فهرست
علی دایی سرمربی ایران در جام ملت‌ها؟
علی دایی سرمربی ایران در جام ملت‌ها؟

علی دایی سرمربی ایران در جام ملت‌ها؟

آی اسپورت - اوضاع بدتر از چیزی است كه تصور كنید. كارلوس كی‌روش از ادامه همكاری با تیم ملی ایران مأیوس شده است. شرایط برای تمدید قرارداد مهیا نیست. بعد از دو بار متوالی صعود به جام جهانی و تحولی كه در تیم ملی ایجاد شد، كارلوس كی‌روش توقع داشت حداقل فدراسیون فوتبال به او پیشنهاد تمدید قرارداد تا پایان جام جهانی قطر را بدهد. تاج اما به او پیشنهاد داد قراردادش را تا پایان جام ‌ملت‌های امارات تمدید كند. كی‌روش این پیشنهاد را رد كرده و معتقد است رفتار فدراسیون فوتبال بی‌احترامی به اوست. فدراسیون پیشنهاد خود را تغییر نداده و همچنان روی حرف خود ایستاده، به همین خاطر پایان جام‌‎جهانی پایان كار كارلوس كی‌روش در تیم‌‎ملی ایران خواهد بود. تاج به خاطر مشكلات مالی ترجیح می‌دهد مربی دیگری را جایگزین مرد پرتغالی كند. البته خبر می‌رسد كارلوس هم به خاطر اتفاقاتی كه افتاده و رفتارهایی كه دیده، راغب به ادامه همكاری نیست و به همین خاطر احتمالاً روسیه، ایستگاه پایانی كی‌روش و ایران است. با رفتن او، فدراسیون فوتبال سریعاً باید به فكر انتخاب جایگزینش باشد.

تا پیش از این گفته می‌شد برانكو گزینه اصلی جایگزینی كارلوس كی‌روش است ولی مربی كروات در این ماه‌های آخر به اندازه‌ای كه باید توانایی‌های خود را نشان نداد تا افكار عمومی هم مقابل این اتفاق قرار بگیرد. از سویی او قرارداد تازه‌ای با پرسپولیس امضا كرد و فصل آینده روی نیمكت قرمزها می‌نشیند. شنیده می‌شود تاج و فدراسیون تصمیم گرفته‌اند بعد از كارلوس كی‌روش موقتاً كار را به یك مربی ایرانی بسپارند و در صورت موفقیت او، قراردادش را تمدید كنند. منابع خبری فاش كردند گزینه مورد نظر مهدی تاج، علی دایی است! او سال موفقی را در سایپا سپری كرد و ظاهراً علاقه‌ای به ادامه همكاری با باشگاه سایپا ندارد. این باشگاه برای فصل جدید هزینه‌های خود را كاهش داده و این مسئله باب میل علی دایی نیست. از سویی تیم ملی و نیمكتش می‌تواند برای هركسی وسوسه‌انگیز باشد. دایی در مقدماتی جام جهانی‌ 2010 سرمربی تیم ملی بود و بعد از شكست مقابل عربستان در آزادی، در یك تصمیم سیاسی از نیمكت ایران بركنار شد. دایی در آن برهه اعتقاد داشت در صورتی كه در تیم ملی می‌ماند، می‌توانست ایران را به جام جهانی ببرد. هرچه بود، قطعاً این مربی می‌توانست بهتر از افشین قطبی در ایران نتیجه بگیرد. حاصل عملكرد قطبی بعدها در جام ملت‌های 2011 هم نمایان شد و فدراسیون پی برد چگونه با انتخاب چنین مربی‌ای یك گام به عقب برداشته است. دایی در این سال‌ها همواره گلایه داشت كه او به ناحق و توسط مقامات وقت دولت بركنار شد و در تیم ملی رفتاری با او كردند كه استحقاقش بیش از آن بود. حالا ظاهراً فدراسیون فوتبال قصد دارد جبران كند. تاج گویا اخیراً به صورت پنهانی مذاكراتی با علی دایی داشته و به او گفته در صورتی كه همكاری‌شان با كی‌روش به پایان برسد، او گزینه اول نیمكت خواهد بود.

البته به نظر نمی‌رسد ماجرا به این سادگی باشد. در صورتی كه كی‌روش در جام جهانی موفق باشد، طبیعتاً افكار عمومی خواهان ادامه همكاری این مربی خواهد بود. بعد از جام جهانی برزیل هم فدراسیون به این نتیجه رسیده بود كی‌روش باید بركنار شود ولی عملكرد ایران باعث شد همه ایران خواهان تمدید قرارداد این مربی شوند و سرانجام فشار افكار عمومی، این اتفاق را رقم زد. تاج هم در حال حاضر تصمیم گرفته به همكاری با كی‌روش پایان دهند و یك مربی ایرانی را جایگزین كنند اما بی‌شك نتایج ایران در جام جهانی می‌تواند خیلی چیزها را تغییر دهد.

خبر ورزشی

۱۱ ۱۳  
آی اسپورت
2018-05-17 18:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۳ نظر
پدرام
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۸:۵۵
خوب هدف بعدی توپخانه باند کیروشی پور مشخص شد -گرا رو کیروش ورزشی داد
حامد
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۱۲
گرا رو خود کیروش داد که تو هزارمین بیانیه‌اش گفت قلعه‌نویی قراره جای من رو بگیره! حالا هم انواع و اقسام شایعات شروع میشه تا در نهایت مربی‌ای که به زودی در شکست مطلق در جام جهانی دبل میکنه با سلام و صلوات قراردادش رو تا چهار سال دیگه تمدید کنه. اما باید به باند کیروشی‌پورها گفت؛ مربی ایرانی- شارلاتان پرتغالی؛ دیگه تمومه ماجرا!
majid
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۰۴
میخوان مردمو از مربی ایرانی بترسونن که با فشار افکار عمومی با هر شرایطی که کیروش گفت قراردادشو تمدید بشه! افتخاری وسط فصل مربی خارجی اورد بعد فدراسیون نمیتونه مربی خارجی بیاره!!
اسمان
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۰۸
اقای تاج ازموده را ازمودن خطاست.ازالان بفکریه مربی بزرگ باشین.ایا بعداز کیروش انخاب دایی پسرفت نیست.
.....
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۱۳
...
۱
reza
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۳۴
شوخیش هم قشنگ نیست
مارال
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۰۳
شایعات جدید شروع شد ، واقعا مسخره است! !!
amir
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۱۰
"قطعا این مربی می‌توانست از قطبی بهتر نتیجه بگیرد!" قطبی از سه بازی پنج امتیاز گرفت. دایی از پنج بازی شش امتیاز!
"عملکرد قطبی در جام ملت‌ها مشخص است!" عملکرد قطبی دقیقا مثل عملکرد بت خبر ورزشی کیروش بود؛ یعنی حذف در مرحله یک چهارم نهایی. با این تفاوت که قطبی به کره باخت نه عراق. عراقی که به تیم کیروش 11 گل زد، دو-یک به تیم ملی با مربیگری قطبی باخت!
داریوش
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۴۰
کیروش خیلی پررو تشریف داره

قرارداد چهار ساله در صورتی که
یا در جام جهانی حداقل ۳ امتیاز بدست بیارم
یا بریم فینال آسیا
معنی داره
و گرنه کیروش رو می خوایم چکار؟!
reza
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۲:۱۰
فقط با کیروش، جناب تاج حتی حواست خوب جمع باشه،تیم رو نابود نکن لطفآ.قرارداد کیروش باید تمدید گردد،
Me
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۲:۵۶
تصورش هم وحشتناکه ، بعد از چهل و اندی سال این تیم شانس قهرمانی آسیاس،باید به هر قیمتی کی روش رو نگه دارن،از دست دادن کیرو‌ش و آوردن مربیان کم دانش ایرانی دیوانگی محضه
۹
ننگ بر موزامبيک، سلام بر کرواسی!
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۳:۵۹
والا ملتی که اوج آرزوهاش برد دقيقهٔ 95 برابر تيم هفتم اماراته همين دايی هم
از سرش زياده چه برسه به کروش. ملتی که از هوادار تا قلم به مزد براشون رنگ
يه باشگاه فکستنی از وطن عزيزتره اصلاً تيم ملی واسه چی ميخواد؟ اين چندر غاز بودجه
رو خرج همون باشگاه ها بکنن هم دردسر خودشون کمتر ميشه هم ملت هالو و قلم به مزدهای
آلت دست رو راضی نگر ميدارن.
قارتال
جمعه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۰۵:۲۷
با آمدن دایی و نرفتن تیم ملی به جام جهانی قطر قطعا هزینه ها کاهش خواهد یافت! فدراسیون بی کفایت ،سرمربی بی کفایت تر از خودش رو میخواد .
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر