فهرست
برای کولاکوویچ؛  شبیه لمپارد است تا ولاسکو
برای کولاکوویچ؛  شبیه لمپارد است تا ولاسکو

برای کولاکوویچ؛  شبیه لمپارد است تا ولاسکو

آی اسپورت- ایگور کولاکوویچ نشان داده که شبیه هیچ مربی دیگری نیست، او نه به خولیو ولاسکو می‌ماند نه رائول لوزانو، او به چهره‌های تاثیرگذاری می‌ماند که حضورشان مثل ولاسکو و ژوزه مورینیو به چشم نمی‌آید اما نبودشان به شدت احساس می‌شود، درست مثل فرانکی لمپارد در تیم چلسی، یا خاویر زانتی در اینترمیلان که وقتی در زمین نبودند، انگار چیزی کم بود، گم بود. 

سرمربی مونته‌نگرویی تیم ملی والیبال بدون جنجال و با کار مستمر حالا از ایران تیمی ساخته که هم ثبات دارد، هم انگیزه و هدف و تمام این نشان می‌دهد که او کارش را بلد است و والیبال ایران از اعتماد به او ضرر نکرده. 

حالا او هم همچون دیگر خارجی‌هایی که به ورزش ایران می‌آیند غرق در فرهنگ ایرانی شده و خود را ایرانی‌تر از هر ایرانی معرفی می‌کند، چیزی که نمونه آن را به وضوح در کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران می‌دیدیم، با مشت‌های گره کرده و جملات قصار، با این تفاوت که ایگور نه حاشیه‌های کی‌روش را دارد و نه به دنبال جنجال است. کولاکوویچ آرام و بی‌سروصدا کار خودش را انجام می‌دهد و همین تبدیل به برگ برنده او شده تا بر خلاف اسلوبودان کواچ و لوزانو دو سرمربی قبلی تیم ملی که بیشتر از یک سال در والیبال ایران دوام نیاوردند، در ایران مانده و به فعالیت خود ادامه دهد. نگاه حرفه‌ای او به مقوله آموزش و سرمربیگری یک تیم، از ایگور مربی موفقی ساخته که به نظر می‌رسد بتواند با شاگردان خود هر تیم قدرتمندی را به زانو درآورد و نمونه آن همین لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ که ایران در آن خوش درخشیده و به‌عنوان تیمی که با هیچ یک از قدرت‌های دنیا شوخی ندارد به مرحله نهایی رسیده است. 

شیکاگو ایستگاه پایانی این مسابقات است و کولاکوویچ خوب می‌داند که باید هرچه در چنته دارد را در آمریکا روی دایره بریزد تا فصل موفق‌اش اتمامی خوش داشته باشد. او در آن سوی آب‌ها باید با مدعیان بزرگی چون برزیل، روسیه، فرانسه، لهستان و آمریکای میزبان که راهی دور پایانی شده‌اند با سرپنجه دستان توانای شاگردانش مصاف دهد و کسی پیروز این میدان خواهد بود که از اعماق قلب و پیچیدگی‌های ذهنش یاری گرفته و توپ را جوری از روی تور رد کند که فرود موفقی در زمین رقبا داشته باشد. 

باید به کولاکوویچ احترام ویژه‌ای گذاشت و به افتخارش ایستاد، چرا که خیلی خوب بلد است توپ‌ها را از سرانگشتان رقبا عبور دهد و به جایی از زمین حریف برساند که کمتر والیبالیستی توان مهار آن را داشته باشد. ایگور با پنبه به مصاف رقبای بزرگ‌تر و گردن‌ کلفت‌تر از ایران رفته، البته پنبه‌ای که چاقوی تیزی را در دل خود جای داده و هر روز برای ذبح رقبا بُرنده‌تر هم می‌شود.

۲۸ ۲  
آی اسپورت
2019-07-01 02:21:00
نظر دهید

۲ نظر
سهام
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸، ۰۳:۳۰
حمایت از کولاکوویچ رو درک میکنم و منطقی هستش. اما دریغ از یه دلیل فنی که برای توجیه تیرت بیاری.اینقدر احساسی ننویسید
۱
فقط پرسپولیس
دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۲:۳۸
دم بچهای والیبال گرم هم بچها زحمت میکشن هم واقعا به قول شما مربیمون خوبو بدونه سروصدا داره کارش روبه درستی انجام میده و از ابزاری که دراختیار داره به خوبی نهایت استفاده رو میبره به امید موفقیت روز افزون ورزش کشورمون
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر