فهرست
پرسپولیس سه هفته زمان می‌خواهد
پرسپولیس سه هفته زمان می‌خواهد

پرسپولیس سه هفته زمان می‌خواهد

آی‌اسپورت- روزی که تمرینات تیم‌های لیگ برتری تعطیل شد، کمتر کسی فکرش را می‌کرد که  مدتی بعد صحبت از مختومه اعلام کردن لیگ باشد و اینکه چطور باید قهرمان لیگ مشخص شود. حالا اما همه یک سوی ماجرا پرسپولیس است و سوی دیگر‌بقیه تیم‌ها. اختلاف ده امتیازی با تیم دوم از سویی پرسپولیس را به چهارمین قهرمانی متوالی بسیار نزدیک نشان می‌دهد اما سایر باشگاه‌ها هم حق دارند تا در ده بازی باقیمانده شانس‌شان را برای بازگشت به کورس‌ قهرمانی جست وجو کنند. اما چنانچه تصور کنیم لیگ به هر ترتیبی ادامه پیدا کند و تاریخی برای از سرگیری‌ رقابت‌ها اعلام شود پرسپولیس مثل سایر تیم‌ها زمانی برای تمرینات آماده سازی نیاز دارد تا به فرمی نزدیک به آنچه قبل از تعطیلات داشت، برگردد.  

مظاهر رحیم پور، مربی بدنساز پرسپولیس صراحتاً می‌‌گوید فرم‌ بدنی این تیم قبل از تعطیلات ناشی از شیوع ویروس کرونا فوق العاده بوده و شرایطی که او و کادر فنی فعلی به چشم می‌دیده‌اند در دوران کاری آنها در فوتبال بی‌نظیر بوده است. مربی بدنساز پرسپولیس معتقد است اگر لیگ تعطیل نمی‌شد با توجه به فرم ایده‌آل بدنی پرسپولیس این تیم می‌توانست به راحتی به بهترین نتایج ممکن ‌‌‌‌‌دست یابد و احتمالاً قهرمانی زودهنگامی را جشن می‌گرفت. 

اما حالا چه باید کرد؟ تمرینات پرسپولیس حدود یک هفته مانده به پایان سال به مدت دو روز ادامه پیدا کرد اما در حال حاضر این تیم وارد سومین هفته تعطیلات شده است. مربی بدنساز پرسپولیس با اشاره به اینکه منتظر تصمیم‌ سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال هستند می‌گوید کادر فنی برای حفظ آمادگی بازیکنان تمریناتی را برای آنها طراحی کرده‌اند.این برنامه تمرینی ترکیبی است از تمرینات هوازی و قدرتی تا آمادگی حداقلی را برای بازیکنان حفظ کند اما به اعتقاد رحیم پور نمی‌توان روی‌ تمرین انفرادی مانور چندانی داد و این تمرینات تا حدودی شرایط آمادگی بازیکنان را حفظ خواهد کرد. 

به گفته بدنساز پرسپولیس بیشتر بازیکنان این تیم امکاناتی مثل ترامپولین، وزنه و ... را در منازل خود در اختیار دارند و تمرینات انفرادی‌شان را پیگیری می‌کنند.از‌سویی به خاطر تعطیلی باشگاه‌های ورزشی شرایط تمرین در اماکن ورزشی مجهز با امکانات بیشتر وجود ندارد.حتی در ورزشگاه‌های‌ شهید کاظمی و درفشی‌فر که امکانات کامل بدنسازی دارد هم به روی بازیکنان بسته است و با دستور تعطیلی اماکن ورزشی، این دو ورزشگاه که متعلق به باشگاه پرسپولیس هستند نیز نمی‌توانند به بازیکنان تیم‌شان سرویس بدهند. در این شرایط تنها آیتم استفاده از همان امکانات محدود در منازل بازیکنان است.  

بدنساز پرسپولیس می‌گوید بازیکنان این تیم با برنامه تمرینات انفرادی‌شان بسیار حرفه ای و منظم برخورد کرده‌اند و هر روز فیلم تمرینات‌شان را برای او می‌فرستند اما وقتی مدت تعطیلی تمرینات زیاد شود کار بسیار دشوار خواهد شد. به گفته او بی‌تمرینی بعد از یک هفته و تا ۱۰ روز آثارش را نشان خواهد داد و وقتی کار با توپ در زمین فوتبال نباشد مثل دوران پیش فصل باید تمرینات مقدماتی را آغاز کرد و نیاز به زمانی برای بازگشت به شرایط مسابقه وجود دارد. 

با توجه به اینکه زمانی برای از سرگیری مسابقات اعلام نشده پرسپولیس هم منتظر تصمیم فدراسیون و سازمان لیگ است اما مربی بدنساز سرخ‌ها می‌گوید این تیم برای رسیدن به فرم مطلوب و نه ایده آل حداقل سه هفته زمان می‌خواهد. 

مربی‌ بدنساز پرسپولیس می‌گوید فدراسیون فوتبال در این فصل چه در شروع فصل چه در میانه راه و چه الان شرایط سختی را تجربه کرده و باید به خاطر برنامه ریزی مسابقات از آنها تشکر کرد اما اگر قصد داشته باشند مسابقات را به صورت فشرده برگزار کرده و به پایان برسانند باید به تیم‌ها حداقل سه هفته زمان بدهند تا دوباره آماده بازگشت به لیگ شوند.

ایران ورزشی
 

۱    
آی اسپورت
2020-04-04 13:17:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر