فهرست
سوژه روز: مهمانان ویژه کمیته اخلاق
سوژه روز: مهمانان ویژه کمیته اخلاق

سوژه روز: مهمانان ویژه کمیته اخلاق

آی اسپورت- ادوین منشا این روز‌ها به سوژه‌ای داغ برای رسانه‌ها تبدیل شده است. تا روز گذشته ماجرای اعتراض شدید او به انتخاب برای تست دوپینگ و پاس ندادن بازیكنان پرسپولیس در جریان بازی‌ها داغ بود اما حالا حضور او در كمیته اخلاق سروصدای فراوانی به راه انداخته است. روز گذشته بود كه خبر رسید منشا عصر شنبه به كمیته اخلاق فدراسیون فوتبال دعوت شده تا توضیحاتی در خصوص مدل موهایش به اعضای این كمیته ارائه دهد! این در حالی است كه منشا از سال گذشته با همین مدل مو برای پیكان فوتبال بازی كرده و مشخص نیست چرا او پس از پوشیدن پیراهن پرسپولیس به كمیته اخلاق دعوت شده. البته نه باشگاه پرسپولیس، نه خود منشا و نه فدراسیون، حضور این بازیكن در كمیته اخلاق را تایید یا تكذیب نكرده‌اند تا همه چیز در حد شایعه و حرف‌و‌حدیث باقی بماند. همین داستان بهانه‌ای شد تا نگاهی به بعضی از پرونده‌های جنجالی و البته عجیب كمیته اخلاق در سال‌های گذشته داشته باشیم.

دروازه‌بان‌های جنجالی

كمیته اخلاق در این سال‌ها به پرونده دو دروازه‌بان لیگ برتری ورود كرده و هر دو دروازه‌بان را برای مدتی محروم كرده است. سوشا مكانی به خاطر لباس معروف به باب‌اسفنجی سال گذشته به كمیته اخلاق رفت و شش ماه از حضور در فوتبال ایران محروم شد. محسن فروزان هم به خاطر انتشار عكس‌های خصوصی با همسرش به این كمیته رفت و برای 3‌ماه از فعالیت‌های فوتبالی محروم شد، اتفاقی كه شاید در دنیای فوتبال خاص و بی‌نظیر بوده و خواهد بود!

ماجراهای خالكوبی

این روزها كمیته اخلاق خیلی كم به خالكوبی بازیكنان داخلی ورود می‌كند اما زمانی پرونده‌های زیادی بابت همین خالكوبی در این كمیته تشكیل شد. تقریبا شهریور ماه 1393 بود كه رییس وقت كمیته اخلاق از برخورد با بازیكنانی كه خالكوبی دارند خبر داد و پای خیلی‌ها را به این كمیته باز كرد. آن زمان شایعه شد محسن فروزان، محسن بنگر، حنیف عمران‌زاده، پیام صادقیان، آرش برهانی و نیكبخت واحدی به همین خاطر از كمیته اخلاق تذكر گرفته‌اند و به همین خاطر خالكوبی‌های خود را پوشانده‌اند. آن زمان حتی شایعه شد كمیته اخلاق به خاطر خالكوبی به اشكان دژاگه هم تذكر داده و از او خواسته فكری به حال خود بكند!

عكس‌های جنجالی

یكی از عجیب‌ترین پرونده‌های كمیته اخلاق در سال‌های گذشته به مهدی رحمتی مربوط می‌شود. تقریبا هشت‌ماه پیش بود كه دروازه‌بان و كاپیتان استقلال به كمیته انضباطی رفت تا در خصوص عكسی كه یكی از هواداران در اردوی ارمنستان با او گرفته بود توضیحاتی بدهد. جالب اینكه رحمتی به خاطر همین عكس كه توسط هوادار خانم در شبكه‌های اجتماعی پخش شد با محرومیت سه جلسه‌ای روبه‌رو شد. این رای تا حدی عجیب و جنجالی بود كه رییس فدراسیون به پرونده ورود كرد تا محرومیت رحمتی لغو شود. فراموش نكنیم چندی پیش شایعه شد محمدرضا خلعتبری هم به دلیل عكس با یكی از خارج‌نشین‌های همنامش به كمیته اخلاق رفت و توضیحاتی در این خصوص ارائه داد. در این میان شایعه شده رضا گوچی هم به خاطر عكس‌هایش با برخی از خواننده‌های خارج‌نشین به زودی به كمیته اخلاق دعوت می‌شود!

موهای جنجالی

گادوین منشا اولین بازیكنی نبوده كه به خاطر مدل موهایش به كمیته اخلاق یا همان ستاد منشور اخلاقی سابق دعوت شده. در سال‌های پیش لوسیانو ادینیو به خاطر مدل موهایش به كمیته اخلاق رفت و مجبور شد موهای بلندش را كوتاه كند. او زمانی كه بازیكن مس بود به خاطر موهایش جنجال به پا كرد. البته در سال‌های گذشته بازیكنانی مثل اكبرپور و امیرآبادی هم بوده‌اند كه به خاطر مدل ریش‌هایشان به كمیته اخلاق یا همان ستاد منوشر اخلاقی سابق رفته‌اند.

  روزنامه هفت صبح

 

  ۱  
آی اسپورت
2017-08-14 08:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
میلاد
دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶، ۱۳:۲۷
جالب اینکه: با وجود این تعداد فساد گسترده مالی و اخلاقی بویژه در فوتبال پایه دقدقه همچنان مو و تاتو و شلوار بازیکن هستش.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر