فهرست
کی‌روش در کلمبیا؛ می‌خواهیم قهرمان شویم
کی‌روش در کلمبیا؛ می‌خواهیم قهرمان شویم

کی‌روش در کلمبیا؛ می‌خواهیم قهرمان شویم

آی اسپورت - کارلوس کی روش، سرمربی سابق تیم ملی کشورمان هفته گذشته رسما با فدراسیون فوتبال کلمبیا قراردادی ۴ ساله امضا کرد. کی‌روش مصاحبه‌ای جدید با سایت «hsbnoticias» کلمبیا انجام داد که به شرح زیر است:

انگیزه ات از آمدن به کلمبیا چه بود؟

جایگاه و سطح بازیکنان کلمبیا مرا تشویق کرد تا به این کشور زیبا بیایم. می‌خواهم با تیم ملی کلمبیا قهرمان شوم.

آیا رسیدن به این مکان را با حضورتان در منچستر یونایتد کسب کردید؟

من ۶ سال خوب را در منچستر داشتم. به عنوان یک کارگزار به منچستر رسیدم، ولی با پیدا کردن دوست‌های زیادی آنجا را ترک کردم. هنوز سر آلکس فرگوسن دوست نزدیک من است.

آیا با مربیان کلمبیایی درباره تیم ملی اطلاعاتی گرفتی؟

بله. اما صحبت‌های کمی با آن‌ها داشتم. در شرایط کنونی اندیشه صحبت کردن با آن‌ها برای رشد فکری است که در ذهن دارم.

آیا به بازیکنان کلیدی‌ای که پکرمن به آن‌ها اعتماد می‌کرد، شما هم اعتماد می‌کنید؟

بله. طبیعتا من به مجموعه‌ای که پکرمن با آن‌ها کار می‌کرد احترام زیادی قائل هستم. البته چهره‌های جدیدی نیز بسته به شرایط در تیم ملی کلمبیا حضور پیدا خواهند کرد.

کلمبیا تنها یک بار قهرمانی در کوپا آمریکا را در سال ۲۰۰۱ تجربه کرده است. شما چطور می‌خواهید این روحیه برنده شدن را در این تیم بعد از سال‌ها زنده کنید؟

باید برای رسیدن به آرزوهایمان دائما تلاش کنیم. باید این موضوع به فرهنگ تبدیل شود. چند سال پیش به بنیتو و کاستا بازیکنان پرتغال گفتم: نگاه کنید، ما اینجا هستیم تا قهرمان جهان شویم. در آن زمان آن‌ها فکر کردند من دیوانه هستم. امروز نیز فکرم همین است: اگر می‌خواهید بهتر شوید باید قهرمان شوید. شما باید هر روز آماده باشید تا قهرمان شوید. قهرمان‌ها از پایان شروع نمی‌کنند بله از ابتدا کارشان را آغاز می‌کنند. می‌خواهیم قهرمان دنیا شویم.

۲    
آی اسپورت
2019-02-12 12:34:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر