فهرست
شفر ۴ بازیکن جدید می‌خواهد، لیست جا ندارد!
شفر ۴ بازیکن جدید می‌خواهد، لیست جا ندارد!

شفر ۴ بازیکن جدید می‌خواهد، لیست جا ندارد!

آی اسپورت - قراردادهای دست وپا گیربازیکنان با استقلال ممکن است مسئولان این باشگاه را درنهایت از جذب بازیکن جدید در نیم فصل منصرف کند. درحالی که در یک ماه اخیر بارها از احتمال جدایی بازیکنانی نظیرگرو، نویمایر وحتی روزبه چشمی گفته شده و رسانه ها کم و بیش به این ماجرا پرداخته اند، اما پروژه جدا سازی برخی بازیکنان به این سادگی ها به سرانجام نخواهد رسید و حتی ممکن است استقلال در نقل و انتقالات نیم فصل حتی موفق به جذب یک بازیکن جدید هم نشود. تحقیقات از لیست استقلال در نیم فصل نخست لیگ هجدهم کاملا گویای واقعیت ها است. واقعیت این است که استقلال هیچ جای خالی در فهرست خود ندارد برای اینکه بازیکنی به خدمت بگیرد باید لیست را آرام،آرام خالی کند. تصمیمی که بی شک نه تنها بارمالی سنگینی را روی دوش این باشگاه می‌گذارد بلکه حاشیه هایی را هم به وجود می‌آورد.

درنشست هایی که میان مسئولان باشگاه استقلال انجام شده، این موضوع مورد توجه قرارگرفته که اساسا دراین برهه که هنوز نیم فصل به پایان نرسیده نباید صحبت ازجذب بازیکنان جدید کرد. حتی در این راستا اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال با فتحی نشستی داشته اند و به سرپرست موقت باشگاه استقلال توصیه کرده اند که تا پایان نیم فصل صحبتی درباره جذب بازیکنان جدید نکند. این توصیه به خود شفر هم شده و اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال غیرمستقیم از سرمربی آلمانی خواسته اند دراین باره هیچ اظهارنظری نکند. اما از سویی هم خود شفر و هم اعضای کمیته فنی می‌دانند که با این نفرات به نقطه روشنی در این فصل نخواهند رسید. استقلال با رغم آنکه از بازیکنان مطلوبی سود می‌برد و اما از داشتن یک تمام کننده یا به قول بهتاش فریبا یک گرداننده محروم است. بازیکنانی که ابتدای فصل به خدمت گرفته شده اند، هیچ یک نتوانستند چنین نقشی را در استقلال به نحو احسن اجراء کنند. نه بازیکنانی همچون علی کریمی، فرشیداسماعیلی و نویمایر موفق شدند در پست هافبک میانی به گرداننده های ممتازی برای استقلال بدل شوند ونه اینکه بازیکنانی مانند گرو، تبریزی، قائدی، صیادمنش و باقری به گلزن هایی درجه یک بدل شده اند.

استقلال با واسطه نمایش متوسط و حتی ضعیف برخی بازیکنانش در جدول گلزنان لیگ برتر هیچ ادعایی ندارد. در جدول پاس گل دهنده ها نیز نام بازیکنان استقلال را نمی‌بینیم واین وضعیت درحالی استقلال را به شدت تحت الشعاع قرارداده که در سال های نه چندان دور همواره استقلال در جدول گلزنان وجدول پاس گل دهندگان لیگ برتر بازیکنان مدعی کم نداشت.

فصل پیش استقلال با جذب تیام و جبارف قدم بسیار بزرگی درراه از بین بردن ناکامی های نیم فصل لیگ هفدهم برداشت اما قراردادهای ناقص و فکر نشده ای که مدیران سابق به این بازیکنان منعقد کردند درنهایت منجربه جدایی آن ها شد. بدون شک اگر تیام و جبارف دراستقلال می‌ماندند استقلال وضعیت بهتری در جدول رده بندی لیگ داشت اما سوء مدیریت چه از جانب مدیران سابق و چه از سوی امیرحسین فتحی که تازگی ها مدیریت این باشگاه را به عهده گرفته سبب نقل و انتقالاتی کاملا ناموفق شد.

دراین شرایط که استقلال نیاز عمیق به جذب بازیکن دارد و مشخص است که عملکرد بازیکنانی همچون گرو ونویمایر به عنوان دو عنصر خارجی هرگزمطلوب نبوده ودرکنار آنها بازیکنانی مانند چشمی، اسماعیلی، تبریزی و دانشگر عملکرد مطلوبی دراستقلال نداشته اند، لزوم جذب بازیکنان جدید بیش از هر زمان دیگری استقلال را احاطه می‌کند اما مسئله این روزهای استقلال پر بودن لیست و نداشتن گزینه برای کنارگذاشتن از فهرست است.

شاید مدیران استقلال درنهایت برای رهایی خود و استقلال از ناکامی های بیشتر به این نتیجه برسند که با برخی بازیکنان پنهانی نشست بگذارند و آن ها را به هرشکل ممکن راضی به جدایی از استقلال کنند. در استقلال کم گزینه شایسته برای کنارگذاشتن از ترکیب وجود ندارد. فرشادمحمدی مهر نیز یکی دیگر ازبازیکنانی است که دراستقلال عملکرد مناسبی نداشته است. میثم تیموری، رضا آذری و بازیکنانی از این دست نیز برای استقلال هیچ فایده ای جز جوان تر کردن میانگین سنی نداشته اند درحالی که استقلال اساسا نیازی به جوان شدن میانگین سنی اش ندارد و باید لیستش را با بازیکنانی پر کند که کارایی کافی داشته باشند. استقلال آن قدر در کسب نتیجه ناکام بوده که می‌شود نیمی از همین تیم را کنار گذاشت و به سراغ بازیکنان جدید رفت و باید دید که امیرحسین فتحی آیا هنر مذاکره با بازیکنان برای راضی شدن به جدایی بی قید وشرط از استقلال را دارد یا خیر. دراین فضا تنها کسی که می‌تواند استقلال را ازوضع موجود نجات دهد، نحوه مذاکره با بازیکنان است تا بدون دردسرکنار بروند ونفرات دیگرجای‌شان را بگیرند.

 ایران ورزشی

۲ ۹  
آی اسپورت
2018-11-18 22:16:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۹ نظر
کیسه متوهم
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۲۸
باشگاه مردمی کیسه باز میخواد بریزبپاش کنه! جالبه که نوشته بازیکنان بدون دردسر بذارن برن!!!!!! هیچ کدومشون از حقشون نمیگذرن و تا اخر قراردادشون رو میگیرن. وانت وانت بازیکن میگیرن و حق دلالی دریافت میکنن بعد میریزن بیرون دوباره از نو بازیکن میگیرن مظلومای مردمی. فقط موندم منبع مالی اینا کجاست و این همه پول از کجا میاد؟
منتقد
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۳۲
طرف بیست تا بازیکن خریده اول فصل چهارتا دیگه هم میخواد وزیر هم که کلا پرسپولیسه. حجم وسیعی از نادانی بجا جمع شده تو این حماعت
مکتب دوپینگ،مافنگی و جعل و فتوشاپ و مواد
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۲۲:۳۹
تیم نجس حکومت بازیکنش قتل میکنه مست میکنه 2شب خانم سوار میکنه حتی احضارم نمیشه!! وریا قلیونی میزنه فک بازیکن حریفو میشکنه، صیادمنس و اقایی همدیگرو انگشت میکنن تا دسته(تو مکتی همجنسبازی خسروانی ساواکی عادیه) رحمتی عکسای ...میزاره)بازیکنسون قایدی ..سیاه با داریوش اوووف تف چتای جنسی میکنن حنیف عمران راده با دو جنسه ها ارتباط داشت، راجب فساد تو کیسه واعظ اشتیانی حرف زد راجب قهرمانی نجس کیسه، مصظفوی راجب خرید داور تو اسیا و خرید داور دربی افشا کرد، مرتضی کریمی راجب تبانی دربی با اهدای ال سی دی که بهش دادن اقرار کرده ولی همه ی این موارد تیم نجس حکومت حتی در معرض جریمه قرار نگرفت
کیسه کش حقیر
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۰۴
مستر شوفر تا الان اندازه سه تا تیم واسه کیسه بازیکن خریده ولی کیسه همچنان رو به نزول و انزواست، بهترین کار اینه که امتیاز یه تیم مدعی و صدرنشین(مثل پدیده) رو بخرن، با این کار هم جلوی ریخت و پاش های بیت المال گرفته میشه و هم تماشاگرای کیسه از این حالت افسردگی خارج میشن
پارسا پرسپولیسی
يكشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷، ۲۳:۴۸
وزیر پرسپولیسی
۹
محسن
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۰۰:۰۹
با چه رویی صحبت از گرفتن بازیکن میکنن تو پیجهای استقلالی که میری دارن از فرق گذاشتن دو تیم میگن ولی تو واقعیت یه چیز دیگس چقدر اینها بی شرف هستن امروز گرشاسبی گفته که ۴۰میلیارد از اسپانسر طلب داریم ولی کیسه کشها پولهاشونم پیش پیش گرفتن اخه چقدر این جماعت بی شرف متوقع هستن الان لابد هم رو پول فینال ما حساب کردن یعنی گرشاسبی همچین غلطی رو به سفارش وزیر ورزش بکنه با ما طرف هست اخه بی شرفها چرا اینقدر خرج میکنین همین پارسال اینموقع و سال گذشتشم همچنین بیشترین خرج رو میکنین ولی همیشه هم طلبکار هستین ؟یعنی اگه دو تیم خصوصی بشن اون موقع هست که مثل سگ پشیمون بشین شما از صدقه سر ما به پول میرسین یعنی ما دو فصل هست بازیکن نگرفتیم ولی باید مراعات خرج کردن کنیم در حالی که بلیط فروشی و پول afc رو داریم ولی این بی شرفها معلوم نیست از کجا میارن هی خرج میکنن در حالی که از ما پول اسپانسر کمتر میگیرن خواهشا خبرنگارانی که از موضوع چیزی میدونن هشتگی بزارن و بخان که اقای گرشاسبی توضیح بده باید اسپانسر ها جدا بشه همون کاری که اقای طاهری میخاست انجام بده ولی اخراجش کردن این بی شرفها از پول ما میخورن و از صدقه سری ما هست به پول میرسن ولی زبونشون برای ما دراز هست لعنت به مدیریت دولتی لعنت به دولت بره که این بی شرفهارو وبال گردن ما کردن تف به پرچم و لوگوی استقلال تف به پرچم استقلال تف.
محسن آبی
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۰۷:۳۵
چطور این‌کامنتهای بی احترامی به استقلال و طرفدارهاش رو کار میکنید؟!!! واقعا این پست یک استقلالی کامنت نذاشتی یا واسه استقلالی ها ممنوعه حرف زدن؟؟؟
۳ ۱
...
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۴۱
ای جان بهت برخورد؟؟؟؟؟؟؟ چطور تو سروکله ات فقط این موقع ها پیدا میشه؟ وقتی یه کیسه کش مریض توهین جنسی میکنه خفه خون میگیری؟
۲
.
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷، ۱۱:۴۲
خدا بخیر بکنه تیم حکومتی واسه پاداش پرسپولیس از فیفا هم دندون تیز کرده هرچند همین الان هم با پول هوادارای پرسپولیس زنده هستن
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر