فهرست
باز هم اسیرِ یووه شدند/  این تمام توان رم بود؟
باز هم اسیرِ یووه شدند/ این تمام توان رم بود؟

باز هم اسیرِ یووه شدند/ این تمام توان رم بود؟

آی اسپورت – محمد علی و جورج فورمن و در مهم ترین مسابقه ورزشی سال در اکتبر 1974 به مصاف هم رفتند. این دو برای عنوان قهرمانیِ جوان رقابت می کردند. بعد از یک شروع اگرسیو و زدنِ چند ضربه کاری، محمد علی تاکتیک عجیبی را انتخاب کرد. او به سمت طناب های رینگ عقب نشینی کرد و ضربان قدرتمند را یکی پس از دیگری از سوی حرف خود تحمل می کرد. تابلوی نتایج فورمن را با فاصله زیاد جلو نشان می داد و اما داخل رینگ اتفاق دیگری در حال رخ دادن بود. در راند هفتم،  بعد از یک ضربه محکم به چانه، علی فورمن را گرفت و در گوشش گفت: این تمام توانت بود جورج؟ در دور بعدی، محمد علی حریف را ناک اوت کرد و کمبربند خود را پس گرفت.

بازی یووه – رم یک مسابقه بوکس نبود، اما تردیدی نیست که تا اینجا بزرگترین بازی فصل سری آ بود. درست مانندِ علی، یووه اگرسیو شروع کرد و خیلی زود توسط هیگواین به گل رسید.

بعد از آن، یووه عقب نشینی کرد و به تحمل فشار حریف پرداخت. رم 10 شوت برابر 7 شوت یووه زد، توپ را 60 به 40 در اختیار داشت. اما بوفون و سیبیل جذابش به ندرت نیاز بود حتی سیوی انجام دهد چون حریف تنها 2 شوت داخل چهار چوب زد. این تمام توانت بود رم؟

بردِ یک هیچِ یووه به معنیِ تمام نشدنِ کورس قهرمان نیست. اما تردیدی نیست که رقبا پشت سر آن ها در جا می زنند. با این نتیجه شاگردان آلگری هفت امتیاز از رم و نه امتیاز از میلان فاصله گرفتند. بیانکونری به هیچ عنوان یک تیم شکست ناپذیر نیست، اما هیچ تیمی ثباتِ لازم برای بهره برداری از لغزش آن ها را دارد؟

یووه این بازی را فوق العاده مدیریت کرد اما اسپالتی هم بعضا تصمیم های عجیب غریبی گرفت. مثلا گرسون در تنها دومین شروعش در این فصل ِ سری آ، در پست غیر تخصصی خود یعنی وینگ راست به زمین فرستاده شده بود. و او همان چیزی به نظر می رسید که بود، یک بازیکن 19 ساله برزیلی که در مهم ترین بازی فصل در یک پست غیر تخصصی فرستاده شده بود. او بین دو نیمه تعویض شد.

اسپالتی قبل از بازی خیلی تلاش کرد تا بگوید در صورت شکست هم تیمش از کورس قهرمانی خارج نخواهد شد. انتظار می رفت با این حرف آن ها آرام تر باشند، اما در دقایقی از بازی رم واقعا کنترل عصبی خود را از دست داده بود. در نیم ساعت اول آن ها 3 کارت زرد گرفتند و بیش از اندازه برای این بازی مهم عصبی بودند.

تیم میزبان به رم اجازه داد رم خودش، خودش را نابود کند، بدون آن که خطر خاصی برای یووه ایجاد کند. رم موقعیت هایی داشت، اما اگر سیو های استثنایی شزنی برابر استورارو نبود، یووه می توانست با نتیجه بهتری بازی را تمام کند.

7 امتیاز فاصله فوق العاده ای نیست، اما جدول بار دیگر حکمرانی یووه بر تاج و تخت ایتالیا را نشان می دهد. تا اواخر فوریه دیگر لیگ قهرمانان هم برگزار نمی شود و بانوی پیر می تواند تمام تمرکزش را فعلا روی لیگ نگه دارد. هیگواین هم در حال نشان دادنِ فرم خود در ناپولی است که این یووه را سرسخت تر هم می کند. در نهایت رم نتوانست شنبه شب مشت لازم را بر یووه فرود آورد و حالا باید مواظب باشد در ماه های آتی به طور کامل از کورس قهرمانی ناک اوت نشود.

۲    
آی اسپورت
2016-12-18 18:16:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر