فهرست
گزارش ویژه: مهلت 2ماهه برای حفظ کی روش
گزارش ویژه: مهلت 2ماهه برای حفظ کی روش

گزارش ویژه: مهلت 2ماهه برای حفظ کی روش

آی اسپورت - تکلیف کی روش و تیم ملی هنوز مشخص نشده. اگر چه مسئولان فدراسیون فوتبال با استعفای او مخالفت کرده اند اما کی روش بعد از بازگشت به ایران دو جلسه با رئیس فدراسیون فوتبال داشته که هیچ کدام از آنها نتیجه خاصی نداشته است. تاج درباره این موضوع گفته:"‌ دو جلسه چند ساعته با کی روش داشتیم که این جلسات در روزهای سه شنبه و جمعه برگزار شد که هر دو در حال فکر کردن برای شرایط پیشرو هستیم و باید سخت تلاش کنیم تا تیم ملی فوتبال مقابل رقبا به موفقیت برسد."

به موازات جلسات رئیس فدراسیون فوتبال با سرمربی تیم ملی، برای چندمین بار در سالهای گذشته بحث حضور او در تیم ملی افریقای جنوبی مطرح شده است. بحثهایی که باعث شده کی روش هم نسبت به آن واکنش نشان دهد و در تازه ترین اظهار نظرش به این نکته اشاره کند که اگر چه نشستن دوباره روی نیمکت تیم ملی افریقای جنوبی برایش افتخار بزرگی محسوب می شود اما به خاطر آنکه با فدراسیون فوتبال ایران قرارداد دارد طبیعتا نمی تواند به پیشنهاد افریقای جنوبی که البته تنها در رسانه ها مطرح شده پاسخ بدهد. این موضوع سوژه گزارش سایت انگلیسی زبان dispatchlive شده. این سایت با اشاره به مصاحبه کی روش درباره اینکه از طرف افریقای جنوبی هیچ تماسی با او گرفته نشده، دلیل این قضیه را سیاست مسئولان فدراسیون فوتبال افریقای جنوبی می داند.

به نوشته این سایت، فدراسیون فوتبال افریقای جنوبی حداقل تا یکی دو ماه آینده هیچ عجله ای برای انتخاب سرمربی جدید تیم ملی فوتبال این کشور ندارد. آنها ماه گذشته با ماشابا سرمربی سابق تیم ملی افریقای جنوبی قطع همکاری کرده اند و می خواهند تا زمانی که سرمربی جدیدشان را انتخاب نکرده اند، با او به توافق برسند چرا که ماشابا برکناری اش از تیم ملی را اتفاقی عادلانه ندانسته و به همین دلیل از طریق وکیلش، قضیه را از طریق دادگاه حکمیت پیگیری کند. او می خواهد دوباره روی نیمکت تیم ملی افریقای جنوبی بنشیند و در صورتی که این اتفاق رخ ندهد، به دنبال کل رقم قراردادش با فدراسیون فوتبال افریقای جنوبی است. قرارداد او با فدراسیون تا جام جهانی 2018 اعتبار داشت.

وسوسه صعود با افریقا

اگر این گزارش صحت داشته باشد، بهتر است مسئولان فدراسیون فوتبال هر چه زودتر تکلیف کی روش را مشخص کنند. کی روش بارها گفته هدفش حضور مجدد در جام جهانی است و حالا که افریقای جنوبی سرمربی ای ندارد، او می تواند با نشستن روی نیمکت تیم ملی این کشور، با افریقای جنوبی به دنبال صعود به مرحله نهایی جام جهانی 2018 باشد. افریقای جنوبی در حال حاضر در گروه D رقابتهای انتخابی جام جهانی در قاره افریقا با تیمهای بورکینافاسو، سنگال و کیپ ورد همگروه است. این تیم از 2 بازی قبلی اش 4 امتیاز گرفته و به خاطر تفاضل گل کمتر نسبت به بورکینافاسو در رده دوم قرار گروه دارد. از هر گروه تنها یک تیم راهی مرحله نهایی جام جهانی می شود و دیدار بعدی این تیم شهریورماه سال آینده برگزار می شود. اگر آنها دو ماه دیگر مربیشان را انتخاب کنند، باز هم 6 ماه برای آماده سازی تا دیدار مقابل کیپ ورد زمان دارند و باید دید کی روش وسوسه می شود دوباره با فدراسیون فوتبال افریقای جنوبی همکاری کند یا نه.

 

روزنامه هفت صبح

 

 

۴ ۵  
آی اسپورت
2017-01-22 08:29:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
یه ایرانی
يكشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۳۵
دیگه سوژه ای نمونده بود ؟؟؟؟؟؟؟
تا کی این روشهای نخ نما ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر بار این کلاّش قهر میکنه و بیانیه میده ، فوری طرفداراش یه شایعاتی در میارن که کیروش رو دنیا میخواد ما قدرش رو نمیدونیم
همیشه هم این بدبخت آفریقای جنوبی اول صف هستش هر چند با وجود سابقه ای که در حماقت ما دیده ؛ اگر از اینجا ایشالا به زودی بره ، از این به بعد گزینه اول خواستن کیروش هر جا که باشه اول ایرانه بعدش آفریقای جنوبی بعدش تیمای خیالی دیگه .
توی این درگیری با برانکو هم ؛ همین سایت issport یه مقاله داشت که آفریقای جنوبی برانکو رو میخواد برای تیم ملی و پیشنهاد داده . معلوم نیست اونجا چه خبره ( یا شایدم اونجا خبری نیست و ما شایعه پراکنیم ).
باری به هر جهت ؛ چه اشکالی داره کیروش رو قرض بدیم بره آفریقای جنوبی ؛ اونکه افتخار میکنه به آفریقایی بودنش و آفریقای جنوبی و نمیگه چرا از اونجا فرار کرد در حالی که تیم رو برده بود جام جهانی و حالا هم میگه آرزوش حضور در جام جهانی هستش .
تمام طرفداران کیروش و تمام ملت ایران بدانند و آگاه باشند ؛ این بابا جائی نخواهد رفت و همه این جار و جنجالی که به پا کرده فیلم کردن ملت هستش و شامورتی بازی .
ایشون الان در لیست 10 نفر اول دنیا برای دستمزد در مربیگری هستش . اگر منصفانه نگاه کنیم ایشون نفر اول هستش در دستمزدها اونم با فاصله بسیار زیاد . چرا ؟؟؟؟؟؟
چون اینقدر وجدان کاری و مرام این جناب بالا هستش و شرف داره در کنار عشق به ایران که از 12 ماه سال فقط و فقط 1 ماه در ایران تشریف داره اونم سر جمع . طرفداران سینه چاک جناب کیروش بزرگواری بفرمایند یه آماری بدن که در شش سال حضور آقای کیروش ایشون چند بار از نزدیک و در ورزشگاه بازی تیمها رو دیده .
هر تیم در هر فصل نزدیک 30 بازی داره ؛ پس جمع بازیهای هر فصل تقریبا میشه 450 بازی و بدون احتساب جام حذفی .
حالا 6 سال رو هم ضربش کنیم میشه چقدر 1500 بازی .
خب آیا ایشون جمعا 150 بازی از لیگ این مملکت رو دیده که میشه فقط و فقط 10% ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قاعده و عرف بر این هستش که دستیاران و استعدادیابهای تیم ملی لیگهای پائینتر رو میبینند و سرمربی لیگ برتر رو ( البته در دنیا ) که اینجا ایشون اصلا لیگ رو قبول هم نداره .
دلواپسان کیروش ، که هر روز یه بیانیه و مقاله میدین و اینجوری پیش بره میرسین به بنر ؛ خدائی یه بار بیاین منصف باشین ؛
کیروش از وقتی سرمربی تیم ملی شده ؛ چند بار با مربیان لیگ جلسه هماهنگی گذاشته ؟؟؟؟؟
آلمان وقتی در 1994 شکست خورد ، 1996 افتضاح شد و 1998 به زور از گروهش بالا اومد و یادتون باشه اون سال با ایران هم گروه بود و اگر یادتون باشه هنوز در این 6 سال تیم کیروش نتونسته حتی یک سوم اون تیم هم خوب بازی بکنه . فدراسیون آلمان اومد ، جلسه ای بین مربیان تیم ملی آلمان و سرمربیان باشگاهها گذاشته شد و برنامه کلی در مورد نحوه تمرینها و روشهای تمرین هماهنگ شد و شما آیا از 2002 به این طرف آلمان رو ضعیف دیدین ؟؟؟ اصلا یادتون میاد در 1994 آلمان چطور بازی میکرد ؟؟؟؟
ما به کیروش بالاترین دستمزد در تیمهای ملی رو میدیم و ایشون فقط سالی 1 ماه سرجمع توی ایران هستش و خیلی هم ادعا داره و دارید که تیم ملی رو ساخته و تحول ایجاد کرده و ...............
وقتی اصلا به لیگ اعتقاد نداره ؛ وقتی اصلا مربیان لیگ رو قبول نداره ؛ وقتی میگه فقط من فوتبال میفهمم . فکر کردین وقتی از ایران بره اوضاع چقدر بدتر خواهد شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چه خلاء ایجاد خواهد شد ؟؟؟ ایشون یه تیم بسته که 70% لژیونر هستن و 30% بقیه هم ثابت . تمام کسانی رو هم که دعوت کرده به اسم جوانان بازی نداده . امدوارم یادتون نرفته باشه که چقدر بخاطر پولادی تیم ملی رو لنگ گذاشت که فقط و فقط باید پولادی باشه . دید سمبه وزارت دفاع پرتر از فدراسیون هستش و نمیتونه غلط اضافه بکنه مجبور شد یه بازیکن دیگه جایگزین کنه. آیا اگر وزارت دفاع و قانون سربازی نبود الان ما دفاع راستی بجز پولادی داشتیم .
حتی مهدوی کیا که بسیار محبوب و محجوب هستش در گوفتگو با فردوسی پور ( البته کیروشپور ) به صراحت گفت کیروش اعتقادی به لیگ ایران نداره .
طولانی شد ببخشید . به هر حالا نه به این نوشته من هستش و نه به انتقادات بزرگان فوتبال چه داخلی چه خارجی . همه ایران هم جمع بشوند که اینو نمیخوایم ؛ کسانی که مافوق دولت و ملت هستند و ایشون رو آوردند تا کارشون تموم نشه ایشون سرمربی تیم ملی باقی خواهد ماند و چون پشتش به اونا گرمه به هیچ عنوان نه فدراسیون و رئیسش برای کیروش محلی از اعراب دارند و نه هیچکس دیگر . آش خاله هستش ؛ پرسپولیسی ها هم تنها میتونند بجای ناامیدی در ورزشگاه ها از مربیشون حمایت کنند تا فردا از یکجائی نامه نیاد باشگاه که مربی شما باید بره و باهاش نقد تسویه کنید و هزینه سکوت رو هم پرداخت کنین.
الف
يكشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۰۵
از نزدیک ندیده ولی شما در بیست نفر اول لیست تیم ملی ؛ کسی را نام ببر که حقش نباشد .
ایشان حتی کسانی را هم صرفا برای آینده به تیم ملی عوت میکند.
۲
محسن
يكشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۴۶
موند که موند. نموند به سلامت. خدا کنه بره بریم بیلسا را بیاریم.
امید
يكشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۴۵
من نمیدونم اینکه همش برم برم راه انداخته، چرا شش ساله نمیره
بی طرف
يكشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۴۱
خوبه حالا نگفتید المان و اسپانیا و ارژانتین هم دنباله کی روش هستن و دارن التماس می کنن که سرمربی تیمشون بشه .
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر