فهرست
شکست پروژه عبور از فردوسی‌پور
شکست پروژه عبور از فردوسی‌پور

شکست پروژه عبور از فردوسی‌پور

آی اسپورت - بهترین توصیف از رفتارهای جواد خیابانی شاید یک جمله آشنا باشد:« چیزی برای از دست دادن ندارد». او دست به هر کاری می‌زند، هر شوخی سبکی که به ذهنش می‌رسد می‌کند، از بچه‌ای که روی سکوها نشسته چیپس می‌خواهد، وسط برنامه دنبال قند می‌گردد و ...تا شاید جایگاهی را که سال‌ها پیش داشته، دوباره به دست بیاورد. نتیجه تلاش‌های او جملات قصار و ویدئوهای پرشماری است که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.  دیگر بخش‌های برنامه «فوتبال آسیایی» شبکه ورزش، تحت‌الشعاع اجرای خیابانی و گزارش‌های ضعیف محمد سیانکی و علیرضا علیفر است.

شبکه 5 برنامه‌ای دارد با نام «ورزشگاه» که با تصمیمی عجیب اجرای آن را به علی انصاریان، بازیکن سابق پرسپولیس و استقلال داده‌اند. انصاریان بعد از فوتبال در چند فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی هم بازی کرد اما احتمالا هیچ کدام از کارهایش به اندازه برنامه‌ای که در یک تلویزیون اینترنتی داشت، دیده نشد. در آن برنامه او تقریبا همان کاری را می‌کرد که جواد خیابانی این روزها دارد انجام می‌دهد. تلاش برای خنداندن مردم با عبور از خطوط قرمز در جایی که قرار نیست برنامه خنده‌دار باشد. انصاریان در یکی از اولین اجراهای زنده‌اش، طوری رفتار کرد و درباره مجری یکی از تلویزیون‌های افغانستان حرف‌هایی زد که به نژادپرستی متهم شد.

احتمالا خیلی‌ها پیش از شروع جام ملت‌های آسیا اصلا خبر نداشتند که شبکه 5 قرار است برای این جام برنامه ویژه داشته باشد، از شبکه ورزش هم کمتر کسی انتظار داشت برنامه باکیفیتی پخش شود شاید به خاطر شناختی که از تهیه‌کنندگان برنامه‌ شب‌های فوتبالی وجود داشت. داستان شبکه ۳ اما فرق می‌کرد.  در غیاب عادل فردوسی‌پور که همچنان میانه خوبی با مدیران جدید شبکه ۳ ندارد، میدان برای محمدحسین میثاقی خالی شده است. برخی دوستان مشترک این دو می‌گویند میثاقی با علم به اینکه قرار است از او برای کمرنگ کردن فردوسی‌پور استفاده شود، اجرای برنامه «آسیا ۲۰۱۹» را پذیرفته است.

برنامه «آسیا ۲۰۱۹» کپی ضعیفی از برنامه «روسیه ۲۰۱۸» فردوسی‌پور است که همزمان با جام جهانی روسیه روی آنتن رفت. حتی آیتم‌ها هم تقریبا همان است. از گزارش اجتماعی - سیاسی درباره کشورهای حاضر در جام تا بخش آنالیز و  مسابقه پیش‌بینی. احتمالا با این تفاوت که روسیه ۲۰۱۸ بیشترین منتقدانش در اتاق‌های خود شبکه ۳ جمع شده بودند اما آسیا ۲۰۱۹ موفقیتش موفقیت تیم مدیریتی جدید شبکه و پیروزی منتقدان قدیمی فردوسی‌پور خواهد بود. شاید به همین دلیل است که برخلاف جام جهانی که خبرنگاران اعزامی تلویزیون بدون آی‌دی کارت به روسیه رفته بودند و مجبور بودند مثل یک تماشاگر عادی روی سکو بنشینند، در جام ملت‌ها برای آن‌ها آی دی‌ کارت تهیه شده است. 

با وجود همه حمایت‌های آشکار و پنهان، به نظر نمی‌رسد صدا و سیما در غیاب عادل فردوسی‌پور توانسته باشد رضایت مخاطبانش را جلب کند. شاید یکی از نشانه‌های نارضایتی، آمار کسانی باشد که در مسابقه پیش‌بینی برنامه «آسیا ۲۰۱۹» شرکت می‌کنند؛ کمتر از ۴۰۰ هزار نفر در شب بازی تیم ملی آن هم برای مسابقه‌ای که جوایز ۲۰ و ۳۰ میلیون تومانی دارد!  

همشهری ورزشی

۴۶ ۱۲  
آی اسپورت
2019-01-10 21:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۲ نظر
مهران
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۲۳
بر اساس کدام نظر سنجی اعلام می کنید که ناموفق بودند.................باز هم ادعا های بی اساس و پوچ در جهت منافع فردی یا گروهی خاص نظیر عادل کیروشی پور و غیره ..... واقعا شرم آوره که متن های پر ادعا نظیر متن بالا بدون هیچ سند و دلیل معتبری در نشریات و همچنین سایت های مختلف انتشار پیدا میکنه..همین خودش گویای تمام ماجرا هست
ریشه
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۲۴
کاری به فردوسی پور ندارم. مستقل از نظرم راجع به فردوسی پور به نظرم میثاقی یک دلقک بدلباس بیش نیست. برای یک مجری خوب بودن شما باید اول آدم بادانشی باشید. باید جامعه شناس خوبی باشید. باید مطالعاتی در فلسفه داشته باشید. تمام این مجری ها که شما اسم بردید یک شوخی بیش نیستند. من فوتبال ها رو با زبان انگلیسی از سایت های غیر فارسی نگاه می کنم و از گزارش ها هم لذت می برم. وقتی مجید حسینی اون تکل بد رو تو بازی یمن رفت، گزارش گر گفت این کارش احمقانه بود. رک و راست حقیقت رو گفت. حالا تو صدا و سیمای میلی هزار تا توجیج میارن.
امیر
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۲:۴۹
به به ...باند رسانه ای گاد فادر هم وارد شد
.
پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷، ۲۳:۵۵
خیابانی که دیگه گند زده به خودش.
فرشید
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۰۵
حال بهم زن ترینشون این میثاقیه
با شوخیای سخیف و کپی برداری شده از شبکه های اجتماعی، بدون صلاحیت یا دانش مجری گری یا حتی احترام، یه نسخه کپی خیلی ضعیف و چیپ از فردوسی پور که مشخص نیست روی چه اساسی انقدر زود کل صداسیما را قبضه کرده!
احمدی
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۴۳
اخه کی بعد جام جهانی میشینه پای فوتبال اسیا که بخواد تو نظر سنجی نظر بده خود بازی ایران یمن رو کسی نگاه نکرد چه برسه به عمان و سوریه و فلیپین اصلا کسی نفهمید که عادل نیستش
حسام
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۱:۴۵
لطفا از هیچ کس بت نسازید!!!
علامه سیانکی
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۰۵:۲۹
چند سال پیش رفتم واسه تست برنامه آقای گزارشگر، استاد سیانکی از من تست میگرفت،بصورت رندوم بازی ایرلند با کرواسی افتاد به من،از شانس بد بجز یکی دوتا از بازیکنای کرواسی هیچ کس رو نشناختم،استاد سیانکی کلی از من ایراد گرفت که چرا بازیکنا رو نمیشناسی،اون وقت همین آقا،بازی امارات و بحرین رو گزارش میکرد اسم دروازبان امارات رو چند باراشتباه گفت،مخلص کلام،صدا و سیما جای دانشگاه رو گرفته،از این قیف وارونه بتونی وارد شی دیگه باقیش مهم نیست...
۳
سعید
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۱:۱۹
همه انسانها امکان اشتباه کردن رو دارن، فردوسی پور هم شامل این موضوع میشه، اما قبول کنیم که فردوسی پور سبک جدیدی رو در اجرای برنامه های ورزشی ایجاد کرد خب معمولا کسی که کار میکنه اشتباه هم میکنه. برنامه هایی که در حال حاضر پخش میشه خیلی عادی هستند که اگر تماشا نکنی چیزی از دست ندادی آمار حاضرین در نظرسنجی ها نمایانگر تعداد بیننده این برنامه ها هست و نیازی به آمار دیگری نیست. در هر حال ما انسانهای عجیب و قدرناشناسی هستیم
حرف حساب
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۱۸:۰۸
اتفاقا هرچی نفوذ این کیروشی پور در رسانه کمتر بشه به نفع فوتبال ماست فعلا که با همون نود به اندازه کافی گند زده ! در ثانی، شما انتظار دارید استقبال و سطح برنامه ای که برای جام جهانی فوتبال بوده با برنامه جام ملتهای اسیا با این بازی های کسالت آور یکی باشه؟؟ خود من که اصلا ندیدم و نمیبینم. فقط نتایج رو پیگیری میکنم!
nima bagheri
جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷، ۲۰:۰۸
در جواب مهران:
ببند دهنت را بسیجی
در جواب حرف حساب:
دیگه کوس رسوایی این که تو فقط «حرف مفت» هستی بلند شده
اما کانت خودم:
فردوسی پور بت نیست و انتقاد هم بهش وارده یکیش همین ادامه نود با وجود این مدیر بسیجی جدید و...که بیشتر شامل کوتاه آمدن هاش میشه ولی باید قبول کنیم با علم و تسلطی که به علم روز داره و دانش رسانه ای داره و خلاصه داره هم علمی و هم خلاقانه در حوزه خودش کار می کنه برای همین تونست فرهنگ جدید از برنامه سازی و گزارشگری رو وارد کنه که ماندگارش کرد چه بخوایم چه نه حالا حالا ها هم با وجود این احمق ها و دلقک هایی که تو رسانه دست و پا می زنن جایگاهش دست نخواد خورد و رقیبی برایش نخواهد بود که ای کاش بود که باعث افزایش کیفیت می شد ولی همه یه مشت دلقک بی سواد اند در این رسانه میثاقی هم که فقط یک بسیجی آپدیت شده است
۲
محمد
يكشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷، ۰۳:۳۹
1. خیابانی عملا در حال ترویج دشمنی و دیگرستیزی با ملت های دیگر است، واقعا چرا باید فکر کند که با زدن طعنه به کشورهایی که از ما موفق ترند بهش بگویند ایران پرست؟! آیا نژادپرستی در میان مجریان تلویزیونی حد یقفی دارد؟ چرا کسی توی رسانه نسبت به ترویج ادبیات نژادپرستانه اعتراض نمی کند؟

2. میثاقی برای برنامه های کودک و نوجوان مناسب است.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر