهتر است به نمایشی که تیمش ارائه کرده است نگاهی بیاندازد. از طرفی محمود فکری در پايان بازی با فولاد به جای پذیرش شکست به کادرفنی و بازیکنان تیم حریف توهین کرد.

از طرف دیگر استقلالی ها مدعی هستند تیم رقیب یعنی پرسپولیس با هدیه داور توانسته صنعت نفت را شکست دهد و پنالتی اعلام شده برای پرسپولیس اصلاً صحیح نبوده است. اما استقلالی ها هرگز به پنالتی اعلام شده برای تیم خودشان در بازی با فولاد اصلاً اشاره‌ای نمی‌کنند یا نمی‌گویند تیم استقلال نتوانست حتی یک موقعیت گل روی دروازه فولاد در جریان بازی ایجاد کند. آبی‌پوشان تنها یک بار روی ضربه کرنر دروازه فولاد را تهدید کردند و در صحنه‌ای که پنالتی برای این تیم اعلام شد نمی‌توانستند خطر زیادی برای تیم حریف ایجاد کنند.

با همه این تفاسیر بهتر است آقایان تمرکز خود را به سمت تیم خود و کیفیت فنی تیم خود ببرند نه اینکه با اتهام زنی به سایر تیم ها از پذیرش اشتباه ضعف های خود شانه خالی کنند.

۱۴ ۲  
آی اسپورت
2020-11-25 01:51:00
نظر دهید

۲ نظر
اقلیت تاس
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹، ۰۹:۴۹
کار این جماعت هوچی گر از اول همین بوده.مکتب کیسه
۶
متخصص عاسیا
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹، ۱۰:۱۰
شاشیدم تو فوتبالی که رحمتی مربی فوتبالشه
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر