فهرست
فدرر؛ مرد سال با طعم کاکائو
فدرر؛ مرد سال با طعم کاکائو

فدرر؛ مرد سال با طعم کاکائو

آی‌ اسپورت - راجر فدرر مرد سال سوئیس شناخته شد‌؛ خبرش چندان تازه نیست و در كل خود اتفاق هم كاملاً تكراری است‌؛ پرافتخارترین تنیس‌باز دنیا كه 19 بار در زندگی‌‌اش فاتح رقابت‌های گرنداسلم تنیس شده برای چندمین بار در طول زندگی‌‌اش به عنوان مرد سال سوئیس انتخاب شد. با این حال این خبر مربوط به هفته‌های گذشته است و خبر جدیدتر درباره راجر اینكه ورزشكار سال 2017 به انتخاب BBC هم شده است‌؛ آن هم نه برای اولین بار بلكه برای چهارمین بار در زندگی‌اش! این موضوع هم برای خودش یك ركورد است چون پیش از راجر فدرر فقط دو نفر بودند كه زیاد از سوی مخاطبان BBC به عنوان ورزشكار سال انتخاب شده بودند: اولی محمد علی، بوكسور اسطوره‌ای جهان بود و دومی هم یوسین بولت، سریع‌ترین انسان دنیا. با این حال هر دو نفر فقط سه بار به عنوان مرد سال انتخاب شدند و حالا راجر با انتخاب دوباره‌‌اش از این دو اسطوره فراموش‌نشدنی دنیای ورزش هم سبقت گرفته. البته این انتخاب شایسته‌ای برای مرد شماره دو كنونی تنیس دنیاست چون او در سال 2017 دو عنوان قهرمانی دیگر در گرنداسلم‌ها به دست‌ آورد‌؛ آن هم درست در روزهایی كه همه فكر می‌كردند راجر باید از دنیای حرفه‌ای تنیس خداحافظی كند. در رده‌بندی برترین ورزشكاران سال به انتخاب BBC راجر بالاتر از تام بردی (فوتبال آمریكایی)، كتی لدیكی (شنا) و تاتیانا مك فیدن (ورزش معلولان) قرار گرفته است.

فدرر در زبان كر و لال‌ها!

همه اتفاقاتی كه این روزها درباره راجر رخ می‌دهد الزاماً مربوط به ضربات فورهند و بك‌هند استادانه‌‌اش در دنیای تنیس نیست‌؛ بعد از انتخاب شدن در رده‌بندی‌های مختلف به عنوان برترین ورزشكار سال، راجر فدرر حالا یك انتخاب جالب توجه دیگر هم دارد: او به عنوان كلمه سال زبان كر و لال‌ها هم شناخته می‌شود! سوژه به اندازه كافی جالب به نظر می‌رسد ولی حالا اگر كسی از میان كر و لال‌ها بخواهد راجر فدرر را معرفی كند ژستش را كاملاً بلد است‌؛ اگر كسی نشان دهد كه می‌خواهد پیشانی‌بندی روی سرش ببندد و آن را گره بزند به این معنی است كه می‌خواهد اسم راجر فدرر را بیان كند. این ژست به خاطر بستن پیشانی‌بند راجر فدرر در رقابت‌های تنیس جا افتاده كه از زمان جوانی تا به حال همواره با پیشانی‌بند در رقابت‌ها شركت كرده است. نكته جالب اینكه حالا همین ژست به عنوان كلمه سال زبان كر و لال‌ها در 2017 انتخاب شده است. سال گذشته دونالد ترامپ بود كه در زبان كر و لال‌ها به عنوان كلمه برتر سال برگزیده شد.

شكلات‌های میلیون دلاری

نمی‌شود از راجر فدرر اسطوره‌ای جایی صحبت كرد و از درآمدهایش نگفت‌؛ مردی كه به اندازه كافی از بردن جام‌های مختلف در دنیای تنیس پول به جیب می‌زند از كار تبلیغات و اسپانسرینگ هم كلی عایدی دارد. مجله فوربس، شناخته‌ترین مجله اقتصادی دنیا كه به طور ویژه روی درآمد ستاره‌ها و چهره‌های برجسته دنیا كار می‌كند از جولای 2016 تا جولای 2017، درآمد راجر فدرر را 58 میلیون دلار در سال برآورد كرده است. او البته با اندكی كاهش درآمد همچنان در میان برترین چهره‌های ورزشی دنیاست كه درآمد سالانه بسیار زیادی دارند. با این حال این درآمد در سال آینده بیشتر هم خواهد شد چون به تازگی راجر، قرارداد جدیدی با یكی دیگر از اسپانسرهایش بسته كه ارزش مالی فراوانی برایش دارد‌؛ ماجرا به قراردادش با شكلات‌های برند معروف «لیندت» برمی‌گردد‌؛ راجر كه از سال 2009 با این برند معروف همكاری می‌كند و یكی از سفرای اصلی این شكلات‌هاست به تازگی قراردادش را تمدید كرده و از این تمدید قرارداد چیزی نزدیك به 20 میلیون دلار عایدی خواهد داشت. حالا در كنار این قرارداد تازه باید اشاره‌ای به دیگر اسپانسرهای سرشناس راجر هم شود: رولكس و مرسدس بنز. بی‌دلیل نیست راجر در دنیای ورزش همیشه یكی از شماره یك‌هاست.

 

خبر ورزشی

۴    
آی اسپورت
2017-12-17 13:55:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر