فهرست
پرسپوليس و مرد ستاره‌ساز/ برانكو
پرسپوليس و مرد ستاره‌ساز/ برانكو

پرسپوليس و مرد ستاره‌ساز/ برانكو

آی اسپورت - در رابطه با تصمیم‌های حیرت‌انگیز اخیر كه شاهد آن هستیم و گویا باز هم خواهیم بود، حرفی كه انگار فراموشش كرده‌ایم به یادمان آمد! به یادمان آمد كه از دیرباز و از روزهای قدیم به خودمان نهیب زده‌ایم و گریبان خود را گرفته‌ایم كه: ... چراغی كه به خانه رواست،‌ به مسجد حرام است!

1-حالا ما برویم و به جای كشف و پرورش استعدادهای ناب و خداداده همه جای كشورمان از افغانستان و لبنان و ازبكستان و مالی و شاخ آفریقا بازیكن بیاوریم! لابد فردا و پس‌فردا هم سراغ می‌گیریم از قرقیزها و مغول‌ها و بعد هم نوبت را می‌دهیم به بوتان و نپال و سریلانكا و بنگلادش! بی‌خودی كه نگفته‌اند و نگفته‌ایم! همین‌جاهاست كه معلوم می‌شود چقدر درست گفته‌اند كه هنر نزد ایرانیان است و بس! یكی هم هنر خودانكارگری! یكی هم هنر خودویرانگری! یكی هم هنر پول هدر دادن و سرمایه سوختن!

2- درباره فرزندان آتش‌نشان از جان گذشته چه فكری در سر داریم؟ آیا چرخه ورزش، هیچ به فكر ادای دین (ادای بخش اندكی از دین بزرگ خود) هست؟ آیا فرزندان چنین پدرانی، شایسته توجهی ویژه نیستند؟ آیا اولاد چنین فداكاران ازسرگذشته‌ای، در خور برخورداری از حداقل‌های آموزشی و پرورشی، شایسته راهیابی و حضور در مدارس و آكادمی‌های واقعی ورزش و فوتبال نیستند؟ آیا ورزش،‌ در این حد هم خود را بدهكار خانواده جانبازان آتش‌نشان نمی‌داند؟ آیا از پسران و دختران چنین پدرانی، نباید بهترین‌ها را پرورید و پرورش داد و به عرصه رساند؟ كاری باید كرد! همه باید در انجام این وظیفه به پا خیزند! همه و ورزش هم! همه و فوتبال هم!

3- پرسپولیس بزرگی اندیشه و عمل خود را به رخ می‌كشاند! پرسپولیس عملگرایی و عملگرا بودن خود را، نه در حرف كه بی‌توجه به انواع حرف و سخن‌های «صدمن یك غاز»، به اجرا می‌گذارد! پرسپولیس نشان می‌دهد كه یك تیم شده است! پرسپولیس نشان می‌دهد كه چگونه راه دراز تیم شدن را طی كرده است! پرسپولیس اثبات كرده است برای داشتن (یعنی برای ساختن و پدید آوردن) یك  تیم خوب فوتبال، اول باید تیمی خوش‌اندیش و صاحب تفكر در حوزه مدیریت و در قواره مدیران داشت! پرسپولیس ثابت كرده است كه مربی چگونه  می‌تواند نقشی فراتر از یك تمرین‌دهنده، برتر از یك كوچ و قوی‌تر از یك فرمانده را ایفا كند! برانكو، به روشنی؛ اما نه به سادگی و به سهل و آسانی، تأثیر و تفاوت یك مربی صاحب برنامه و دارای هدف را به نمایش گذارد! برانكو، یك بار دیگر، معلوم كرد استراتژی چیست و استراتژیست كیست! برانكو، ترجمان این سخن را به درستی مقابل چشمان همه قرار داده كه: تیم – هر تیمی- بزرگتر است از فرد! بزرگتر است از همه افراد! پرسپولیس در این مورد، نقطه مقابل تیم... است! بگذریم و سخن كوتاه كنیم! اما نادیده نگیریم سهم برانكو را كه بالاتر از وظیفه و مافوق تصور، درسی داد به... كه از این هم بگذریم! از برانكو متشكر باشیم كه بهترین بازیكنان را و بیشترین آنها را، برای تیم ملی ساخت و بهترین پرسپولیس 10 سال، بلكه 20 سال اخیر را تقدیم پرسپولیسی‌ها نمود! برانكو، با كی‌روش بحث و جدل، گاهی هم جدال دارد اما در عین حال بهترین و كارآمدترین و پرفایده‌ترین همكار اوست! مردی كه بدون بزرگترهای تیمش، باز هم تیم خوبی دارد! با فوتبال شبه‌مدرن!

۵۹ ۷  
آی اسپورت
2017-02-01 12:53:00
نظر دهید

۷ نظر
آرش 6
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۲۴
جالب این هستش که این اتفاق در روزهایی میفته که مربیان ایرانی تو کلاس مربیگری بنگاه معاملاتی باز میکنند

و بعد داور رو فحش بارون میکنند

بیچاره مردمی که برای این ابله ها گلو پاره میکنند و فحاشی میکنند
آرش
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۳:۴۳
آقای لارودی ظاهرا شما فراموشی گرفتید که چطور روی آنتن زنده در مورد برانکو فرموده بودید: ((دغلیت دیگه یعنی چی؟))
خاطرتون هست با جنجال سر تست V2Max می گفتید بدنسازی برانکو غلطه؟
۵
بایرام
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۱۲
مربی خوبه واسه تراختوره و گرنه مربی مگه چی میکنه؟ این واسا اونجا اون واسا اینجا همچین کاریو بچه هم میتونه انقدر بزرگش نکنید
۱
میلاد ۶&۴
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۶:۰۹
به راستی برانکو میتونه سالیان سال تو پرسپولیس بمونه و هم به محبوبیت خودش اضافه کنه و هم ساختاری که خودش بوجود آورده رو همینطوری پیش ببره.امیدوارم وزیر ورزش با درایتی که داره طاهری رو حفظ کنه،فراموش نکنیم هیچوقت پرسپولیس این همه آرامش نداشت،با این هجمه ها و تهمت هایی که این روزا تیمای ضعیف دارن به پرسپولیس میزنن هر مدیر دیگه ای بود وارد این جنجال میشد و باعث میشد تمرکز تیم از بین بره.ولی طاهری فهمید تراکتوری ها وقتی دیدن تو زمین حریف پرسپولیس نمیشن میخوان بازی رو بکشن بیرون از زمین،برای همین اصلا وارد این جریان نشد و تیر تراکتوری ها به سنگ خورد.البته باید منتظر یه حرکت دیگه ازشون باشیم
۹
مهدي
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۰۰
استاااااد آخه چه ربطي داره؟؟؟ چرا وقتي آب گلالود ميشه همه دهان باز ميكنن و ي لگد به كسي كه ازش بدشون مياد ميزنن؟؟؟!!
چرا اون موقع كه كره و ازبكستان رو سوسكشون كرديم نگفتيد كيروش بي سواده و استراتژيست نيست؟؟!! چرا اون موقع كه بهترين بازي ايران توي جامهاي جهاني رو مقابل آرژانتين انجام داديم، اون موقع كه اولين كلين شيت ايران در جام جهاني رو رقم زديم ، اون موقع كه كره جنوبي رو چهار بار پي در پي شكست داديم نگفتيد كيروش استراتژي نداره؟؟!!
اون زماني كه در بدترين وضعيت فوتبال ايران در ساليان اخير و توي تحريمهاي شديد و قهر كردن مثلا ستاره هاي تيم ملي ،با همين بازيكنهاي به قول شما افغاني رفتيم جام جهاني كيروش استراتژيست بود؟؟
كيروش بدبخت دوتا بازيكن ايراني از خارج آورد و توي تيمش نگه داشت كه عمرا توي ليگ بازيكن نزديك به اونهارو هم نداشتيم.. اينها فرزندان ايران نيستن؟؟؟ اينها بازيكنهاي معمولي بودن؟؟؟ در ضمن كيروش بيشتر از بيست بازيكن جوان به تيم ملي دعوت كرده.
من خودم هوادار پرسپوليس هستم اما دليلي براي تعريف و تمجيد بي مورد از برانكو نميبينم، هرچند كه بهترين مربي ليگ هست، اما شما ببينيد در تيم ملي زمان دادكان همين آقاي برانكو با وفور نعمت و سه تا بازيكن سال آسيا توي تيمش و امكانات در جام جهاني چيكار كرد؟ حتي تيم رو نميتونست مديريت كنه. در مورد اين فصل هم شما ببينيد حريفان برانكو چه تيمهايي هستن و با چه سطحي؟؟ همه تيمها مشكل داشتن امسال، از استقلال تا ذوب و سپاهان و،، فقط تراكتور هست كه اونم افت كرده. پرسپوليس با اين همه بازيكن چارتا تيم شهرستاني رو برده ديگه ، كه اونها هم تا خرخره درگير مشكلات مختلف هستن. شما ببينيد چه رقيب جدي در ليگ ضعيف ايران وجود داره؟؟ بعد شما موفقيت در ليگ رو مقايسه ميكنيد با كاري كه تيم ملي در عرصه بين المللي داره؟؟!! واقعا خنده داره،،،
اجازه بدين جام باشگاه هاي آسيا رو ببينيم آقاي برانكو ي استراتژيست چيكار ميكنن، و الا بردن صبا و سعداوي و سپاهان فلج شده و ،،، با اين همه بازيكن كه فيل هواكردن نيست.
من واقعا نميدونم چرا اگه ميخوايد انتقاد كنين ميزنين طرف رو داغون ميكنين؟؟!!
كيروش بزرگ هست و بزرگ ميمونه، هرچند كه انتقادهايي هم بهش وارده ولي تمام تلاش خودش رو براي موفقيت تيم ايران كرده،تغيير نسل داده ، تيم ملي رو داراي سبك كرده و شخصيت براي تيم ملي آورده.
آقاي لارودي شما كه با تجربه هستين يك نمونه براي ما مثال بزنين كه ي تيم ايراني تونسته باشه توي وقت اضافه بازي دو بار بازي رو برگردونه، اون هم ده نفره. ندارييييييم!!!
اين چيزي هست كه كيروش براي تيم ملي ايران ساخت"جنگيدن" به خاطر همين هم بعد از ساليان ساااال مردم با تيمي كه ستاره اي هم نداشت اينطوري ارتباط برقرار كردند. در واقع كل تيم ستاره هست. تيمي كه چهار بازيكن زير ٢٣ سال توي تركيب فيكسش هستن. پس ميبينيد كه كيروش به خوبي نيروهاي داخلي رو هم ميبينه.
به هر حال شما كه بعد از شش سال به اين نتيجه رسيديد كه كيروش ي سودجوي بدون استراتژي هست كه فقط فوتبال ايران رو نابود كرده، نظر من اينه كه فقط بعد از رفتن كيروش از ايران شايد شما بتونين ذره اي از خدمات اين مرد رو به فوتبال ما متوجه بشيد.
۳ ۲
محسن
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۹:۴۶
دمتتتت گرم داداش واقعا احسنت داری
همه چیزو که میخواستم بگم گفتی..
همیشه همینه و قدر نشناسی ما ایرانیا همیشه بوده و هست
زمان همه چیز رو مشخص میکنه
مشخص میکنه کیروش بزرگ چه خدماتی به کشور کرده و
این اقایون با این حرفاشون چه خیانتی میکنن به این مملکت و ملت
۲
کیسه کش مفلوک
پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵، ۰۰:۳۵
دکل نوردی نکنید!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر