فهرست
۱۰ نکته درباره انتقال رحمتی از استقلال به پدیده
۱۰ نکته درباره انتقال رحمتی از استقلال به پدیده

۱۰ نکته درباره انتقال رحمتی از استقلال به پدیده

در میان نقل و انتقالات مهمی که در فوتبال ایران اتفاق افتاده، خرید امروز تیم پدیده شهر خودرو یکی از خاص ترین ها بود. سید مهدی رحمتی، سرانجام چارچوب دروازه استقلال را که حواشی بسیاری اطرافش وجود داشت رها کرد و پس از پایان قراردادش با آبی ها، ترجیح داد این تیم را ترک کند و به پدیده شهر خودرو بپیوندد. او ابتدا با انتشار عکسی از حرم امام رضا حضورش در مشهد را علنی کرد و دقایقی بعد هم خبر پیوستن او به تیم شگفتی ساز مشهدی منتشر شد. به بهانه این انتقال، به ۱۰ نکته درباره رحمتی، استقلال و پدیده پرداخته ایم که در اینجا می خوانید:

 - رحمتی به عنوان باسابقه ترین بازیکن ادوار لیگ برتر ٤٤١ بار به میدان رفته و با بیش از ۲۰۰کلین‌شیت، رکورددار تاریخ لیگ برتر فوتبال ایران است.

 - سید مهدی رحمتی ۳ مقطع در تیم استقلال بازی کرده که آخرینِ آنها از سال ۹۴ تا امروز به طول انجامید. 

 - این سومین جدایی رحمتی از استقلال در طول دوران حرفه ای او است. دروازه بان آبی ها یک بار به مقصد مس کرمان (سال ۸۶) و یک بار به مقصد پیکان (سال ۹۳)، تیم آبی پوش پایتخت را ترک کرده بود.

 - رحمتی در تیم های استقلال و سپاهان در مجموع ۴ قهرمانی لیگ و ۲ قهرمانی در جام حذفی به دست آورده است.

 - پدیده شهر خودرو ششمین تیم مهدی رحمتی در ادوار لیگ برتر خواهد بود.

 - دروازه بان استقلال با انتقال به پدیده شهر خودرو باز هم خود را در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا می بیند؛ جایی که استقلال و پدیده هر دو در آن حضور خواهند داشت.

 - رحمتی در آخرین فصل حضورش در استقلال، ۱۷ بازی انجام داد. او ۱۲ بار موفق به ثبت کلین شیت شد و با میانگین ۰.۴ گل خورده در هر بازی، در بین تمام گلرهای لیگ برتر رکورددار بود.

 - پدیده اولین فصل آسیایی خود را پیش رو دارد و حضور بازیکن باتجربه ای مثل مهدی رحمتی برای این تیم موهبت است.

 - مهدی رحمتی در دوران تحصیل خود شاگرد یحیی گل محمدی بوده و حالا رابطه بازیکن و مربی را نیز با معلم پیشین خود تجربه خواهد کرد.

 - رحمتی از سال ۱۳۷۹ در رده بزرگسالان فوتبال بازی کرده و بیستمین فصل فوتبال حرفه ای خود را در مشهد سپری خواهد کرد.

۳    
آی اسپورت
2019-06-16 19:03:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر